Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Ne látogassam...

Mit tegyek? Ne látogassam többé az édesapámat?

Figyelt kérdés

Az a helyzet állt elő hogy 3hete elveszítettem az édesanyámat.

Apám először hozzánk jött le szólni hogy mi lett anyukámmal, és én már rohantam is vele.

De azóta megváltozott a viselkedése, furcsa, flegma, olyan mintha levegőnek nézne!

Ha bármikor elmegyek hozzá, semmibe néz, pedig én mindig mellettük álltam és segítettem őket ahogy tudtam és nem mondható ez el a nővéremről aki az elmúlt 8évbe feléjük sem nézett csak mióta anyukánk meghalt.

Úgy érzem már engem levegőnek néz és a nővéremet nem, pedig 5en vagyunk testvérek de én mindig ott voltam ha kellett míg a többi nem!

A kérdésem az lenne hogy mivel úgy érzem nincs rám szüksége nem látogassam többet vagy mit csináljak beszéljek vele (ami majdnem lehetetlen a természete miatt)????


2012. ápr. 16. 20:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne hanyagold el semmiképp, pont most ne, tudod milyen az amikor leélsz valakivel egy életet és azt nem látod többé ahogy mosolyog, ahogy törődik veled?hogy tudhatnád, még a viták is hiányoznak akkor, ez a világ legborzalmasabb érzése, az ember önkéntelenül is bekattan, ne hagyd magára, egyszerűen így éli meg, 3 hét, tudod milyen kevés még az? ne törd jobban össze
2012. ápr. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Látogasd, de nem kell túl gyakran. A gyász majd lassacskán elmúlik, és enyhül, megváltozik. Édesapádban most olyan dolgok játszódnak le, amit nem biztos, hogy megfelelően tud kontrollálni. Ne légy dühös, ne ellenségeskedj. Próbáld megérteni, és úgy mellette állni. Ha nem akar egy darabig látni, akkor azt is meg lehet és meg kell érteni.

Majd beállnak a dolgok, ne erőltesd, és legfőképp ne féltékenykedj a testvéreidre, ezzel szítva fölösleges feszültséget.

2012. ápr. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne légy türelmetlen. Hadd ülepedjenek lassan le a dolgok. Apukád is megnyugszik majd.
2012. ápr. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sajnos egyáltalán nem gyászol, nem érdekli hogy anyukám meghal!!

Tudom nem, és látom!!

Előfordult hogy kritizálta is mióta meghalt,míg élt szenvedett anyukám, halála előtt 3nappal mondta nekem hogy már utálja őket, mert ugye egy alkoholista testvérem is velük él!

Volt hogy apám kinyitotta anyukámnak az ajtót hogy na takarodjon el, ezt is a halála előtt mesélte el nekem!

2012. ápr. 16. 21:05
 5/6 anonim ***** válasza:
Részvétem azért, ami veletek történt. 3 hét még ilyenkor annyi, mint a semmi. Apu mikor meghalt, anyu hónapokig nem beszélt jóformán velünk,csak a feltétlenül szükségeset.Megszűntünk létezni a számára, csak a fájdalmára tudott figyelni.Jóval később mondta el, hogy akkor úgy érezte, hogy nem is él, csak véletlenül itt maradt, pedig már meghalt ő is. borzasztó volt. Apukádnak is rettenetes lehet elviselni a hiányt. Csakhát ő férfi, és nem tudja, hogy most mit is kéne csinálnia.Lehet, hogy te láttad őt kiborulni, sírni, és most szégyelli ezt előtted.Mindenkinek nehéz ez a helyzet.Próbálj meg ugyanúgy viselkedni vele, mint azelőtt.Ne hagyd magára, hidd el szüksége van rád, tán, jobban mint régen.
2012. ápr. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

de szerintem akkor sem kellene velem úgy beszélni mint aki mondjuk soha nem látogatta, mert aki nem látogatta tesóm, azzal így nem beszél hanem szépen!!

Unokaöcsém és annak van 3 mostoha gyereke őket ebédelni hívta, minket nem, meg a npvérem lányát is!

De aki vérszerinit unokája mint az én gyerekem, azt meg nem, engem sem, mi nem érdekeljük, ezért is úgy érzem hogy engem nem szeret már!!!

Nekem is fáj a történtek... és köszönöm a részvét nyilvánítást

2012. ápr. 16. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!