Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 18 évesen árva lettem, és...

18 évesen árva lettem, és tudatlannak érzem magam. Ez normális?

Figyelt kérdés
A házban maradtam, de folyton elromlik valami. Most pl a villany. Átjött az egyik ismerős hogy megnézze mi a baj. És olyan idiótának éreztem magam mert semmit sem tudtam. Nem tudtam honnan jönnek a vezetékek, nem tudtam merre mennek, hogy hol vannak apám szerszámai, hogy mi hogy van elosztva stb. Eleve az hogy apám bütykölte tehát nem olyan semmi mint amilyennek lennie kellene + soha sem kellett ilyennel foglalkoznom. Ja és lány vagyok.
2012. ápr. 19. 23:19
 1/9 anonim ***** válasza:
ó szegény. nem tudsz valakihez elköltözni pár hónapra rokonok vagy barátok?
2012. ápr. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom... Mindkét szülőd meghalt és te egyedül maradtál a házban, jól értem? Nem könnyű a helyzeted... Kire tudsz számítani?


Amúgy normális, hogy 18 évesen nem vagy önálló, érett felnőtt, aki az élet gyakorlati dolgaiban is megálljí a helyét. Én sem tudom, hol mennek a vezetékek, pedig dupla ennyi idős vagyok. Most kezdem megtanulni, hogy le kell fotózni... és akkor utána lehet nézni, amikor valami miatt fontos... De más dolgok is vannak, pl. a bürokrácia: fogalmam sincs, egyes dolgokat hogyan kell milyen hivatalban intézni, egy adóbevallást nem tudok kitölteni. Ez van.

Az élet során fejlődik az ember, egyik területen gyorsabban, másik területen lassabban. Adottságai illetve a szükség szerint...

2012. ápr. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normálisnak tartom. Gondolj bele, hasonló amikor egy új munkahelyen kezdesz, tudatlannak érzed magad, nem megy úgy ahogy a hosszabb ideje ottlévőknek. Szintén hasonló ha új suliba mész. Ki kell ismerni merre van a taneterem, mosdók, tanári stb.

Te egyedül maradtál, ezáltal rád hárulnak olyan dolgok, amik normál esetben nem. Küzdeni kell, okosodni, ha elromlik valami tudni kell, hogy kinek szólj, vagy mit csinálj még megérkezik, kis gyakorlás után lehet, még te is meg tudod csinálni. Hány meg hány ilyen helyzet van az életben? Senki sem tud mindent elsőre, idő kell még megtanulod. Ha más nem, rákérdezel itt és biztosan segítenek. Bármi probléma van és nem tudom a megoldást, szinte máris jövök a netre, utánanézni kihez forduljak vagy hogyan csináljam meg, mert nem mindig áll rendelkezére segítő ember a közelemben.

Ha valami véletlen folytán a közelben laknánk, még át is mennék segíteni, engem ezek a szerelős dolgok különösen érdekelnek, szívesen segítek. Itthon a ház körül ilyen kisebbfajta ezermester vagyok. 21/F

2012. ápr. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ht, eleinte kérj segítséget ismerősöktől, rokonoktól, és a fontos dolgokat próbáld megtanulni tőlük, biztosan segíteni fognak. És egy idő után fognak ezek menni magadtól is :)


Az is jó ha csinálsz egy nagytakarítást az egész házban pincétől padlásig, hogy megtudd mi hol van, elrendezd a saját életviteled szerint.


És ezek mellett itt az internet, ezen az oldalon is segítenek neked, és magadnak is meg tudsz bármit találni ami kellhet.

2012. ápr. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
9%
Menj férjhez egy érett férfihoz.
2012. ápr. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Átérzem a helyzeted, a párom (lány) 14 évesen vesztette el a szüleit egymás után. Ettől még nem vagy kevesebb, kívánok neked egy olyan pasit aki kicsit tudja pótolni azt az űrt is amit ők hagytak, bár ezt tudom nem lehet 100%-osan.
2012. ápr. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
Még ha fiú lennél, akkor se lenne gáz:) Nyugi:)
2012. ápr. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
megkérdezhetem mi történt a szüleiddel?nincs testvéred akire számíthatsz?
2012. ápr. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
idővel meg fogod tanulni :)
2012. ápr. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!