Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti vagy a párotok akart előbb...

Ti vagy a párotok akart előbb gyereket?

Figyelt kérdés

Melyikőtök hozta először szóba, és kinek a hatására döntöttetek úgy, hogy itt az ideje? Persze tudom, közös döntés, de ha mégis meg kéne mondani, ki akarta jobban?

Mióta voltatok előtte együtt? Hány évesek voltatok?


És egy plusz kérdés: egy közel 30 éves, komoly kapcsolatban élő férfitől mennyire szokványos, hogy rémüldözik a gyermekvállalástól? Akar egyszer, csak "még gyerek hozzá".


2012. ápr. 18. 16:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Közösen akartuk már olyan 23 éves korunktól, de amíg nem gyűjtöttünk neki össze annyi anyagi alapot addig nem próbálkoztunk, mikor megvolt az összeg amivel 3 évig otthon maradhattam vele ,akkor döntöttünk úgy hogy belevágunk.26 évesen szültem, szerintem egyaránt akartuk, bár lehet ő izgatottabb volt nálam, persze én is nagyon, főleg hogy pajzsmirigyemmel állandó gyógyszeren voltam/vagyok 14 éves koromtól. 9 éve voltunk együtt mikor született a fiam. A plusz kérdésre: lehet, hogy nem érzi magát elég felelősségteljesnek, bár lehet meg tudná csinálni, és az is lehet hogy pl 2 év múlva változik a véleménye, nem minden a kor, attól hogy 30 éves nem feltétlen apának való még, de az is lehet hogy csak önbizalomhiányban szenved hogy nem tud felelni egy másik életért, erősíteni kell.
2012. ápr. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

Az én párom 33 éves, 2 éve vagyunk együtt, komoly a kapcsolatunk, de nem akar még gyereket (a háttér meglenne).


Én 22 éves vagyok, tanulok még, és egyelőre nekem sem szerepel a rövidtávú céljaim között a szülés, így ezen nem problémázok.


A párom szokta mondani, hogy szerencse, hogy ilyen fiatal barátnője van, mert mire én odaérek, hogy szülni akarok, ő is felnő a feladathoz. :)


Most 5 éven belül még semmiképp sem aktuális a dolog, de pont jól fog kijönni a lépés, én a 30-hoz, ő a 40-hez fog közelíteni.

2012. ápr. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
29%

Egyelőre én fújom, hogy "harminc előtt legalább 3 gyerek":D

A párom meg hallgat nagyokat. Ő is szeretné, de persze míg tanul nem lehet. ezt meg is értem tökéletesen. Még nekem sincs 2 év munkaviszonyom.

Amint meglesznek a feltételek szerintem együtt akarjük majd a babát :D De nem most, olyan 3-4 év múlva

2012. ápr. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

minden eddigi kapcsolataimban, a párom akart tőlem gyereket, én meg nem.

29 N

2012. ápr. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én világ életemben úgy gondoltam, hogy 2 gyereket szeretnék, kis korkülönbséggel, 30 éves korom előtt. 21 voltam, mikor a későbbi férjemmel összejöttünk, ő még évekig hallani se akart a házasságról, gyerekről (egyidősek vagyunk). Aztán egy szép napon "szerelmet vallott", vagyis elmondta, hogy már akar gyereket, házasságot (25 évesen). Összeházasodtunk, van 2 gyerekünk (27 és 29 évesen szültem őket).
2012. ápr. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Közös döntés volt jóelőre,hogy majd ha én betöltöttem a 30-at (ő ekkor 35).akkor vállalunk egy babát.
2012. ápr. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Már a kapcsolat első negyedében előjött, hogy mindketten gyerekmániásak vagyunk. Sőt, én az első randin közöltem, mikor arról, beszéltünk, hogy ki miként tervezi az Életét, hogy gyereket mindenképpen szeretnék. Később elárulta, hogy ez volt nála az egyik jó pontom. :)

Szóval kb. onnantól tervezzük, csak még kellenek dolgok. Pl. anyagi javulás, nekem elég munkaviszony.

Amint ezek meglesznek jöhet a baba is.

23N (a párom 30F)

2012. ápr. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!