Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kétnaponta vagy naponta 1...

Kétnaponta vagy naponta 1 üveg barna sör (Dreher Bak) megívása már alkoholizmusnak számít, vagy még nem az?

Figyelt kérdés
2010. márc. 23. 11:25
 1/9 anonim ***** válasza:
jujj mesze nem az még! nyugi
2010. márc. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem az,meg ugye vendéglátós tapasztalataim szerint, azt a sört azért isszák az emberek,mert jó íze van (bár Én ezt sem szeretem) és sokszor tapasztalom, hogy elég sok hölgy is ezt fogyassza :)


Egy Vendéglátós lány :)

2010. márc. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem az.Viszont ha nem tudsz simán lemondani róla,az nem jó...
2010. márc. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor alkoholizmus, hogyha bizonyos időközönként INNOD KELL belőle kényszeresen, különben szarul kezded érezni magad.
2010. márc. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Antialkoholisták szerint ez már stabil és végérvényes alkoholizmus. Egyébként egészségedre ( szó szerint!), akár a háromszorosa is.
2010. márc. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Szia!

Nekem anno a barátnőm azt mondta, hogyha valaki rendszeresen iszik, akármilyen kis mennyiséget, az alkoholizmus. Persze nem jelenti azt, h ez árt, mert ugye 1 üveg sör.. Sztem emiatt ne aggodjál. A legtöbben alig várják, h hazaérjenek a munkából, és legurítsák a jól megérdemelt sört, amitől meg voltak fosztva, és senki nem hívja őket alkoholistának. Egyébként én rendszertelenül és ritkán iszom. További jó sörözést!

2010. márc. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
A rendszeres alkoholfogyasztást nevezzük alkoholizmusnak. Függetlenül a mennyiségtől és a minőségtől. Nem csak akkor alkoholista valaki, ha részeg, és agresszív. A lényeg a rendszeresség.
2010. márc. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Az alkoholizmus nem a rendszerességtől függ hanem a függőségtől. Tehát ha elvonási tüneteid vannak ha nem ihatsz alkoholt, vagy ha egy sör után nem tudod abbahagyni az ivást míg be nem rugsz, vagy évente többször iszod magad tudatkieséses állapotig, akkor kezdhetsz el aggódni. Napi 1 üveg sör semmilyen káros hatással nem bír, sőt fedezi a napi folyadékbeviteled egy részét, sok nyomelemet is tartalmaz, B vitamin tartalma segít az idegredszer pihentetésében, jobbat tudsz aludni, tisztítja a veséd stb. stb... Németországban még vezethetsz is 1 pohár sör elfogyasztása után. Persze a sörök közt is van erősebb akár 9%-os és gyengébb 3%-os alkoholtartalmú de 1 üveg egyikből sem árt.
2010. márc. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Akkor leszel alkoholista, ha függővé vállsz.

A többi csak duma, semmi köze a mennyiséghez, rendszerességhez, stb.

Ha nem lenne benne alkohol és akkor is ezt innád az íze miatt, akkor tuti nem vagy az!

2014. márc. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!