Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kérdésem olyanokhoz szól,...

Kérdésem olyanokhoz szól, akik a válságban lévő házasságot megpróbálták megmenteni. Mi lett a vége?

Figyelt kérdés
Eljön az a pont, amikor ki kell mondani, hogy válságban van egy házasság, és elkezdünk dolgozni rajta, megteszünk mindent a megjavításáért. Ilyenkor azonban óhatatlanul előjönnek rég eltemetett problémák, szembe kell néznünk a saját és a párunk hibáival, és azzal is szembesülhetünk, hogy van, amin már nem lehet változtatni. Nektek mik a tapasztalataitok? És mi van, ha minden igyekezet ellenére kiderül, hogy a házasságon nem lehet javítani. Akkor kiléptetek, vagy éltétek tovább a megszokott, régi életet? Kíváncsi vagyok, ki hogy élte meg! Sikersztorikra és kudarcélményekre is kíváncsi vagyok!
2012. febr. 17. 17:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

Volt a házasságunk válságban és ez ott csúcsosodott ki, amikor én egyszer nem mentem haza és egy olyan férfivel töltöttem az estét, aki jókor volt, jó helyen, meghallgatott, kedves volt (nem történt köztünk semmi!!!)

A férjem akkor mély-depressziós volt, én meg hiába próbáltam mellette maradni nem engedte ezért alakult így.

Másnap persze veszekedések, egymáshoz vágtunk mindent. Aztán úgy döntöttük folytatjuk, mert mindezek ellenére szeretjük egymást.

Rengeteg beszélgetésünk volt. Mindketten kaptunk hideget meleget teljes őszinteséggel. De változunk, újra építettük a kapcsolatunkat, újra kezdtünk randizni, újra kezdtünk beszélgetni, most már mindent elmondunk egymásnak, akkor is ha ez fájhat. Ennek 2éve, de még most is figyelünk a másikra.

Jól tettük, hogy megmentettük, most jobb lett mint valaha. Építjük és segítjük a másikat.

Amikor újrakezdtük, újra szerelmesek lettünk, akkor fogant a kislányunk is. És nagyon igaz az, hogy a szerelemből fogant gyerek szép :)

2012. febr. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
válás..sokszor az maga sikersztori.
2012. febr. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekünk feleségemmel, túlzás, hogy nagyon válságos volt a házasságunk, de ha nem törődtünk volna vele, akkor 1-2 év múlva biztosan az lett volna.


Nekünk az segített, hogy sokat beszélgettünk, új dolgokat próbáltunk ki (sport, szabadidős foglalkozás).

Volt 2 könyv amit mindketten elolvastunk, és az nagyon sokat segített a kapcsolatunkon, mert rájöttünk mit rontottunk el.

Illetve a szeretet, és a tisztelet, ami a legfontosabb volt.

Ez már nekünk 15 éve volt, házasság után 2 évvel, mert fiatalon, 19 és 21 évesen házasodtunk, de kilábaltunk belőle hála Istennek!


Sok sikert nektek! Szívből kívánom, hogy legyetek újra boldogok.

2012. febr. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
21%
A szüleimnek sikerült megmenteni a házasságukat,Jézus Krisztus mentette meg őket.Az ima használ és az istenhit is!
2012. febr. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
26%
3 as válaszoló vagyok! Igaza van a 4. válaszolónak, Isten nélkül semmire sem mentünk volna!
2012. febr. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
nekem isten segített elválni...
2012. febr. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Hát, nem valami sok, és nem valami részletes választ kaptam a kérdésemre.

Én elhiszem, hogy Isten is segít, de valóban van az a pont, amikor már Ő is a válást "szorgalmazza"...


Azért köszönöm az eddigieket, és hátha jön még válasz... elsősorban olyanoktól várnám, akiknek tényleg komoly válságban volt a kapcsolata, mert ha időben lépünk, akkor minden orvosolható, de van, aki nem lép időben, és eljut a válságig... na akkor mi a helyzet?

2012. febr. 18. 00:14
 8/13 anonim ***** válasza:

Mi több mint 4 éve vagyunk "együtt". Azért az idézőjel, mert ebből kb. egy évet külön voltunk, többszöri szakítással. A legutóbbi szakítás alatt 3 nője is volt, az utolsó és köztem pedig 1 hónapig őrlődött. Mikor feladtam, hogy dönt (nem feküdtem le vele ez alatt), szakított vele.

De nem volt utána sem fenékig tejfel a dolog. Én nekem nehezen emészthető, hogy voltak kapcsolatai, megalázott, hogy ilyen sokáig húzta a döntést kettőnk között.

Viszont azt is tudom, hogy én is benne voltam a dolgok alakulásában. Nekem a legutóbbi szakítás (5,5 hónap) alatt kemény munkám volt saját magamon. Igen, önismeret. És sok-sok beidegződésemre, berögzült reakciómra fény derült, ami a kapcsolatot is mérgezte.

Mi újra megpróbáljuk. Kemény munka, de sok öröm is van benne, mert ha változtatni próbálok, elengedni, megbízni (ez a legnehezebb talán), akkor ő is más. (Ráadásul nagyon különböző háttérből jövünk, mindketten szorongók vagyunk, és a családom nagyon ellenséges volt vele.)

A válság - hidd el - jó is lehet! Elhozza a rejtett tartalékokat, megmérettetik a "jóban-rosszban", és hogy mi az, ami megmaradt, ami összeköt.

És természetes (bár igen fájdalmas) velejárója, hogy előbugyognak a nehéz, sokszor undorító, szinze elviselhetetlen dolgok.

Csak rajtatok múlik, hogy megéri-e az erőfeszítés. Meg fogjátok találni az utat, ha akarjátok.

A leveled alapján én azt érzem, még van mire építenetek.

Sok sikert!

2012. febr. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Előző: a levelem alapján?! Ezt nem értem!
2012. febr. 18. 00:48
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom hány éves házasok vagytok, de ahhoz, hogy válságban legyen a kapcsolat ahhoz min.10 ÉV kell. Ez alatti kapcsolat vagy rossz ismeretségen alapul vagy siettetett volt az egybekelés. Kb 10 év után tudja meg az ember azt, hogy nem ugy sikerednek a dolgok ahogy azt elterveztük, már az élet nem olyan szép, kilátások nincsenek és a szerelem már rég elmult és a gyengédség és a szex is elmarad. Tehát válságban van a házasság. Mind két fél sértetté, becsapottá válik és a másik a hibás. Innentől kezdve lefelé a lejtőn. Az hogy lest-e belőle válás vagy nem ahhoz vagy kell egy figyelmes harmadik a láthatáron, vagy a gyerek miatt kompromisszum alakul ki. Ebben mind ketten felemésztik magukat, látják hogy ez nem tarthat sokáig mégis valamiféle becsület vagy sajnálat miatt feláldozzák magukat a szeretetlenség oltárán. Ez kifelé nem látszódik , de a nagycsalád észreveszi. Akkor kezd az egyesség megbomlani, ha jön egy jóakaró barát, testvér. A válás ekkor már hetek kérdése. Ekkor már mindenki jót akar és szinte már megváltás lesz a válás, de olyankor az ember elfeledkezik a másikról, akik tovább gyötrődik és egyedül marad a problémájával.Ennek a legrosszabb. Nem folytatom nem akarom ujra átélni.
2012. febr. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!