Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Butának tartom a húgomat, én...

Butának tartom a húgomat, én látom rosszúl?

Figyelt kérdés

30 éves, terhes lett. Megtartja, a picurt, idáig még egyet is értek a döntésével. Stabil háttere van, szóval nem gond. A kérdés a következő, 6 hónap munkaviszonya van, most lépett ki a munkahelyről, előtte tanult. A főnőke felajánlotta neki, hogy vissza veszi a terhességére való tekintettel (ilyet is ritkán hallani), hogy legyen biztos helye majd, ugye mikor vissza mehet dolgozni. Ő ezt elutasította, a kérdésem a következő, szerintem igy ő nem jogosult majd GYEDRE, mivel nincs meg az egy év munkaviszonya, hiába tanult előtte nem?? az csak annyi , hogy biztositott volt. Vagy neki van igaza???? és jár majd neki a Gyed????

A másik meg, hogy kiment most Németországba, 3 hónapos terhesen, hogy kiköltöznek. van ismeretség szóval ezzel nincs gond, munka is van, csak nem értem, hogy hogy gondolja, hoy ha ő kint szüli meg a gyereket akkor az attól NEM LESZ NÉMET ÁLLAMPOLGÁR, HISZ A SZÜLEI MAGYAROK, ÉS mire születik kb.. 6 hónapja laknak majd kint.

Gyes -gyed pedig innen itthonról szerintem nem fog neki járni németországba.. ?????? vagy igen???? Folyosítja ugyanúgy az állam???? Mert szerinte igen.. én nem hiszem, és itt a gond.. akkor mit gondol??? gyerekkel nem tud majd kint dolgozni, egy fizetésből pedig hogy élnek meg a kicsivel(amit majd a párja keres, aki még itthon diplomázik most és kb. 3 hónap múlva megy ki utánna még munkája sincsen kint neki, itthon persze van.)

A másik, kint neki nem kell fizetni majd az ellátásokért???? mert oké, hogy kint sajtból van a hold és aranyból a kerités na de tényleg ennyire?????

én elfogadtam volna a fönöke vissza hívását és visszamentem volna szülésig, ott is jól keresett nettó 120 ,átlaghoz viszonyítva szerintem korrekt... és onnan ugye babázni... van hova vissza mennem mivel.. ez egy olyan hely ami úgymond nagyjából biztos még a mai világban is... Segítenétek ezeket a kérdéseket tisztázni, hogy akkor hogy is van ez?????


2012. ápr. 17. 17:58
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem, hogy ugye a stabil háttér, szülői segítség..stb mind itthon van ugye ...
2012. ápr. 17. 18:00
 2/14 anonim ***** válasza:
4%
Mivel terhes és a jelenlegi törvény szerint nem vetetheti el csak akkor ha a gyerek beteg ezért egyértelmű hogy megtartja :)
2012. ápr. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%

Szia!


Én is úgy látom, hogy a húgod ennél több baklövést nehezen követhetett volna el. Ha nincs meg az egy év munkaviszony, akkor nem jár TGYÁS és GYED sem, de jár(na) GYES. Ha fél évnél többet (lehet hogy csak 3 hónap? ebben nem vagyok biztos) kinnt tölt akkor nem jár GYES sem. Egyszeri anyasági jár, ha a kiskönyveben megvan a megfelelő számú pecsét a terhesgondozást végző orvostól és a védőnőtől. Hogy ezt hogy szerzi be kinnt vagy ott hogy megy ez, fogalmam sincs. A gyerek születhet kinnt, de attól még magyar lesz. Kinnt, ha nem dolgozik, senki nem fogja utána fizetni a járulékokat, tehát majd megkapja a borsos számlát a terhesgondozásról és a szülésről...

Nincs egy könyvelő ismerősötök, aki valami úton-módon felvilágosítaná a testvéredet, mert így irgalmatlan nagyot fog koppanni.


OFF: második válaszra reagálva

Ha akarta, elvetethette volna. Jelenleg nem tilos a 12. hétig az abortusz.

2012. ápr. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

:)

nos már 4 hetesen tudtuk, nem ez a kérdés, és örülők nagyon nagyon hogy megtartja.. csak a kérdések érdekelnének amiket kiírtam.. kap e gyedet, jár e neki ha kiköltöznek ami ugye elkezdődött.. mivel már kint van, most nyelvtanfolyamra jár kint.. az állampolgárságról érdekelne info, mivel szerintem hülyesé.get mond, nem lesz attól német állampolgár ha kint szüli meg.. szóval nem a baba maga a akérdés.. de azért köszi a hozzá szólást. :)

2012. ápr. 17. 18:24
 5/14 A kérdező kommentje:

köszi a választ egy időben irtunk :)

jöhetnének még hozzászolások hogy jobban lássam a helyzetet mindenkinek köszönöm aki válaszól.

2012. ápr. 17. 18:25
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha a ferje dolgozik akkor a tesod igenyelheti a tb-t a ferje utan!Ha elettarsi kapcsolatban vannak akkor is igenyelheti a tb-t utana csak bizonyitani kell legalabb 6 honap elettarsi viszonyt hivatalosan(bejegyzett) szoval a szulesert nem kell fizetni!Nem lessz a baba nemet allampolgar mivel mindket szulo magyar!Csak ha az apa nem kapott allampolgarsagot nemetorszagban!Szoval ha kettos allampolgar akkor lehet a baba nemet alampolgar!

A gyest es a csaladi potlekot igenyelheti onnan!Mivel az apa dolgozik es nem az alam terhere vannak igy jogosult mindenre ugyan ugy mint egy nemet anyuka!

2012. ápr. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
ja es ha nem lessz meg az egy fore juto jovedelmuk a tesod meg plusz potlekokat is kaphat a baba utan!
2012. ápr. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%

Nem lehet, hogy Te vagy az a bizonyos "testver?"

Nehany mondatban E/1-es szamban fogalmazol.

Egyebkent Te sem lehetsz sokkal okosabb a helyesirasod alapjan...

2012. ápr. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
az hogy tudtuk, azért lett igy irva.. mert egy család vagyunk, a tesóm.. húgom, hogy konkrét legyek. A helyesírásomnak sok oka van, és én is tudom, hogy egy szótárt jó lenne hozzám vágni... de sajnos ezen az sem segítene :) de köszi a hozzá szolást :9
2012. ápr. 17. 19:06
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyebkent sokkal jobban jart hogy kiment kulfoldre szerintem mert...Hat mert csk :)

Miert tartod butanak egyebkent?Csak azert mert ott nem lessz segitsege?

Nekem sincs,nem dolgozom csak a ferjem es megis boldogulok !!

Utolso elotti voltam bar ezt ugy is tudod csak nekem nincs ekezetem :)

2012. ápr. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!