Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfiak, mit szolnátok ha a...

Férfiak, mit szolnátok ha a párotok egyátalán nem akarna gyereket?

Figyelt kérdés
Tételezzük fel, hogy kb. 10 éve vagytok eggyütt, 30 körüliek, házasok vagytok, viszont a nő egyátalán nem akar gyereket, boldog anélkül, és úgy érzi nem is fog rá vágyni. Mit tennétek? Otthagytnátok?
2012. jan. 16. 14:35
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
85%
Hát amennyiben ő teljesen biztos benne, hogy nem akar, te meg abban vagy teljesen biztos, hogy akarsz, akkor előbb utóbb veszekedés, válás lesz a vége. Ez nem olyan dolog, amiben kompromisszumot lehet kötni. Tehát igen, én otthagynám.
2012. jan. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%
Hát sztem házasság vagy komoly kapcsolat előtt azért nem árt tisztázni, hogy mit akarunk. Legalábbis én biztps így csinálnám.
2012. jan. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
72%
Megköszönném a hozzáállását.
2012. jan. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
21%
nekem nőként annyira furcsa amikor egy nő ki tudja jelenteni, hogy nem vágyik gyermekre!! Ott szerintem valami nem stimmel. A nők eredendően gyermekre vágynak, ki előbb ki később. És itt most nem a betgséget értem,aikor egy nőnek beetgség miatt nem lehet gyermeke...
2012. jan. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
66%

Még előjöhet a nőben a gyerek utáni vágy. Vannak későn érő típusok. Esetleg lehet gyerekkori sérülés amiatt valaki elutasítja a gyerekvállalást, gyereknevelést, akkor pszichológus.


De a kérdésre válaszolva lehet hogy egy ideig elviseli a férfi a helyzetet és ha lesz lehetősége vált. Előfordul, hogy talál egy gyerekbolond nőt, akikből Dunát lehet rekeszteni.

2012. jan. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
28%

Természetesen elhagynám, ha én nem tudom gyerek nélkül elképzelni az életemet.

A nő pedig élje tovább a saját kis egós életét:)

2012. jan. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

Szóval szerintetek a nőnek kéne bevállani hogy legyen gyerekük, holott egyátalán nem is akar?

Vagy a férfinek orvoshoz kéne vinnie a nőt?

2012. jan. 16. 14:54
 8/39 anonim ***** válasza:
62%

Ugyan nem vagyok férfi, de manapság nagyon sok minden állhat annak hátterében, hogy egy nő miért nem akar gyereket (és nem csak az EGO miatt ...).

Tehát, manapság azért mindenhol azt sulykolják az egész icipici kislányokba, hogy nézzél ki így meg nézzél ki úgy. Szülés után meg nagyon sok nőnek megváltozik az alakja. Persze vannak olyan áldottak, akik 6 gyerek után is ugyanolyan jól néznek ki, mint 20 éves korukban, de azért nem ez az általános jellemző. Tehát lehet, hogy valaki a kinézete miatt fél a gyerekvállalástól. Aztán az sem ritka eset, hogy megszül a nő, persze bekövetkezik a korábban már említett kis "alakváltozás" a férfi meg ott hagy csapot papot, mert neki ez az élet már nem tetszik így. Lehet, hogy ettől is fél valaki. Ezek viszont olyan okok, amikről meg lehet győzni egy nőt, hogy te figyelj ez nem így van, mert én szeretni foglak téged 100 kilósan is.


Persze, ha valaki csak azért nem szeretne gyereket, mert utálja őket és mert hú de idegesítőek, akkor azon nem csodálkozom ,hogy valaki elhagyja. Mármint, ha a férfi tényleg nagyon szeretne egy gyereket.

2012. jan. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
87%

Jaj, dehogy kell orvoshoz mennie!


A gyerekmániások azt hiszik, önzetlen dolgot tesznek a gyerekvállalással. Pedig gyereket AKARNAK, és megszülik - tehát nem önzetlen, hisz saját döntésből vállalnak gyereket.


Másrészt nem kell indok. Már régen rossz, ha van egy konkrét indokod, mint pl. anyagiak, gyerekkori sérelem. Hisz ekkor csak a körülmények nem adottak, de a gyerek utáni vágy meg lehet.


Miért nem mászom meg a Mount Everest-et? Miért nem kezdek el szoxofonon játszani? Miért nem sakkozok? Miért nem vállalok gyereket?

Mert nem akarok. Ez a legtisztább indok.

2012. jan. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
69%

Pár éve még vállóok lett volna, de lassan már én is úgy vagyok fele, hogy iylen körülméynek közé teljesen felesleges, plusz idegesítő is egy gyerek sokszor.


Most 31 vagyok, de eddig sem volt egy oylan időszakunk sem amikor azt mondhattuk volna, hogy na, most hátradőlünk és élvezzük az életet.


Mindíg van valami ami miatt hajtani kell..


Minek csináljunk azért gyereket,hogy utána a tv nevelje fel, vagy a "közösség" ahová kötelező bejáratni, aztán utána 17 évesen már alig várja hogy leléphessen, mert nem értenek szót a szülőkkel, sokszor még magunkra is alig jut idő, vagy pénz nemhogy egy gyerekre.


Egyáltalán nem irigylem azt a rengeteg kényszerszülőt aki aztán 10-15 év alatt leépül teljes emberi mivoltában a gyereke mellett, és ennek köszönhetően a gyerekéből is egy se_ggfej lesz, aki semmihez sem ért csak a majmoláshoz, meg a droidkodáshoz.

2012. jan. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!