Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyik kérdésemből jön a másik...

Egyik kérdésemből jön a másik Tehát ha párotok nem nagyon veszi ki a részét az otthoni teendőkből (a válaszok alapján úgy látom az enyém kifejezetten lusta, nemtörődöm) bevállalnád a 2. gyereket?

Figyelt kérdés

Nemsokára elkezdünk próbálkozni ... vagyis nem tudom.

1. Először helyre kéne rakni ezeket a dolgokat, h ne minden az én nyakamba szakadjon akkor is ha már 2 gyerkőc lesz?

vagy

2. Vagy majd szépen lassan, próbálkozás, majd terhesség alatt jó irányba terelni?

vagy

3. Ne most kezdjem mert úgyis otthon leszek a kicsivel, akkor több minden elvárható tőlem, ha nem dolgozom?


vagy ..... tanácstalan vagyok nagyon


2012. jan. 30. 10:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Én a harmadikat várom (a nagyok 3 és fél illetve másfél évesek) a férjem semmiféle házimunkában nem segít, viszont elég sokat dolgozik, sokszor későn jön haza, nem is várom tőle.

Szerintem ha egy nő bele akar szakadni abba a kis házimunkába, akkor valahol valamit nem jól csinál.

120 m2-es házban élünk, van kert is, igaz elég kicsi, de azt is én tartom rendben. Szerintem jól is van így. Mire a férjem hazaér, már nem is marad munka, megcsinálok mindent. Esetleg hétvégén, ha itthon van, akkor figyel a gyerkőcökre addig, amíg én valami nagyobb dolgot csinálok (pl. ablakpucolás, ilyesmi) de nélküle is simán meg tudom. De ismeretségi körömben általában így vannak ezzel mások is: fel sem merül, hogy a férfi csináljon bármiféle házimunkát, hiszen itthon vagyunk egész nap, simán belefér.

2012. jan. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
Már most görcsölsz és még nincs is gyereked. Ha tudod, hogy a férjed, aki gondolom dolgozik és arról még nem beszélünk, hogy mennyit - tudod, hogy mennyire lusta, vagy nem - már most ezen rágódsz. Akkor minek jöttetek össze?
2012. jan. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Figyelj, amíg otthon vagyok, addig szerintem természetes, hogy az otthoni dolgok nagy részét én csinálom.

A párom napi 10-12 óra fizikai munkát végez, így számomra egyértelmű, hogy amikor hazaérkezik, nem fogom a kezébe nyomni a porszívót...

Ha a gyerekkel nem foglalkozik és a vele kapcsolatos dolgokból nem veszi ki a részét, az persze más, én csak a házimunkára gondolok, hogy azt elvégzem én.

De ez sem azt jelenti, hogy pl. nyugodtan az asztalon hagyhatja a tányérját, meg a földön a szennyest, mert az szerintem minden embertől elvárható, hogy a lehető legkevesebb munkát csinálja a másiknak. De pl. mosogatni és a mosógépbe bepakolni, teregetni én szoktam, tehát azt nem várom el tőle, hogy megcsinálja. Bár volt már olyan, hogy mennem kellett valahová, de kicsit elcsúsztam időben és megkértem, hogy pl. teregessen ki.


Vagy a te párod mennyire lusta? Semmit sem csinál otthon még a gyerekkel sem?

2012. jan. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Jaj, 63%-os, tanulj már meg olvasni, mielőtt nekiállsz kötekedni!!!!!

A kérdés így szól: "...bevállalnád a 2. gyereket?"

2012. jan. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Az otthoni teendoket en nem igazan vennem alapnak, legalabbis nem addig, amig en itthon vagyok a gyermekekkel.

Nalunk mar van masodik baba, a ferjem nem lusta ember, de nem varom el tole, hogy itthon fozzon, takaritson, azaz megcsinalja azt, amit en is tudok.

Heti 60 orat dolgozik, ez nem keves, ne csinalja itthon az en dolgomat is.

Viszont: a ferfi munkakat megcsinalja, eszreveszi, ha dolga van. Javit, cserel, beszerez kb azonnal.

Bevasarolni is elmegy, vagy hazahozza munka utan, amit kerek.

Foglalkozik a gyerekekkel, furdet, ha hazaer idoben, el is altatja Oket, elviszi Oket setalni, pelenkat cserel, oltoztet, etet. Ha szabadnapja van, akkor velunk van, ha a ferfi munkakat elvegezte, illetve szivesen veszi at tolem teljesen a gyermekeket, ha nekem dolgom van (akar fozes, takaritas, de akkor is, ha eppen elmegyek egyedul kozmetikushoz, vasarolni, fodraszhoz, vagy talalkozom van valakivel).


Szoval: en az utobbit tartom fontosnak, amit leirtam. A tobbi hazimunkan eleg akkor osztoznunk, ha majd en is dolgozni fogok. Akkor mar nem fogom birni egyedul csinalni. De nem felek tole, hogy nem fogja vallalnni.

Ha ugy gondolod, hogy a gyerekkel valo foglalkozasban, ellatasban siman fog segiteni, akkor nem kell tartanod semmitol.

Ha szerinted ebben sem segitene, akkor viszont most kellene tisztazni, nem kesobb.

2012. jan. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Először is nem vagyok otthon, reggel 8-17-ig (ebbe benne van a gyereket hozni-vinni + munka)

Másodszor nem főzésre, mosásra gondoltam segítségképpen.

Harmadszor pedig: minek jöttünk össze? Együtt létünk első napján nem azt tárgyaltuk h ha majd lesz gyerekünk akkor mennyit fog segíteni.

2012. jan. 30. 10:24
 7/19 anonim ***** válasza:

Amúgy egyetértek az 1. válaszolóval.

A gyerekkel kapcsolatos teendőket leszámítva, miért kéne egy dolgozó embernek házimunkát végeznie, ha a pár másik tagja otthon van?

Tudom nagyon jól, hogy milyen idegőrlő tud lenni a főzés-mosás-takarítás-gyereknevelés, mert 5,5 éve csinálom.

De ennél már csak az lehet rosszabb, amikor ugyanezt munka után kell csinálnod...

2012. jan. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
És igen, sajnos a gyerekkel sem foglalkozik sokat.
2012. jan. 30. 10:27
 9/19 anonim ***** válasza:

Ja, hogy te most dolgozol? És így sem segít semmit otthon a férjed? Te meg mindent megcsinálsz neki szó nélkül?

Na ezt sürgősen fejezd be, mert ez egyre rosszabb lesz!

2012. jan. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Igen igen ... én már egy éve visszamentem dolgozni.


Nem szó nélkül csinálok meg mindent, mert sokszor leülünk beszélgetni ezekről, aztán ideig óráig működik is h segít ... aztán elmarad.

2012. jan. 30. 10:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!