Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az alkoholizmusra való hajlam...

Az alkoholizmusra való hajlam öröklődik?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 14. 14:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg azt mondják hogy nem.Én ezt másképp tapasztalom.
2012. ápr. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem. Anyukám nagyapjának az alkohol okozta a halálát, sem a nagyanyám, sem anyukám, sem mi nem vagyunk alkoholisták, sőt én kifejezetten kerülöm az alkoholt.

Az unokabátyámnak mindkét szülője az alkoholba haltak bele, az unokabátyám viszont nem iszik egy kortyot sem.

2012. ápr. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

nem


csak ha a gyerek ezt látja akkor lehet belőle alkoholista

maga a hajlam hogy lenne örökölhető?

2012. ápr. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
nem öröklődik. sőt nekem az a tapasztalatom, hogy akinek alkoholista az egyik szülője, az általában inkább kerüli is az alkoholt.
2012. ápr. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem.Nálunk majdnem minden férfi alkoholista a családban,mindkét oldalról.Nekem is volt egy bulizós,piálós időszakom,ami kb 1-2 évig tartott,mégsem lettem alkoholista.Pedig az apám minden nap mellettem piál.De én már ott tartok,hogy inkább kezdek megundorodni az alkoholtól és attól is,aki sokat iszik.
2012. ápr. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%
Nem öröklődik, ez nincs génekbe foglalva, ha iszol hozzászoksz ezáltal kell, ettől leszel alkoholista, nem a génektől.
2012. ápr. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 mus musculus ***** válasza:
A hajlam talán öröklődhet, de ez nem jelenti mindjárt azt, hogy alkoholistává is válik az illető. Lappang benne a dolog, de nem hagyja kibontakozni, azt' kész. Szép is lenne, ha minden függő felmenővel rendelkező ember sorsa megpecsételődne, talán már nem is élne "tiszta" lény a világon.
2012. ápr. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem öröklődik, még a hajlam sem. De azt ne felejtsük el, hogy a gyerek kitől tanul? A szülőtől, és ha bizony alkoholista, akkor azt fogja látni/tanulni, hogy mindig a kocsmába jár inni, és ha nincs mellette senki illetve nincs elég esze ahhoz hogy fel fogja, hogy ez rossz, akkor ő maga is alkoholista lesz.
2012. ápr. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Igen 10 alkesz családból 7-ben minimum 1 gyerek is piálni fog.

Genetika is van ebbe de a környezet is szerepet játszik.

Sokan már tiniként rászoknak mert az alkohol ott van a közvetlen környezetükben kíváncsiak, szomorúak, unatkoznak megisznak 1 pohárral nem kell megerőltetni magukat hisz kényelmesen hozzáférnek mert a szülők tartanak otthon piát. Kezdetben 1 pohártól is jól érzik magukat de a szervezet megszokja és egyre több és több kell.

2012. ápr. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
nem öröklődik. viszont a nagyapám az volt, apám is az lett, de a genetikának ehhez semmi köze... a sok stressz, amit amiatt a köcsög miatt szenvedett el, ez tette azzá. én pedig nem lettem az, a tesóm sem (ő néha szokott inni), inkább kerülöm. nem írom ki a szót, szarrólabeszélni.
2012. ápr. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!