Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi alkoholt iszol? Mi...

Mennyi alkoholt iszol? Mi számít alkoholizmusnak?

Figyelt kérdés
A párom hetente kb 3x sörözik, ez nem lenne gond, de előtte úgy tudtam, hogy nagyon ritkán, aztán most, hogy teljesen belelátok a hétköznapjaiba, először csak heti 1x, aztán heti 3x, azt mondta régebben is ennyit szokott. Na nem mintha emiatt hisztiznék, de drága jó Édesapám is alkoholista, vagyis ő nem vallja annak magát, hisz nem mindig totál részeg,és dolgozik is,valamint nem a kocsmában teszi,hanem otthon. De szerintem attól még az, hisz naponta teszi, és nem is 1 pohár sört, hanem naponta 1-3üveggel, hétvégén meg annyit bír kb... Neki is kevéssel kezdődött. Szerintetek kellene aggódnom? Nekem ez lehet azért fura, mert én tényleg csak alkalmakkor iszom, születésnap,illetve szilveszter 1-2korty a max, habár ha jobban belegondolok tavaly még szilveszterkor és születésnapomon se ittam. Nem ítélem el azt aki iszik, csak Édesapám miatt, illetve mert én gyakorlatilag "antialkoholista" vagyok, nehéz felmérnem a helyzetet. Kérlek írjátok le a véleményeteket, illetve azt, hogy ti mit és mennyit isztok, milyen időközönként, illetve kort és nemet, köszönöm szépen!
2011. máj. 23. 17:34
 1/9 A kérdező kommentje:
Egyébként eddig úgy tudtam, alkoholista az, aki rendszeresen fogyaszt alkoholt, úgy értem naponta, vagy 2 naponta, ha csak keveset is, de mindig...
2011. máj. 23. 17:36
 2/9 anonim ***** válasza:
és mennyit iszik alkalmakkor? Részeg lesz, vagy látszik rajta, hogy ittas?
2011. máj. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Alkoholista az, aki a napi rutinját képtelen elvégezni józanul. Fájdalmai vannak ha nem iszik, szenved, elvonási tünetei vannak. Hiszen ne feledd az alkohol a drog egy fajtája
2011. máj. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Amúgy apum is megiszogatta régen, de sosem volt részeg, csak ittas. Azóta meghalt szegénykém, de anya undorodik azoktól az emberektől, akiknek a kezében sört lát
2011. máj. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Erre azt mondaná a barátom, hogy hát mit igyon a férfiember, főleg melegben, málnaszörpöt?:D


Na jó, komolyan: ennyi sör még szerintem közel sem alkoholizmus, tekintve, hogy a sör amúgy se a tipikus alkesz ital. Aki komolyan alkoholista, nem sörözik...

Amúgy én főleg így nyáron heti 1-2 sört vagy pohár minőségi bort iszom átlagban, ha buli van vagy összejövetel, valamivel többet, de van, hogy hónapokig nem iszom egyáltalán.


25 N

2011. máj. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

17:39 rátapintottál a lényegre, annyiszor láttam Édesapám részegnek,hogy....


Nem lesz ittas, csak jól érzi magát, viszont sose hagyja ki. És persze ez még úgy ahogy "ok", csak ez nem lesz később rosszabb? Mert nálunk valahogy az lett. Semmiképp sem alkoholista még, remélem sose lesz az.

2011. máj. 23. 17:42
 7/9 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy ezt nem tudhatjuk előre. lehet, hogy így marad a dolog, de benne van az is, hogy egyre többet kíván majd, és meg is issza majd.

Ez a téma mennyire átbeszélhető nálatok? Mennyire érinti érzékenyen a dolog? Mert szépen elmondhatnád neki, hogy mit életél át apud mellett, és nem szeretnéd, hogy a történelem megismételje önmagát..:(

2011. máj. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én nagyon nagyon keveset iszom, tényleg csak alkalmakkor, akkor is 1-2 korty valami "női" italból, töményet még nem is kóstoltam. Anyám is és apám alkoholista, így azt hiszem, érthető is a húzódásom az italtól. A bátyám még ennyit sem enged meg magának emiatt.

A férjem nagyon ritkán (alkalmakkor, társaságban) borozik, de csak a minőségi borokat issza, pancsot soha. Nyáron gyakrabban sörözik, max. 1-2 dobozzal megy el egy hétvégén, azt is sokszor felezik a szomszéd sráccal. Alkohol mentes sört gyakrabban iszik, az ízéért issza, nem a hatásáért.

Mivel két alkesz között nőttem fel, soha nem akarok olyan lenni, mint ők és a férjemnek is nagyon örülök, hogy nem nagy ivó. Soha nem szeretném megalázni a gyerekeimet azzal a látvánnyal, tettekkel, amivel anno az én anyám alázott meg minket. (Tök piásan bement a suliba, érezhető pálinka szag, tántorgott a szomszédok előtt, folyton kölcsönkért tőlük és minket szalajtott el pénzt kérni...)

Én 27 vagyok, a férjem 30.

2011. máj. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
havonta kétszer, háromszor kb 4 tequilát iszok (buliban), de olyan is van, hogy semmit, vagy sokkal többet :D
2011. máj. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!