Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az oka (i) annak, hogy...

Mi az oka (i) annak, hogy szakítás után, hónapok múltán vissza talál az egyik fél a másikhoz?

Figyelt kérdés

Idő múltán az emlékek fakulnak. Szerintem legalábbis.

Akkor most hogyan van ez?? :)


2011. nov. 27. 20:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Ha a szakítás egy félreértés vagy egy olyan veszekedés vagy vita miatt történt amin már túl tudtak lépni és meg tudtak egymásnak bocsájtani akkor a szerelem miatt vissza találnak egymáshoz.
2011. nov. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
43%

Én csak várom, hogy térjen vissza hozzám, de egyenlőre nem úgy néz ki a dolog. :(


Erre anyukám mindig azt mondja, hogy akkor tudunk valakit igazán értékelni, amikor már nincs velünk. Lehet benne valami.

2011. nov. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
45%

Pl. az, hogy képtelenek lezárni magukban egy régi, megunt, kiégett, rossz stb. kapcsolatot, a veszteséget meggyászolni, és új kapcsolatba merészkedni. Inkább visszatáncolnak a régi, vacak, megunt ámde már jól ismert kapcsolatukba, és a félelmet, a gyávaságot elkezdik racionalizálni: "valójában mindig is szerettem", "csak egyszer csalt meg, ez még nem a világ", "aki szeret, az megbocsát" stb. A lelkük mélyén pontosan tudják, hogy úgy pocsék az egész, ahogyan van, de nem mernek váltani és változtatni. Inkább szenvednek és szenvelegnek egy életen át. Nem is volan ez baj, ha nem tennének tönkre közben egy-két vagy több életet: a gyerekeiket.


(Aki érdekel, annak még leírom: az egésznek a gyökere a kora gyerekkori szülő-gyerek kapcsolatban és a nagyon súlyos önbizalom-problémákban keresendő.)

2011. nov. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Én ismerek olyat is aki új kapcsolata kezdett, de mégis vissza táncolt a régihez.

Akkor?

2011. nov. 27. 20:16
 5/13 anonim ***** válasza:
Csak okkal szoktam szakítani, ezért soha nem bántam meg. Akivel viszont befejeztem, azzal tényleg befejeztem. Barátság azért maradhat.
2011. nov. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%
Néha el kell válni egymástól, hogy rájöjjünk, igazán mennyire is fontos a másik.
2011. nov. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
54%
20:14 azért nem lehet ezt rávetíteni minden esetre, gondolom magadból indulsz ki.
2011. nov. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
45%
20.14. Nagyon jó, amit írtál !!
2011. nov. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

20.14 Én is így gondolom!!! Persze, hogy magából indul ki! Mint ahogy az is aki a másik oldalon van,és esetleg görcsösen kapaszkodik a Illúzióiba...

Persze kivételek mindig vannak! De szerintem is egy kapcsolatot még a kapcsolat alatt kell rendbe tenni. Ha egyszer viszont kimondtuk, hogy vége, akkor az azért volt mert nem működött. Ez az "utána jöttem rá mennyire szeretem"...hagyjuk már. Ha már előtte valaki nem érzi, akkor már nem szereti! Utána inkább a megszokás hiánya, félelem az egyedülléttől, sokan visszatáncolnak, de az már inkább megalkuvás, mint szeretet!

2011. nov. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Mi sokat veszekedtünk majd arra a következtetésre jutottunk, hogy nem illünk egymáshoz, jön jobb. Persze ezt makacsan a másikhoz hozzávágva jelentettük ki szakításkor, hogy senkinek se fájjon nagyon...

Teltek a hetek, hónapok és egyikünk sem tudott aludni, élvezni az életet, a szabadságát (mind a két értelemben vett szabadságot) a nyarat stb. Majd felkeresett, hogy nem tud így élni, csak egy esélyt adjunk a dolognak. Úgy éreztem a második összejövésünk után, hogy ennél nagyobb ajándékot még sosem kaptam az élettől. Azóta sokkal jobban megbecsüljük egymást, sokkal jobban toleránsak vagyunk a másikkal szemben. Többször erősítjük meg a másikban, hogy szeretjük.

2011. nov. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!