Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyuka, aki otthon van és 3...

Anyuka, aki otthon van és 3 év alatti gyerekét neveli = munkanélküli eltartott?

Figyelt kérdés

Őszinte véleményetekre vagyok kíváncsi!


Köszönöm


2012. ápr. 16. 18:05
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Nem, hanem gyesen lévő anyuka, de ezt a kérdést már ezerszer feltették.


A munkanélküli eltartott az, aki a gyerek előtt és után sem szándékozik dolgozni. De ez evidens. Nem tudom minek ezen állandóan nyaralni, annyira egyértelmű: gyes vagy gyed alatt a nő nem egy here, hanem kisgyermeket gondoz, amiért pénzt kap az államtól. Majd ha a gyerek már 2 vagy 3 éves, elmegy dolgozni. Ha nem megy, hanem továbbra is otthon marad, akkor lesz munkanélküli eltartott.

2012. ápr. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Még annyi, hogy bocsi nem rád irányult a "kirohanás", csak idegesítő, hogy a 2-3 éves kisgyermekét gondozó nőket egy lapon említik sokan azokkal a nőkkel, akiknek konkrétan büdös a munka és inkább nem dolgoznak akkor sem, ha nincs gyerekük, vagy ha van de már mondjuk egyik sem igényel szó szerint egésznapos gondozást....(magyarán óvodásak vagy annál idősebbek)
2012. ápr. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

A kisfiam másfél éves és itthon vagyok vele. Az én munkám az, hogy őt nevelem.

Mert ha én nem lennék itthon, bizony ő nem lenne képes ellátni magát.

Aki így gondolja, az soha életében nem nevelt egy ilyen korú gyereket, sőt fogalma sincs róla, hogy mit jelent.

2012. ápr. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
A gyed/gyes munka,azért is kapnak érte pénzt. Ha főállású anya lenne az is munka lenne.
2012. ápr. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

Nem. "Munkavállaló". Foglalkozása az "anyaság". A "legszebb hivatás."


Ha a gyermek 3 éves kora után nem akarna dolgozni menni, mert nincs szakmája, nincs a szakmájára kereslet, álláslehetőség hiánya, lusta, jól keres a férj, stb., stb., akkor ott a már más a helyzet. És ebben az esetben lehetne munkanélküli eltartott státuszról beszélni.

2012. ápr. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
az a helyzet, hogy ez egyrészt kényszerhelyzet is, mert a bölcsikben nincs sok férőhely, ráadásul most, hogy fizetős a legtöbb helyen, ahol meg nem, ott közlik, hogy ez bármelyik pillanatban változhat...hááát, nem tudom hová tenni a gyereket, az a helyzet, és igen, kissé ingyenélőnek érzem magam gyesen. De nem látok más megoldást, nektek van ötletetek? Hová tegyem a gyereket?
2012. ápr. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ezen olyan jókat lehet gondolkodni, mert ha a férfi(teremtés koronája stb...) szemszögéből nézzük, szegény fejük reggel elmennek dolgozni, délután/koraeste hazajönnek, szegényeknek le kell ülniük enni, inni egy sört...

És persze te csak otthon vagy:D

Bezzeg csak egyszer ne legyen tiszta zokni-boxer, meleg kaja, rend...

Annyira természetesnek veszik, hogy megcsináljuk ezeket mi csajok, és 24ben dolgozunk, minden nap(mert az egész picik akik esetleg öröm 3óránként kelnek, a rosszat álmodó nagyobb)


Múlthéten beszélgettünk a férjemmel hazafelé séta alatt, és javítottam a dolgoznit tornáznira... "úgy elmennék dolgozni... ő tornázni" már alig várom, hogy mehessek, másfajta diliházba, amire ő a lekezelő pasis dumát hozta, hogy nem is akarok, bezzeg befogta a nagy száját, amikor megemlítettem, hogy átadom neki a gyest meg a cspt is, maradhat a gyerekekkel napi 24ben, én meg visszamegyek dolgozni...(2órát nem bír itthon)

2012. ápr. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
85%

Miért lenne munkanélküli eltartott? :O


Hisz gyereket nevel!! Az egyik legfárasztóbb meló, 24 órás elfoglaltságot jelent. A gyereket nem lehet kikapcsolni délután 4 óra után :D

2012. ápr. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én nem érzem magam annak.a gyereknevelés is munka!egyébként a 3 gyerekre a családi és a gyedem kitesz egy átlagos fizetést.
2012. ápr. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!