Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kicsit zavaros, de azért...

Kicsit zavaros, de azért talál értethető?

Figyelt kérdés

Még tinédzserkoromban elköltöztem otthonról, miután nem bírtam anyám élettársát. Majd elég hamar elhagytam a rokonság óvó szárnyait, s a saját lábamra álltam.

Mióta eljöttem otthonról tökre úgy érzem magam, mint egy idegen. Most, hogy külföldön vagyok, még inkább érzem. Az anyám csak akkor talál meg, ha kell neki valami, vagy ha le akar baszni. A hugaim le se szarják a fejemet, mikor én keresem őket, arra is szarnak! Karácsonykor küldtem haza mindenkinek levelet, mindenkit megleptem vmivel, de én tőlük még egy Boldog Karácsonyt mondatot sem kaptam. Semmit! A Bátyám meg egyenesen nem is válaszol a leveleimre, de ő még régebb óta nem lakik otthon. Vele gyerekes vitáink voltak, s az egyik után teljesen felhúzta az orrát, s a megszokottól teljesen eltérő módon, totális kiközösített.

S nekem ez rosszul esik. S már mondtam is nekik. Meg azt is, hogy egyre jobban érzem családomnak a rokonság más tagjait, mint a saját családomat! Erre meghallgattam, hogy mekkora egy szemét s hálátlan dög vagyok, hogy mennyi mindenen mentünk keresztül, s most ez a hála, hogy elfordulok tőlük. Ja, és mert nem tudtam idekint állást találni az anyámnak - lévén, hogy még én sem állok a saját lábamon teljesen - még inkább kiutáltak, hogy hálátlan dög vagyok.


Van egy kapcsolatom idekint. Bontogatjuk a szárnyainkat, de én már megismerkedtem az ő családjával, meg a közeli rokonsággal. Még idén eljutunk Magyarországra, de fogalmam sincs, hogy mi lesz....

Tud erről a "lelki terror"ról, tud mindenről.... DE ezek ellenére nem tudom eldönteni, hogy mi legyen.

Elvigyem anyámhoz, s mutassam be, vagy vigyem oda, ahol családtagként érzem magam?!


Bár sosem éreztem, hogy anyám szeretne - de tényleg - ám valahogy mindig ha arra került a sor, körömszakadtáig védett minket. Tök mindegy, hogy mi volt... gyermekelhelyezési per, szétválasztási hercehurca, gyerekcsínnyek a suliban.. stb... MINDIG megvédett minket, és sosem engedte, hogy idegenek szétválasszanak minket.


Volt eeeeez.... egészen 6-7 évvel ezelőttig... azóta ilyet nem tudok elmondani......

Szóval menni fogunk Magyarországra, meg már szóba került a házasság is... de ha anyám - ill. a saját családom - így folytatja tovább, én nem fogom meghívni. Viszont onnantól kezdve végleg nincs családom....


Szerintetek mit tegyek?!


2012. ápr. 13. 22:35
 1/3 A kérdező kommentje:
Hupsz.. kicsit gyorsan írtam... ígérem, legközelebb visszaolvasom....
2012. ápr. 13. 22:39
 2/3 anonim ***** válasza:

A leírásból úgy érzem, hogy még mindig szeretnél valamit tenni azért, hogy megjavuljon a kapcsolat a családoddal!

Ha bemutatod a párod és előtte elbeszélgetsz a testvérekkel,anyáddal,akkor úgyis látni fogod, hogy érdemes-e tovább "küzdeni" érük és pazarolnod az energiáid....Még egyszer utoljára már csak kibírod,akármi is lesz,nem?

(legalábbis én is mindig így vagyok,de sajnos a bűntudat nagy úr!)


Ja és :Szerintem gondold át, hogy továbbra is külföldön szeretnél-e maradni az elkövetkezendő években!Ha igen,akkor igazából megóvod magad az anyádtól és a testvéreidtől...Szerintem elég sokat megtettél azért, hogy jobb legyen a kapcsolatotok,ha küldél nekik leveleket és meglepit és nem kaptál jó visszajelzést...

Ha összeházasodsz a pároddal,akkor igazából egy új családod lehet!A saját kis családod,amit a pároddal alapítasz!

2012. ápr. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia!

Ha megszakítod velük a kapcsolatot, valószínűleg életed végéig lelkiismeret furdalásod lesz, még akkor is, ha neked van igazad. Mert te ilyen "lelkis" vagy. Ők meg valószínűleg így is, úgy is szarnak rád. A legokosabb, amit tehetsz, hogy elmentek pofavizitre, de nem mész bele értelmetlen vitákba. Elmész, mosolyogsz, bólogatsz, esetleg nyelsz egy kicsit. De, ha nem mentek el, mardosni fog a bűntudat.

2012. ápr. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!