Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányok, ilyen körülmények...

Lányok, ilyen körülmények mellett vállalnátok egy kisbabát?

Figyelt kérdés
A párommal már lassan 6 éve együtt vagyunk. Én már nagyon szeretnék egy kisbabát a párom is és megegyeztünk, hogy október fele elkezdünk próbálkozni. A páromnak van munkahelye amiòta kijárta az iskolàt, nekem sajnos még eddig nem volt amiòta leérettségiztem. Voltam már mindenhol, de eddig még semmi. A páromnak van egy 3szobás lakàsa és egy autója. Amitől viszont félek az anyukám. Nem szereti a páromat soha nem is szerette, de ő sok mindenkivel igy van, hogy utálja az embereket pedig soha senki semmi rosszatnem ártottak anyumnak. Nekem régebben azt is mondta, ha lenne tőle gyerekem, akkor arra a kisbabára rá se tudna nézni. A párom anyukàja az enyémnek az ellentetje már alig várja a kisunokát. Legfőképpen ebben az egészben anyukám zavar, hogy ok nélkül ilyen.Szerintetek?
2012. ápr. 20. 10:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
56%
Ha az anyád tényleg mindenkivel ennyire ellenszenves, akkor soha nem lehetne gyereked senkitől sem, ha azt néznéd, hogy ő mit szól hozzá. Úgyhogy hajrá. Anyuka meg majd beletörődik - vagy ha nem, jobb lesz nektek nélküle.
2012. ápr. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%
szerintem inkabb gondold at jol, hogy tenyleg akarsz-e gyereket lyen fiatalon.Ha igen, akkor sztem ne foglalkozz anyukaddal.
2012. ápr. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Először is hány éves vagy? Gondolom még nagyon fiatal, ha az iskola óta még nem volt munkahelyed sem. Én nem mertem volna úgy babát vállalni, hogy tudom, csak a gyest fogom kapni, mert nincs meg a kellő munkaviszonyom a gyedhez. Szóval azzal számolj, hogy csak a nettó kb. 25ezer forintot fogod kapni 3 éven keresztül! Ez az egyik.

Az, hogy a párodnak van háttere, még sajnos semmire sem biztosíték, ebben a mai világban pillanatok alatt borulhat minden, elveszítheti az állását, és akkor hiába a lakás és az autó, enni és élni is kell valamiből, ráadásul egy gyerek mindig váratlan kiadásokkal jár.

Az már majdnem mellékes, hogy anyukád így áll a dolgokhoz, mert ez egyáltalán nem az ő döntése, és nagyon szomorú, hogy így viszonyul hozzád és a párodhoz, de talán ő is azt látja még, hogy neked még nem ez lenne a dolgod, hanem egy kicsit dolgozni, kipróbálni magad az életben, élvezni azt, hogy kettesben vagytok és függetlenek. De persze ha mindenkivel ilyen, akkor lehet ez ezek után sem változna meg, szóval akkor meg nem érdekelne, hogy ő mit gondol az egész babavállalásról.

De azért sem szülnék, csak mert az anyósjelölt nagyon szeretne már unokát! Nálunk is sokáig rágták a fülünket a nagyszülők, hogy mikor lesz már unoka, jelzem 28 évesen nem voltam elkésve, csak szerettem volna az anyagi hátteret is megteremteni hozzá, amihez pedig dolgoznom kellett nekem is és férjemnek is. Én így láttam helyesnek, ha ti úgy gondoljátok, hogy be mertek vállalni egy babát most, akkor hajrá, én nem mertem volna ennyi információ alapján, amit leírtál.

2012. ápr. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
11%
Vállalnám. Anyád baja, ha ilyen ember, nem ettől kéne függnie az életednek, ha amúgy minden adott a babához akkor hajrá.
2012. ápr. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudom te hány éves vagy. Én 21. Mindenképpen szeretnék először valamennyit dolgozni, és én csak utána vállalnám a babát. Akármi történhet. Az én apám is utálja a párom, holott nincs rá oka, ez nem fog eltántorítani attól, hogy majd közös gyerekünk legyen. ÉN gondolkodás nélkül elfogadtam anno az ő új párját. Szóval engem nem ez tartana vissza.
2012. ápr. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a vàlaszokat 22/L
2012. ápr. 20. 10:27
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Először is, hány éves vagy te és a párod? Nagyon nem mindegy. Másodszor is, feltenném magamnak a kérdést, hogy anyukád miért nem kedveli a párod, mert lehet, hogy neki lesz igaza, csak te nem látod, mert elvakít a szerelem. Persze ez egyáltalán nem biztos, hogy így van.

Szerintem ülj le anyukáddal és hiddadtan kérd meg, hogy mondja el, mit nem kedvel a párodban. Próbáld meg veszekedés nélkül végighallgatni.

2012. ápr. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Ez az amit nala nem lehet, nem tudom vele soha megbeszélni. A szerelem már nem vakít el, mint régen. Anyukám egyik napról a másikra gondol egyet es utálja. 22/L es 24/F
2012. ápr. 20. 10:44
 9/16 anonim ***** válasza:
73%
mióta éltek együtt?
2012. ápr. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Csak a párom keresetére és hátterére nem vállalnék gyereket.Még fiatal vagy.Képezd magad,tudj valamit,ami kell a munkaerőpiacra.Segíts a párodnak,hogy félre tudjatok tenni,ha átmenetileg nem lesz munkája,akkor se kelljen kölcsönt kérni vagy éhezni.Anyának lenni felelősség,biztos alap kell hozzá.
2012. ápr. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!