Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, ha pici...

Mit gondoltok arról, ha pici gyerek miatt a szülők külön alszanak?

Figyelt kérdés

Tehát megérkezik a baba és úgy döntenek a szülők, apuka külön alszik anyától a nappaliban (vagy másik szobában), a gyerek pedig az anyukával. Mondván, mindenkinek így a jó. És ez éveken át így marad. Ez jót tesz a házasságnak?

Most épp a sógornőmtől hallom ezt, hogy ezt tervezik, ha megérkezik a következő gyerkőc. De a szüleim is hasonlóan oldották meg, pedig szoba volt elég, lett volna külön a húgomnak is.

És mit gondolsz arról, ahol annak ellenére egy szobában alszanak a szülők a babával, hogy van másik szoba? Ha meg külön szobában vannak, hogy oldják meg a házasélet intimebb részét?


2012. ápr. 16. 18:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Nem mindenki este d.g a szobában.Amúgy semmit nem gondolok erről,ha így nekik megfelel, legyen így, nem tartom károsnak a kapcsolatra.
2012. ápr. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%
meg romolhat a kapcsolat,hisz külön kel választani az intimebb dolgot atoll hogy lett gyerek,a párok közt meg kell maradi a vonzalomnak a meghittnek,és nem tesz ojt ha évekig ez gy marad a gyerekkel.
2012. ápr. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
54%
Családja válogatja. Az általánosítás az egyszerű emberek eszköze, ahogy mondani szoktam......van ahol az égvilágon SEMMI következménye nem lesz, ha mindkét félnek jó így, akkor jó így, ennyi.
2012. ápr. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kicsi nyűgös, 1-2 napig lehet jó megoldás, de hosszú távon nem tartom jó ötletnek... a kapcsolat fenntartásához fontos foglalkozni vele, anyuka egész nap a kicsivel van, este legyen az apukával is. Szerintem
2012. ápr. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a házasságnak nem tesz jót,de a picinek is rosszabb. Nyugodtabban alszik a saját kiságyában az első perctől kezdve. Időben le kell szoktatni az éjszakai evésről,akkor az anyukának sem kell annyiszor bemenni hozzá éjjel.

3 gyerekes anyuka

2012. ápr. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha éveken át tartóssá válik a helyzet, akkor bármelyik variáció káros lehet a kapcsolatra.


Mi most a második gyerkőcöt várjuk és eleve úgy tervezzük, hogy a pici néhány hónapig a mi szobánkban fog éjszaka aludni (külön kiságyában), napközben pedig a gyerekszobában. Nekem ez így megnyugtató. Ha felébredek éjszaka, rá tudok nézni, látom a légzésfigyelő kijelzőjét, hallom, ha ébred enni... Így tettünk a fiunkkal is, ő fél éves korában került át a saját szobájába (már nem evett éjszaka). A párom úgy alszik mint a bunda, a sírásra sem ébred fel, tehát ez őt nem zavarja. A házasélet. Nos erről nem tudok nyilatkozni, mert pechemre a szülésnél elég durván sérültem és nehezen gyógyultam, így mire szóba kerülhetett a szex, addigra a gyerkőc már rég a saját szobájában aludt. Remélem a mostani szülést nem szenvedem meg ennyire és kreatívan kitalálhatjuk, hogy hogyan és mikor szakítsunk időt egy kis romantikára. :)

2012. ápr. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nagyszüleimnek tíz gyermekük volt,de külön ágyban aludtak,ehhez mit szólsz.
2012. ápr. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

2éve külön alszom,amióta a gyerek megszületett.Mivel picinek hasfájós volt és 10percenként sirt később pedig a fogzás volt rémálom igy ugy döntötünk mindenkinek igy a legjobb.

Még mindig kel éjszaka pedig 2éves elmult.

Nekünk jó igy,házaséletet meg tudjuk oldani ebből nincs gond.

Majd ha ugy érezzük akkor külön fog aludni.

2012. ápr. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Akárhogy is, egy dolog biztos: undorító és alja-dolog másokat kibeszélni. Sokkal gusztustalanabb, mint külön ágyban aludni. És ez fix, pontozás és százalékok ide vagy oda :))
2012. ápr. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Ilyen alapon ennek az oldanak a lényege mások kibeszélése, nem? Legalábbis a családi kapcsolatok. Ide elvileg olyan kérdések jönnek, ahol a családtagokkal való kapcsolatról beszélünk. Szóval, ha ide jön egy feleség a férjével való problémájáról kérdezni, nyugodtan be lehetne neki is szólni, hogy fúj, kibeszéled.

A sógornőmet nem kibeszélni akartam, csak az ő esetük kapcsán fogalmazódott meg a kérdés. Mint írtam, saját vonatkozású is a dolog, hisz a szüleim is így tettek évekig. (fúj-fúj, igen, őket is kibeszéltem ezáltal, micsoda gerinctelen vagyok...)

2012. ápr. 16. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!