Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha a barátnőm...

Mit csináljak ha a barátnőm anorexiás a szüleim ezt egyszerűen nem bírják elfogadni?

Figyelt kérdés
Mármint amikor nálunk volt húsvétkor szinte tömni akarták belé az ételt, pedig magához képest tényleg evett! Hiába szóltam előre hogy legyenek tekintettel rá, de a mamám már alapból úgy van vele,m hogy pszichés betegségek már pedig nincsenek, a lány csak finnyás. Mióta velem van a barátai szerint is rengeteget javult, erre tönkretesznek mindent! Nem jöhetünk át hozzánk, mert akkor jaj hirtelen kakaós csigát kell sütnie anyámnak. Úgy tök véletlenül mindig amikor itt van. Állandóan cseszteti szegényt, ő meg csak mosolyog és bólogat, aztán amikor kimegy anya a szobából sírógörcsöt kap, hogy "de ha egyszerűen nem bírok enni!"
2012. ápr. 13. 18:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Biztos a maguk módján nem akarnak rosszat, azt gondolják laikusként, az anorexiásnak csak annyi a baja, hogy nem akar enni. Ha ezt nem tudod velük megértetni, akkor jobb tényleg, ha nem jár nálatok a lány.


Viszont felmerül bennem egy kérdés: orvosilag kezelik a lányt? Nem csak a te hatásodra gyógyulgat, hanem szakszerű segítséget kap hozzá?

2012. ápr. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
29%
a szüleid logikája megszoksz vagy megszöksz.Igazuk is van
2012. ápr. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

Megértem, az én szüleim szerint sincsenek ilyen dolgok, ezért beszélni is tabu róluk akkor meg nemlétezik. :(

Ennyit 6 évnyi depresszióról, önbizalomhiányról stb.

Nem vidd hozzátok. Komolyan gond lehet ha szegényt ennyire megviseli, akár a kapcsolatotok is rámehet s akkor visszaeshet szegény.

2012. ápr. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
18%
Jó nagy terhet vettél a nyakadba. Én mint szülő úgy gondolom, hogy az élet elején jobban választhatnál. Az anorexia azért alakult ki, mert a lány csak a külsejével törődött, és ez lett belőle. Gondolod, hogy valaha jó háziasszony, anya, társ lesz belőle? Továbbra is csak a súlya fogja érdekelni. Ha pedig másnak nem tetszik, jön a sirógörcs. Menekülj!!
2012. ápr. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%

" Az anorexia azért alakult ki, mert a lány csak a külsejével törődött"

Kedves válaszoló nem sokat tudhatsz erről a betegségről ha ilyeneket írsz.

A kérdezőnek: szerintem is az a legjobb megoldás ha nem megy hozzátok a lány inkább találkozzatok nála. Sok kitartást a gyógyuláshoz!

2012. ápr. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Négyes, szerintem undorító, hogy ez alapján elítéled. A szülei által ráterhelt megfelelési kényszer alakította ki, Pest 4. legjobb gimnáziumába jár, és szinte kiakarták tagadni hogy csak oda vették fel. Orvosok a drága szülők.

Mindig egyedül van otthon, ő a házvezető nő ezáltal, mert sosincs senki otthon. Ha egy porszemet találsz abban a házban béke Nobel díjat állítok ki neked.

Nála aranyosabb lány nincs a világon, te meg egy intoleráns emberi selejt vagy, gyűlölöm az ilyen önző nőket. Kívánom hogy hagyjon el az összes szeretted amikor depresszióba esel pár év múlva mikor rájössz hogy milyen undorító vagy.

2012. ápr. 13. 19:35
 7/13 anonim ***** válasza:
84%

Azt mondja, hogy nem bír enni? Most tényleg nem fér belé több vagy azért nem eszik, mert dagadtnak látja magát?

Vannak emberek, akik szükségből esznek, s jóval kevesebbet s akár kevesebb alkalommal is, mint az átlag, egyszerűen ritkán van éhségérzetük, nyilván ők elég vékonyak, s nálunk magyaroknál meg (főleg az idősek, mint mamád is) annál inkább etetnék az ilyen embert. Nekem is elég öreganyámhoz fölmenni s már megy is az "egyél, igyál, egyél" kb. 2 percenként, s hiába mondom, hogy nem kell, rá 1 percre már mondja, hogy ott a süti, a kóla egyél valamit igyál valamit... Őrület!

Amúgy szüleiddel próbálj keményebben beszélni! A nagyik meg javíthatatlanok, ha a szülőket helyreigazítottad, s tudnak majd viselkedni, akkor a mammerrel elnéző lesz barátnőd.

2012. ápr. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
63%

A túlzott megfelelési, elvárási kényszer váltotta ki nála (nálam is), pontosan tudom, mit érez a csajszi. Amíg ilyen tudatlanok a szüleid, NE VIDD magatokhoz!


Vagy üljön le Ő(!) beszélni a szüleiddel, mondja el, mit érez, ha sokat eszik - nekem sokszor fizikai fájdalmaim vannak -, hátha tud hatni rájuk. Ja, és ne mosolyogjon, hanem mondja meg, h mi baja, pl. fáj a gyomrom, hányingerem van, NEM TUDOK többet enni, hiába szeretnék.


Egyébként jár terápiára a család?

Habár kétlem, mert a szülő tökéletes, a gyerek az elcseszett, őneki semmi köze nincs hozzá, hogy a gyereke táplálkozási zavaros lett. Nem, a fszt nem!

2012. ápr. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
20%
4-es vagyok. Az idő engem fog igazolni. Majd térjünk ujra vissza rá pár hónap múlva. A stilusod meg Téged minősit. A Szüleidnek van igaza.
2012. ápr. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%

Na jó, ne személyeskedjetek, a fiú szerintem totál kiakadt mivel jelenleg ez viseli meg erre tekintettel kell lenni de azért ő is modarálhatja magát.


A lány meg nem selejt, csak azért mert ilyen gondja van. Elhiszem mosolyog mivel ez van beleivódva minden sejtjébe, hogy ne add ki magad csak a legjobb formádat mutathatod külömben eltaposnak a gyengébb vagy. Komolyan gondok vannak szerintem a lány szüleivel, náluk kéne beszélgetnie velük vagy akár segítséget kérnie orvostól, hogy ezt mindenképp kitudja adni magából illetve feldolgoznia.

2012. ápr. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!