Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Munkanélküli nök! Hogy érzitek...

Munkanélküli nök! Hogy érzitek magatokat otthon azzal a tudattal, hogy a férjetek (élettársatok) tart el titeket?

Figyelt kérdés
èn màr 2ève munkanèlküli vagyok.Az èlettàrsam keresi a pènzt.Amikor dolgoztam mindent megcsinàlt,felmosogatott,ha pl.fàradt voltam,reggelit csinàlt nèha.Most meg màr azt is elvàrja,hogy megkenjek neki egy karaj kenyeret,ha megkivànja.Eljàr fürödni a haverjaival,engem is hìv persze,de sajna a tavalyi fürdörucim màr nem jo ràm,de ugy èrzem,nincs jogom megkèrni,hogy ugyan vegyen màr nekem egyet.ès ez csak egy pèlda.A kajàval is igy van.Megkivànok valamit,nem merem kèrni,hiszen az ö pénze...egy senkinek èrzem magam...
2009. júl. 1. 11:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
Én lassan 4 hónapja vagyok munkanélküli, és nagyon de nagyon elegem van az itthon ülésből! Teszek annak érdekében hogy ez az állapot minél hamarább megszűnjön, de sajnos rossz korban vagyok (24). Az egyik helyen azért nem kellek mert nem vagyok 20 éves a másikon azért nem mert nem vagyok 30! Ki érti ezt? Legszívesebben meghalnék, így állambácsinak kevesebb gondja lenne!
2009. júl. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
52%

Hát akkor szerintem a kapcsolatodban keresd a hibát!Mert én is itthon vagyok és nekem a fejemben megsem fordult hogy ne merjem megvenni amit akarok.Nem még hogy megkérdezni hogy megvehetem e...

volt hogy dolgoztam én is. Most nem kaptam állást szintén 2 éve. engem nem zavar .

2009. júl. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
65%
elég baj ha valaki otthon unatkozik!Én nem szoktam unatkozni néha pihenni ülök gép elé ,de amugy reggeltől estig nyomom a házimunkát!Ha hazajön mindig meleg ebéd várja,és neki már egy seprűt nemkell árébb tennie.Én megcsinálom kint is bent is a munkákat!
2009. júl. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Ebben én is benne voltam.

Nekem a párom német, mikor össze jöttünk pár hónap után kitaláltuk, hogy össze költözünk. Na akkor ki mit adjon fel. Abban maradtunk, hogy ö keres jobban, így én felmondom a nem rosszul fizetö munkámat és kiköltözök hozzá, azzal hogy lehet hónapokig nem tudok munkát találni. Fontos volt hogy a nyelvet megtanuljam, mert agollal semmit nem értem. 1 évig voltam otthon, közben megtanultam a nyelvet sorba vizsgáztam, de munka semmi. A ruhatáram nekem is kifogyóban volt, régi elhasznált stb... Ès egyre többször kaptam meg hogy nincs rá pénz stb... Igazából volt rá csak a párom rettentö spórolós, és én meg csak nem mondhattam neki, hogy de igenis vegye meg.

Aztán egy barátnöm helyre rakott. Ö azt mondta, és teljesen igaza volt, hogy én a párom miatt feladtam otthon mindent. Ö tudta hogy el kell majd tartania és sok idö eltelhet míg nem kapok munkát. Aztán egyszer mikor duzzogott hogy nekem új ruha kell, meg mondtam neki ezt, azt is ha egy hónapon bellül nem találko munkát akkor haza költözöm, és ha akarja adja föl a munkáját és jöjjön utánnam. De aztán szerencsénk volt és egy igen jó munkát kaptam.

2009. júl. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Január óta én is munka nélkül vagyok!Nagyon nem jó érzés,hisz már 16éves korom óta dolgoztam,most meg hiába adok le,ezer meg ezer jelentkezést,önéletrajzot,sehova nem kellek!Világ életemben magamat tartottam el,soha nem függtem senkitől,és most ez van,a páromtól függök nagyobb részt,mert amit adnak a hivatalból,az semmire nem elég!Én is,úgy vagyok,ahogy te,szinte már lelkiismeret furdalásom van,ha egy új ruhát,vagy csak nasit szeretnék megvenni!De ő neki,természetesen,itthon minden megvan csinálva!Takaritás,mosás,mindennap meleg koszt!Az elején,bár azt mondta,túl éljük ezt a helyzetet is,éreztem rajta,hogy neheztel.Aztán látta,hogy naponta jelentkezem,leveleket,önéletrajzokat adok fel,boltokba megyek személyesen érdeklődni,és ennek ellenére semmi nincs,akkor kezdte felfogni,hogy talán ez nem is olyan egyszerű!Régen nem lett volna probléma,mert jelentkeztem és felvettek dolgozni,de ma.....

Ráadásul a munkahelyem elvesztése előtt,már elkezdtük tervezni a babát is!De így,hogyan tervezzünk picit,hisz egy ember fizetése,oly kevés hozzá!Isten igazából,ez az igazi nagy szívfájdalmam!8évig nem tudtam teherbeesni,most felcsillant a remény,és ezzel a minkanélküliséggel együtt elis úszott!

Ne haragudj,hogy ilyen hosszúra sikeredtem!

2009. júl. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%

Én 21 vagyok,nekem lelkifurkám van 1 éve.Levelzőn tanulok és diáknak nem vehetnek fel,mert a levelezős nem diák,sima munkahelyre meg azért nem mert nekik én diák vagyok akinek le kell lépnie 7végenként és vizsgaidőszakokban és tanulnia is kell.Nem is otthon élek,anyuék fizetik az alvérletet,én meg próbálok nem enni és spórolni mindenen,hogy nekik ne legyek sok.Ruhát talán 3 éve ha vettem magamnak pedig vilg életemben imádtam a divatot.Befordultam szórakozni sem járok,mert az is pénz,a többi barátnőm meg csak szid,hogy milyen szerencsétlen vagyok h sehová sem vezsnek fel,há kösz szpen,azt elfelejtik,hogy ők már nem tanulnak:(


Úgyhogy most sz@rban vagyok én is,anyuk nem haragszanak,sőt mondták is h nem muszáj dolgoznom,mert ha szűkösen is de futja mindenre,de akkor is én rosszul érzem magam:(

2009. júl. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
51%
régen az volt a férfiak dolga hogy eltartság a nőt!Most is az lenne!
2009. júl. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
55%
igen régen az votl amikro még a nők nemis dolgozhattak de ott votl a nők nagy felkelése doglozni akarnak hát akkro hajrá dolgozzatok ha azt akartok!!
2009. júl. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Sz*rul! 9 hónapja vagyok munkanélküli, ráadásul, pont szeretnénk összeköltözni, nagyon rossz, hogy nem sokat tudok beleadni a felújitásokba!

Épp most indulok állásinterjúra. Drukkoljatok, kérlek!

2009. júl. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
94%
Én ugyan férfi vagyok, de az én feleségem szintén otthon van. Hála az égnek jól keresek, nincs szükség arra, hogy dolgozzon, hiszen jah, ez a dolgunk, hogy eltartsuk a családunkat, és ha el tudom tartani a párom, és mindent meg tudok neki adni, akkor nem muszáj dolgoznia. Nálunk közös bankszámla van, neki is van bankkártya meg nekem is, nincs az, hogy én kezelem a pénzt, és neki kérni kell. Ha szeretne valami elmegy és megveszi. Én nem szoktam vele cirkuszolni ha ruhákat vesz vagy valami, nem az a dolgom. A dolgom az, hogy megteremtsek neki mindent amit szeretne. ennyi. Ha ő dolgozni szeretne, akkor el fog menni dolgozni, de nem mondom neki, hogy ugyan menj már dolgozni. Mellesleg meg tök jó érzés, hogy amikor hazamegyek elsőnek odabújik hozzám, van kihez hazamenni, nem kell még várni órákat amíg ő is hazaér. :-)
2009. júl. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!