Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan látogassam meg a...

Hogyan látogassam meg a kórházban?

Figyelt kérdés
17 éves srác vagyok, és a tatám kórházba került. Bűntudatom van, hogy nem látogatom meg, de még sosem csináltam ilyet...Jóban vagyok vele, de sosem tudtam 2 percnél tovább beszélni vele semmiről. Már a családból mások is utaltak rá, hogy bemehetnék meglátogatni, de nem tudom hogy kezdjem el :(. Van egy bátyám, akivel nem vagyok valami jóban, ő viszont bejár, ezért még ez is rátesz egy lapáttal, hogy "Ő bemegy, az öccse pedig nem". Hogy kezdjek neki? Mit tegyek?
2011. máj. 12. 13:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne halogasd, nehogy késő legyen! (Egész életedben lelkiismeret-furdalásod lenne!)

Először érj oda úgy, hogy a látogatási idő lejárta előtt kb. 10 perccel legyél ott. Vigyél neki pár szem gyümölcsöt, vagy 1 üveg rostos gyümölcslét, 1-2 olvasni-való képesújságot. Valamit.

Bocsánatot kérsz tőle, amiért eddig nem mentél be (iskola, munka stb.). Megkérdezed hogyan érzi magát, fáj-e neki valami. Mit mondanak az orvosok? Kb. mikor fogják hazaengedni? Valamire van-e szüksége, tudsz-e neki valamiben segíteni?

Ez már több, mint 10 perc. Elköszönsz tőle, legközelebb már könnyebb lesz!

2011. máj. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél egy finom, rostos üdítőt, és legközelebb kísérd el a bátyádat. Ha csak ott állsz, meg se szólalsz, már az is elég, hogy bementél meglátogatni.
2011. máj. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben bemennék a bátyámmal. Így nincs az a kínos csönd, hogy nem tudsz vele miről beszélgetni, azon kívül, hogy hogy van épp, és meg is látogattad.
2011. máj. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
És a szüleid nem mennek látogatni...? Miért nem velük mész?
2011. máj. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Bizony meg kellene látogatni az öreget,mert lehet most látod utoljára.Bár nem tudom mennyi idős,és mi baja van,de igenis illene ha 10 percig is.Bemész szépen,és megkérdezed jól van-e,és jobbulást kivánsz.Ennyi nem kell ezt túlragozni.
2011. máj. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is be kellene menned, kérdezd meg hogy van, mit mondanak az orvosok, mikor mehet haza, milyenek a szobatársai, van-e valaki, akivel jóban van, milyen az étel, a mosdó, az ellátás, szeretne-e kapni valamit (újság, könyv, étel, ital, akármi), mesélj neki mi történt a nagyvilágban, vagy éppen veled (milyen jegyeid vannak, mit csinálsz mostanában) és ezzel már el is ment legalább fél óra
2011. máj. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 napietus ***** válasza:
amúgy sem illik kórházban fekvő beteget negyed óránál továb fárasztani a beszélgetéssel (kivéve közvetlen családtagok), ha nagy a család, több látogatója is van, és a hosszadalmas beszélgetés kimerítő lehet számára. szóval amiket az előzők írtak, azt végig beszélitek, ezzel a szükséges és elégséges idő el is ment. szüleidet kérdezd meg, mit vigyl neki, ha pl. cukros diétán van, akkor csak cukormentes üdítő, stb.
2011. máj. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek, nehéz dolog, nekem is az volt, bárkihez kellett is menni. Menj a szüleiddel, vigyél olyat, amit ehet/ihat, esetleg újságot, könyvet, ilyesmit, ami szeret, és tud olvasni (nem tudom, mi a baja), kérdezd meg, nagyon rossz-e bent, mikorra várhatjátok haza, mi van veled, stb. Sokáig amúgy se "illik" maradni.
2011. máj. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 napietus ***** válasza:
ja, én is régen gondolkoztam ezen papámmal kapcsolatban, aztán mikor ott voltam, úgy elment fél óra, hogy észre sem vettem, csak papán láttam, hogy most már inkább pihenne. én szívem szerint maradtam volna még...
2011. máj. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha két percre mégy be mert annyi a kapacitásotok beszélgetni, akkor annyira mégy be. Ő is tudja ezt, hogy szeretitek egymást,de beszélgetésben így álltok. Attól még jólesne neki a gesztus. Nem kell ott ücsörögnöd, és várnod az idő múlását.

De inkább teddd meg, mint ne !

Megkérdezed hogy van, elmondod, hogy kívánod, hogy hamar meggyógyuljon, kérdezel a társairól, ha vannak, beszélgetnek e, valami apróságokat, aztán elköszönsz szépen, hogy reméled legközelebb otthon találkoztok és kész is vagy. És utána jól érzed magad !

2011. máj. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!