Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi számit már alkoholizmusnak?

Mi számit már alkoholizmusnak?

Figyelt kérdés

A barátom 7napbol olyan 4x iszik. Nem mindig berugasig, de ha kimegy inni akkor min.4-5 sor elfogy. Amikor velem van akkor nem igazán, de néha akkor is elofordul,hogy vesz magának 2-3at.

Engem ez egyre jobban zavar. Ha nincs meloban és velem sincs akkor egyeduli programja, hogy kimenjen a haverokkkal inni(olyankor be is rug). Abszolut nem agressziv ilyenkor, de mégis nagyon zavar :(


2009. jún. 20. 12:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%
Ez már alkoholizmus.Beszélj vele, kérje orvos segítségét.
2009. jún. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%
Számomra, ha valaki mindennap iszik 2 sört, az rendszeres ivásnak számít. Még nem alkoholizmus, de nagyon megközelíti azt. A mai világban ez már nem is olyan olcsó mulatság, van aki csak a kocsmára keres...
2009. jún. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%

rengeteg féle alkoholizmus létezik. ennyiből nehéz megmondani, hogy az illető mennyire függő.


minden függésre általános törvény az, hogy akkor számít kórosnak, ha az illető mindennapi tevékenységében akadályoztatva van, illetve, ha komoly problémát okoz, ha nem tudja elvégezni a napi szokásos függőséget.


tehát akkor alkoholizmus, ha más tevékenységekben megakadályozza. pl. annyi fontos, hogy mást nem is csinál, mert akkor frusztrálva érezné magát.


nem is akarok tovább taglalni, a lényeg, hogy összetett probléma. itt találsz róla bővebben, illetve magad is rákereshetsz a google-ben.


[link]


azt tudnod kell hogy amennyiben a barátod valóban alkoholbeteg, méghozzá régebb óta, és makacsan, akkor aligha fogjátok tudni ti megoldani ezt a problémát. szakemberhez kell fordulni. ez ugyanis egyszerre fizikai és lelki igény is. és NEKI kell akarni, nem neked. és nagyon kell akarnia.

ha nem képes belátni, akkor sajnos nem az ő embered. ne hagyd, hogy boldogtalanná tegyen téged a betegségével. ezek kemény szavak, de fontosak.

2009. jún. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%

Alkoholizmus

fogalmak

Az alkoholizmus fogalma: Az alkohol rendszeres, mértéktelen, hozzászokás-szerű fogyasztásából eredő, testi és lelki károsodásokkal járó állapot, amely az alkoholfogyasztásról való leszokás képtelenségével társul.


Alkoholbetegség: Alkoholbetegnek tekintjük azokat az egészségügyi ellátásra szoruló rendszeres italfogyasztókat, akik italfogyasztásuk következtében személyiségi, magatartási, társadalmi, életviteli vonatkozásban súlyosan sérültek, az alkohollal pszichotikus függésbe kerültek és/vagy szomatikusan is károsodtak.


alkoholista erény tünetek:)

A hatalomvágy ill. egoizmus, egyenesen arányos az alkoholizmus fokával. Ha jól bírja a szervezetem: főnökké iszom magam - ha nem: halott leszek:)))))))


Tünetek:

Az alkoholista tagadja alkoholizmusát.

Öncélú hazudozás.

Gyakran túlteljesítve törnek előre választott hivatásukban.

Erkölcsi elkorcsosulás, ravaszság.

Látszat-nagyvonalúság.

Mások megalázása.

Alaptalan vádaskodás. Az alkoholista főnök sorozatosan kirúgja beosztottjait.

Felszínes érzelmek, agresszív szexuális viselkedés.

Ésszerűtlen sértődöttség.

Rendkívüli alkoholfogyasztási kapacitás, reggeli ivás, előivás.

Nagy ivászatok szervezése.:))

Hipochondria.


Szerintem beszélj vele, mert lesz ez még rosszabb is!

2009. jún. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
83%
Nem az az alkoholizmus, hogy megiszik napi pár sört, hanem az ha hiányzik neki ha nem issza meg...
2009. jún. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%
A tudományos meghatározást előttem már leírták, de én a gyakorlatból ítélem meg. Igen, ez már alkoholizmus a javából. Csak rosszabbodhat. Nem mindenki agresszív ilyenkor, később ez is átfordulhat a másik irányba. Az életed rámehet arra, hogy terelgeted, orvostól-orvosig cipeled, de az eredmény kétséges. Ne vállald fel a mentőangyal szerepét, mert nem érdemes. Keress egy józan, értelmes fiút, aki nem iszik!
2009. jún. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
95%

Igen, ez már majdnem alkoholizmus, ill. anak előszobája, "nagyivó" a determinus, és innen már csak kevés hiányzik az alkoholozmushoz, mint betegséghez.


De nagyon sokan megmaradnak ebben az állapotban,viszont még többen innen válnak alkoholistává.


Most még vissza lehet könnyen fogni, csökkenteni, amíg a szervezetnek nincs hiánytünete.


Egyébként még súlyosabb lenne a helyzet, ha a sört töménnyel inná

2009. jún. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. Igazábol tanácstalan vagyok, mert csak nevet rajta, ha megemlitem neki, hogy nem jo kezd nem tetszeni a dolog. Szerintetek,adjak neki ultimátumot, hogy választhat, vagy én vagy folytatja ezt az életmodot?!

Igazábol nagyon szeretem, mert engem soha nem bánt meg ugy direkte, de nem érzékeli,hogy ezzel viszont nagyon boldogtalanná tesz. Babát is szeretne már, de én igy nemtudom bevállalni, mert pontosan attol félek, hogy ez a mostani helyzet még tovább fajulhat. Hogyan gyözzem meg,hogy 34 évesen jobb lenne, ha már másképp állna hozzá?! Annyira jo, hogy van ez az oldal, mert igazábol senkivel nemtudom megbeszélni ezt. Mégegyszer köszönöm nektek!

2009. jún. 20. 13:55
 9/16 A kérdező kommentje:
nem jo= nekem(bocsi)
2009. jún. 20. 13:56
 10/16 anonim ***** válasza:
16%
Ha ez alkoholizmus akkor a ferjemre nem tudom mit lehet mondani minden nap majdnem tok reszegen jon haza nem cirkuszol csendes eszik es lefekszik messze all az alkoholizmustol
2009. jún. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!