Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Veletek is előfordul, hogy...

Veletek is előfordul, hogy néha a párotok nélkül akartok pihenni, mert egyszerűen idegesít minden és mindenki?

Figyelt kérdés

Kérdésem elsősorban nem az otthon naphosszat facebook előtt lógó fiataloknak (és tizenéveseknek) szólna, hanem akik már dolgoznak, ráadásul sokat.


Mi a párommal még nem élünk együtt. Én egyetem mellett dolgozom, minden nap hajnalban kelek, rohangálok estig, a hétköznapokon sajnos rendkívül ingerlékeny és túlfeszített vagyok. Hétvégén tudunk csak együtt lenni a párom egyéb elfoglaltságai miatt.


Szóval mostanában néha úgy érzem, hogy hétvégére egyszerűen "elfogyok". Mindennel ki lehet hozni a sodromból, az is elég ha nem hallotta amit mondtam és visszakérdez. Az is, ha meg akarja tudni, hogy pontosan mikor találkozzunk - mert én már a hajamat tépem, annyira túlzsúfolt a napom, és úgy érzem KÉPTELEN vagyok még ezzel is foglalkozni... Vagy például előző héten a közös barátaink meghívtak magukhoz, én pedig sírógörcsöt kaptam, hogy már megint mennem kell valahova időre.


Tehát.. Szerintetek normális dolog, ha úgy érzem, szeretnék néha egy-két napot teljesen egyedül tölteni és az ég egy adta világon semmit sem csinálni, senkihez se szólni, sehova se menni időre? Ez persze csak a hétvége lehetne, amivel meg félek, hogy megbántanám őt...


:( Ti mit csinálnátok? Ez nem állapot, hogy mindenért leugatom a hajat a fejéről...


24/L


2012. márc. 9. 12:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Beszéld meg vele. Nekem is kell idő, amikor senki nincs a közelembe.

22/L

2012. márc. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
27%
Nálam ilyen nincs.
2012. márc. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Együtt vagyunk 7 éve, 2 éve együtt is lakunk.

Olyan soha nem volt régen sem hogy konkrétan ne találkozzunk a hétvégén mert nincs kedvem. Tehát nem mondtam soha hogy ne jöjjön át hozzám, hiába akartam pihenni mert olyankor mindig rajta járt az eszem.Mondjuk mi mindig este taliztunk, úgy hogy átjött hozzám.

Most hogy együtt élünk és amikor nyáron csúcsszezon van a munkahelyemen, akkor úgy oldjuk meg hogy csak oda megyünk ahová a legszükségesebb. És ha van egy napom akkor szoktam olyat csinálni hogy egész nap csak azt csinálom amihez kedvem van. Rendelünk kaját, hogy főznöm sem kell, semmi takarítás, egész nap pihi, olvasok, tv , alvás. Ő ilyenkor nagyon megértő mert az évben 2x van olyan időszak a munkahelyemen hogy 1,5 hónapig napi 12-13 óra és semmi szabadnap, még hétvégén sem.Egy ilyen hajtás után az első hétvégém ezekkel a dolgokkal telik, mint írtam.De engem ő konkrétan nem zavar. Elmegy intézi a dolgát, ha van kedvem kimegyek hozzá, ha nincs pihizek.

Látom azt írod hogy szükséged van olyan napra amikor senki nincs ott. Végül is amikor nagyon kivagyok akkor én is érzek ilyet, de mikor belekezdenék akkor meg visszagondolom már nem is olyan csábító az egész. Én azt mondom próbáld ki. Meglátod hogy neked bejön e az egyedüllét. De az is jó megoldás hogy tartasz te is ilyen lazulós napot mint én és este taliztok, de nem mentek sehová. Próbáld ki mi az ami neked a legjobb.

2012. márc. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Az normális hogy néha egyedül akarsz lenni. De azt szerintem nem teljesen ahogy élsz és ahogy reagálsz a stresszre. Más is tanul meg dolgozik mégis megoldja valahogy. Különben meg a legjobb módszer ha egyszerűen megmondod hogy mit szeretnél. Nem muszáj barátkozhoz menni ha fáradt vagy, a párod is néha ellehet nélküled.
2012. márc. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%
Egy normális kapcsolatban szerintem az ilyesmit meg lehet beszélni. Nyugodtan elmondhatod neki, hogy ki vagy merülve és pihenésre van szükséged.
2012. márc. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%

Én az exemnél éreztem így, nála nem volt elég erős a kötődés. Szerencsére lehetőségem volt rá, hogy havonta 1x, amikor hazalátogatott a szüleihez, egyedül legyek. De szerintem ez személyfüggő is, mert a férjemnél eszembe nem jut ilyen, hogy de jó lenne, ha most nem lenne itthon egy kicsit...


Szerintem nem kizárt, hogy nem a megfelelő ember van melletted, hiszen az nem normális dolog, ahogy reagálsz a vele kapcsolatos dolgokra.

2012. márc. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
25 éve vagyunk együtt, de mindkettőnknek szüksége van kis időre a másik nélkül.Én elmegyek vitorlázni az én barátaimmal,ő elmegy motorozni az ő barátaival. Szerintem ez természetes.
2012. márc. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
ha nem öröm a barátokkal találkozni meg a pároddal, ne tedd. Sőt, legyen egy nap a héten, ami csak a tiéd, akkor csinálj amit akarsz, töltődjél fel, így majd örömmel tudod csinálni a többi dolgodat. Természetes, hogy ennyi tennivaló mellett besokalltál, muszáj ilyenkor kicsit magadban lenni.
2012. márc. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Persze hogy van! Személy szerint sose tartoztam a kapcsolatfüggők csoportjába, így a szélsőséget képviselem, mert nagyon sok egyedüllétet igénylek. Nem élünk együtt, de a párom nagyon elfoglalt a munkája miatt, amit imád, sok idejét le is köti. Így csak akkor találkozunk, amikor igényli azt a másik, és sosem azért, mert megszoktuk, hogy ekkor és ekkor együtt vagyunk. Szerintem ezt a párodnak éreznie kellene, hogy így valami nem oké, és felajánlhatná ő is, hogy kicsit egyedül hagy. Talán azért tanácsolom, mert én ezt a módszert követem. Ha látom, hogy éjjelbe nyúló papírmunkák vannak, nem lógok rajta, és piszkálom mindennel, hanem hagyom, csinálja a dolgát, egyedül, nyugodtan, így biztosan kiegyensúlyozottabb lesz másnap. Elhiszem, hogy nem akarod neki ezt mondani, rosszul eshet neki, de próbáld levetíteni a miérteket.
2012. márc. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megértelek. Én is ilyen típus vagyok. Kell a teljesen magamban töltött idő, amikor nem kell a másikra figyelni, csak a saját gondoltataimmal vagyok elfoglalva.


Az emberek másmás típusok. Van aki kapcsolatfüggő, és minden percben a másikon lógna, és van aki független típus. A barátod vagy megérti, mert ő is ilyen, akkor viszont gyanítom nem tetted volna fel ezt a kérdést. Vagy csak azért elviseled a jelenlétét mert követelőzik meg megsértődik, és egyre idegesebb leszel rá mert nem hagy békén... Szóval ha nem vagytok azonos típusok akkor kár eröltetni szerintem.


33/N

2012. márc. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!