Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megmenteni egy...

Hogyan lehet megmenteni egy parkapcsolatot? Egyaltalan erdemes?

Figyelt kérdés

Fiatalok vagyunk, 5 eve vagyunk hazasok es van egy 1.5 eves fiunk.

A kapcsolatunk mar lapos.Nem kivanom a szexet, minden csak a gyerek korul forog. Nem vagyok boldog.

Zavarja ez a ferjemet is, rosszul viseli a sok elutasitast.

Hiaba probalok vele beszelni rola, elmondom mit gondolok, o mond ra egy szoban valamit es mar temat valt.

Meg kene menteni a kapcsolatunkat, igy erzem helyesnek, de miutan nem beszel rola nekem sincs kedvem.


Volt mar valaki igy?Mi lett a vege?


2012. ápr. 18. 12:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, voltunk már így. Először megpróbáltuk magunk helyrehozni, de csak időlegesen sikerült, utána folytatódott minden úgy, ahogy előtte.


Végül elmentünk párkapcsolati terápiára, ott külső szemmel sokkal többet láttak és segíteni is tudtak.

2012. ápr. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
12:10-eshez lenne egy kérdésem, és ha mondjuk a párom hülyeségnek tartja és nem akar ilyen segítséghez folyamodni?
2012. ápr. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

igen, az a baj, hogy minden a gyerek körül forog. A gyerek az élet része! Akkor érzi jól magát, ha a szülei házassága boldog. Az neki a stabil háttér, a biztonság, nyugalom.


Megoldás: kimozdulás kettesben!! Akár bébiszitter, akár nagymama, de vállalja be a gyereket fél napra vagy akár egy éjjelre, hogy legyen időtök egymásra. Nálunk pl. szombaton, ha a gyerekek lefeküdtek, közös filmnézés van. Ha a szexet nem kívánom, akkor is erőt veszek magamon, hogy heti 2 meglegyen, mert tudom, hogy mennyire fontos egy házasságban, egyik összetartó erő.

2012. ápr. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
[link] tegnap töltöttem le van egy ingyenes kiadvány, ma fogjuk a párommal együtt átrágni, mert tegnap előtt mi is csúnyán összevesztünk, hátha segít. Veszíteni biztos nem vesztek vele...vagyis remélem. Sok szerencsét
2012. ápr. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a párod nem akarja, akkor nem megoldás a terápia, csak kidobott pénzt.
2012. ápr. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


A párterápia nála szóba sem jöhet.


Heti 4-szer vagyunk együtt, így is lespórolok legalább 3-at, mert ő minden nap legalább egyszer szeretné. Szóval szex is van. Csak úgy szeretném élvezni mint az elején. Még a gyerek előtt.


Nem tudom kire bízhatnám, anyukám még dolgozik és másik városban is lakik, férjem rokonai meg figyelmetlenek. De valakire muszáj lesz rábíznom pár órára, mert így tönkre fog menni minden.

2012. ápr. 18. 13:30
 7/11 anonim ***** válasza:

ha a nőnek nem lenne semmi baja, a férfinak sem lenne

én erre jöttem rá a mi kapcsolatunkban


ha mosolygok, önfeledten fogadja, ha ideges vagyok, menekül


a férfiak olyanok, amilyenné tesszük őket, nincs tehát párterápiára szükség, csak neked van egy pszichológusra

2012. ápr. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
jahh...még egy dolog amin a nőn múlik, a nő feladata.... marha jó
2012. ápr. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én minden egyes párkapcsolatomat illetve az előző házasságomat is megpróbáltam megmenteni, a végsőkik harcoltam, próbálkoztam. Hosszú beszélgetések, változtatások, elutaztunk valahova kikapcsolódni, az életvitelünkön változtattunk tehát tényleg mindkét oldalról mindent beleadtunk. De mégsem sikerült, mert ha két ember nem passzol össze (vagy már eleve nem passzoltak össze vagy később változtak meg), hosszú távon nem lehet tenni semmit.

Persze nem azt mondom, hogy ne próbáljátok meg. Csak én számomra kidobott idő és energia volt minden próbálkozásom.

És aztán pár évre rá sikerült boldog párkapcsolatot találni, ahol évek múltán is remekül kijövünk, még az unalmas hétköznapok ellenére is!

Sok sikert nektek!

2012. ápr. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A férjed dolgozik, Te otthon van gyesen, a Te dolgod, hogy megteremtsd az otthonosságot, és valahogy kimozdítsd őt a holtpontról. Ha egy gyermek mellett nem vagy bolodg, akkor Veled van a baj.

A gyerek csak ürügy, etetni kell, tisztába tenni, amúgy meg rá lehet bízni másra is.

Tényleg jó lenne, ha lennének közös programok, de először is, kimondani, hogy FIGYELJ, EZ ÍGY NEM MEHET TOVÁBB.

Ha csak beszélgetni akarsz, akkor persze, hogy leráz.

Ha közlöd vele, hogy akár vége is lehet a kapcsolatotoknak, akkor észbe kap talán.

Szerintem Te már eldöntötted, hogy lezárod ezt a kapcsolatot.

De arra nem gondoltál, hogy mi jön utána.

Légy erős, mert ha most elbuksz, végleg beadarál az élet.

2012. ápr. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!