Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sokaknak miért fura az, hogy...

Sokaknak miért fura az, hogy jóban vagyok a volt férjemmel?

Figyelt kérdés
3 éve váltunk el,van egy 5 éves kislányunk,akit mindketten imádunk. A 3 év alatt próbáltam ismerkedni,de egy idő után mindig szakítottak velem mondván: még mindig a volt férjemet szeretem. Én tudom,hogy ez nincs így,szimplán csak jó a kapcsolatunk.Van,hogy áthívom ebédre,az ünnepek alatt egy napot mindig együtt töltünk,sokat beszélünk. Ez olyan nagy baj? Az exemmel is hasonló a helyzete,ő se talál magának párt. Miért ilyenek az emberek? Miért nem lehet megérteni,hogy nekünk múltunk,közös gyerekünk van, 13 évet az életünkből együtt töltöttünk?
2012. ápr. 12. 13:25
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem fura, mert az én szüleim is jóban maradtak attól, hogy elváltak. Az első pár évben mindig együtt mentünk pl. a szülinapomon vidámparkba, állatkertbe. Karácsonykor, húsvétkor is jött apu, hogy együtt ünnepeljünk. Ha megkértem őket a városba is elmentünk együtt fagyizni. Volt, hogy amikor anyu jött értem apuhoz megnéztek egy filmet, vagy simán beszélgettek még 2-3 órát. Nekem nem volt fura és örültem neki, hogy nálunk minden ilyen normálisan zajlik és nem azt kell hallgatnom mindkét féltől, hogy szidják a másikat, mint a bokrot. Válni is egy ügyvéddel, egy kocsival mentek. A bírónő meg is kérdezte, hogy biztosan válni jöttek?

Aztán anyunak lett új párja, még akkor is jóban voltak, de ahogy nagyobb lettem már nem álltak ilyen közeli kapcsolatban. Nem egyik napról a másikra történt, de később már leginkább miattam tartották a kapcsolatot és kis részben barátság miatt. Ma már, hogy én is külön élek ritkán beszélnek egymással, de ha olyan családi összejövetel van (legutolsó ilyen a ballagásom pl.) mindig meghívja anyu és az új férje apát és a családját is. Szóval most sincs köztük feszültség, csak elkopott a barátságuk (messze is laknak már egymástól).

Én gyerek szempontból mindig is örültem és most is örülök neki, hogy nincs sárdobálás és majd ha egyszer esküvőm lesz nem kell azon aggódnom, hogy hogyan szeparáljam el egymástól őket, nehogy balhézzanak. :)

Amúgy azt gondolom, hogy aki nem volt még ilyen helyzetben (elvált és gyerek is van) nem tudja úgy kezelni a dolgot, mint ti. Az is baj, ha elvált és fasírtban van az exével, mert akkor megy a furkálás és ugye arra kinek van szüksége, ha meg jóban vannak, akkor rögtön jön, hogy még biztos éreznek valamit egymás iránt. Szerintem ha valaki elválik annak nyomós oka van és a szememben csak pozitív ha ennek ellenére is tud jó viszonyt ápolni az exével és nem vadállat módjára civakodik. Azért ez elmond valamit róla. Hidd el, vannak akik így gondolják és majd ti is találtok ilyen párt.

2012. ápr. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!