Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért baj, ha valaki nem...

Miért baj, ha valaki nem vágyik párkapcsolatra, családra?

Figyelt kérdés
számomra ezek a dolgok, csak plusz aggódást/félelmet/bizonytalanságot okoznak és mivel nem egy tündérmesében élünk,így nem is alaptalanul érzem ezeket (így vagy úgy de a legvégén valakinek fájni fog). mégis mindenki megbotránkozik rajtam. tényleg nem értem, hogy miért baj, hogy így érzek

2012. ápr. 18. 22:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%

Te tele vagy gátlásokkal és félsz.


Felteszem a kérdést, ha nyernél a lottón vágynál családra, párkapcsolatra?

2012. ápr. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
21%

Azert, mert rajtad is latszik, h lelki beteg vagy plusz melle magyon gyenge jellem.

Valtoztass!

2012. ápr. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%
Ezt mindenki másként viseli. Én nagyon nem bírom a változásokat valamiért, megviselnek és kész. vannak ilyen emberek. Nekem a kapcsolatok eleje, olyan 2-3 hónapig megvisel. Aztán lenyugszom és szép minden:) Mindenki vágyik előbb utóbb társra. Te is szerintem csak most érzed ezt. Lehet van egy kis önbizalomhiányod is. Sajnos nekem is. Természetesen a negatív tapasztalatoktól is gondolkodhat valaki így. Néha ez nekem is eszembe jut de mindig rájövök hogy hülyeség mert hiányzik valaki mellőlem. Meg az ember társas lény:) Szerintem nem baj hogy így érzel ha nem tartósan. Ez most kicsit nyersen de tényleg így van. Bár rengeteg pluszt is kapsz benne pl. szeretet, törődés, beszélgetés, valamiért kevesebb stressz stb. Hány éves vagy? Még lehet kinövöd:P
2012. ápr. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
az ha nyernék a lottón semmiben nem befolyásolja azt, hogy az emberek jönnek és mennek.ez kicsit furcsa lesz, mert erre próbálunk nem gondolni, de az emberek meghalnak és lehet egy kapcsolat bármilyen tökéletes, ez akkor is ott lebeg benne. szal a lottó nyeremény teljesen irreleváns.
2012. ápr. 18. 22:54
 5/19 A kérdező kommentje:
27 éves vagyok, úgyhogy nagy változások már nem valószínűek
2012. ápr. 18. 22:58
 6/19 anonim ***** válasza:
56%

Ha tudnám, hogy a párom előbb fog meghalni, mint én, akkor sem adnám semmiért azt az időt, amit egymással töltünk.


"csak plusz aggódást/félelmet/bizonytalanságot okoznak"


Valószínűleg nem volt még normális kapcsolatod, mert egy igazi, jól működő párkapcsolat épp ellenkezőleg: biztonságot, nyugalmat ad, azt a tudatot, hogy van valaki, akit érdekelsz és aki téged érdekel.


Nem botránkozok meg rajtad, csak igazán és szívem mélyéről sajnállak, amiért nem tapasztaltad még meg azt a boldogságot, amit egy másik ember adni tud.

2012. ápr. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Ha nem akarsz együtt élni senkivel, akkor ne is erőltesd. Ki mondta neked, hogy ez baj? Úgy élsz, ahogy akarsz.

2012. ápr. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
29%
Az ember társas lény, nem baj, hogy erre vágysz, de nem normális. az emberek általában akarnak valami nyomot hagyni a világban magukból->gyerek. az, h a párjaidhoz így állsz hozzá, ésszerű, de nem erre vágyik egy normális ember (bocs),
2012. ápr. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Nekem sem nagyon hiányzik,mindíg magányos farkas típus voltam.Mostanában azonban néha felmerül bennem hogy nem egyenesen bűn-e gyerektelenül maradni és nem adni tovább azt az ajándékot vagy csodát amit mi is megkaptunk-az életet.Mi lesz ha mégis van élet a halál után és elszámoltatás is?Akkor mit mondhatna az ember miért nem tud egy gyereket sem felmutatni?Tudom ez már elvont része a kérdésnek de néha ez is megfordul a fejemben.Gondolkodtam már a spermabankos megtermékenyítésen is,valakinek valahol lehetne gyereke aki az enyém is lenne ha nem is ismerhetném,de a szál nem szakadna meg.Máskülönben nem nagyon hiányzik pár mellőlem,néha úgy érzem jó lenne de általában kimondottan jólesik a magányosságom.Valahol ezt sem tartom magamban normális dolognak dehát ilyen vagyok,nem veszek erőszakot magamon.
2012. ápr. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Az önmagában nem baj, ha valaki nem vágyik párkapcsolatra. Magánügy. Csak az emberek nehezen fogadják el, mert mégiscsak az a természetes állapota az embernek, hogy férfi meg nő együtt, aztán élik világukat, gyerekek, satöbbi. A tolerancia csodákra képes, de akkor is egy kicsit különc, aki nem így él, aztán néha lehet, hogy "megkapja a magáét" egy kevésbé toleráns embertől.

Ezzel azonban nem lehet mit kezdeni, nem vagyunk egyformák. Viszont van, ami majd' mindenkinél kiveri a biztosítékot, toleranciától függetlenül: a magyarázkodás. Úgy döntöttél, hogy egyedül maradsz, rendben, kedves egészségedre. Ha viszont erre büszke vagy, ne adj' Isten minden egyes létező alkalommal elmondod a részletes indoklást is és még akár azt is kifejted, hogy tulajdonképpen ez a világ legjobb dolga, akkor gyorsan az őrületbe kergetsz mindenkit magad körül. Ezt is ugyanolyan természetesen kell megélni, mint ahogy a többi ember megéli azt, hogy párkapcsolata van vagy törekszik rá, hogy legyen. Ha ez sikerül, nincs gond, de ha nem, azzal sok gondot okozol magadnak és a körülötted élőknek.

2012. ápr. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!