Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valaki hivatalosan él...

Zkriszti3 kérdése:

Ha valaki hivatalosan él élettársi kapcsolatban az olyan mint egy házasság?

Figyelt kérdés
Megromló kapcsolat esetén mi a folyamat ? Feleznek mindent ? Gyerekek után ugyanúgy tartásdíjat kell fizetni ? Ez a téma azért érdekel mert pár napja olvastam arról, hogyha nincs hivatalos papír az élettársi kapcsolatról az újszülött az anya családnevét kapja . Mi az igazság ?
2011. dec. 25. 12:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
Kulfoldon, mindenhol ugy van elkonyvelve, mint egy hazassag. M.O. meg le van maradva.
2011. dec. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem Mo.-on is ugyanazok a jogok megilletik mindkét felet, mint ha házasok lennének.
2011. dec. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
En kulfoldok elek, a parom is kulfoldi. Ugyanazokat a dolgokat kellett hozza elintezni, ugyanolyan hosszu volt a burokraciai teendok listaja. Itt ugy van (egyik legfejlettebb eu-s orszag), hogy 1-2 juttatas nem jar (rengeteg penz esik ki emiatt, mondjuk mi alapjaraton se igenyelnenk mindenfelet), valamint az allampolgarsagot nem lehet rovidebb ido alatt megszerezni, amit ferjjel lehetne. Tehat eddig csak hatulutojet lattam, szerintem az "elvalasztas" is olyasmi, mint a hazassagnal. Azon kivul, hogy 1-2 hatranya biztos van, kerdem en mi az elonye? Leszamitva azt, hogy 1-2 ember lelkivilaga megnyugszik, hogy "en nem elek hazassagban, nem kellett a papir". Szerintem totalisan ertelmetlen a HIVATALOS elettars intezmenye. Hazasodni lehet ceremonia nelkul is, elettarsi viszonyhoz meg folosleges papir, ha mar felvallalom miert ne hazassag? Tenyleg nem ertem az ertelmet, ha valaki tudja, megkoszonnem, ha felvilagositana, ez most nem kotekedes volt.
2011. dec. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
21%
Elozo vagyok, termeszetesen mi hazasok vagyunk, de elotte megneztuk mi lenne,ha csak elettarsak lennenk, es azota se ertjuk az miert jo.
2011. dec. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Főleg egynemű pároknál van jelentősége, hiszen ők nem házasodhatnak.
2011. dec. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%
Igen, ez a homoszexuálisoknak lett kitalálva, nekem mindig mosolyt csal az arcomra, amikor családban élő emberek vállalják ezt a procedúrát, a házasság helyett, elválásnál ez sokkal rosszabb és semmi értelme,mindkettő hivatalos, csaj pár önjelölt "ő önmegvalósít" azt hiszi ettől ő különb.
2011. dec. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem veletlenul lett kitalalva. Az allam sok penzt, juttatast sporol meg igy. Igy nem ket kulonallonak szamitanak, hanem mint egy parnak.
2011. dec. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem pl. az özvegyi nyugdíj nem jár egy élettársnak. Apukám és élettársa közel 30 év együttélés után tavaly házasodtak össze, mert apukám félt ha ő előbb elmegy, a párja nem tud majd megélni a kevéske nyugdíjából. Idősek, betegesek már.
2011. dec. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Utolsó három, írnátok bővebben ?
2011. dec. 26. 09:17
 10/11 anonim ***** válasza:
59%

Pontosan miről? :)

Én megfogalmaztam a véleményem, ez épp olyan divat,mint néhány kismamánál, hogy közröhej nevet választ szerencsétlen gyerekének.

2011. dec. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!