Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem enged anya semmit?...

Miért nem enged anya semmit? Mit rontok mindig el, hogy nem csinálhatok semmit?

Figyelt kérdés

Most pl. gofrit szerettem volna csinálni, mert megéheztem rá. Azt mondta, hogy "Ne legyél már ennyire hülye, dehogy csinálhatsz!"

De ez majdnem mindennel így van. Csinálni akarok salátát, nem azt sem csinálhatok, mert marhaság. Akarok muffint csinálni, azt sem, az is idióta ötlet. Soha semmi kaját vagy sütit nem enged, hogy csináljak, de mindig mondja pl. a szomszédoknak, hogy "Jaj ez a lány soha nem segít nekem a konyhában, nem lehet rávenni hogy süssön." Miért hazudik mindenkinek?

Most is, olyan mintha én csinálnék valamit rosszul és azért nem engedi. pedig nem gyújtom ki a konyhát meg semmi ilyesmi.


16/L


2012. ápr. 21. 17:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Max felgyújtani lehet valamit.

Ne kérdezz rá a dolgokra, csak csináld meg. Pl mikor ő alszik. Aztán ne szólj semmit. Ha eszik belőle, hát jó, ha nem, hát az is. Ne hagyd, hogy terrorizáljon, és tönkre tegye az önbizalmad!

2012. ápr. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ha kilépek a szobából egyből jön utánam, hogy mit csinálok?

Múltkor szó nélkül nekikezdtem palacsintát csinálni és nagyon leszidott,hogy minek kell ilyen hülyeségekkel foglalkozzam?

2012. ápr. 21. 17:34
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor anyukád fejében van a gond, és ebben sajnos nem tudunk segíteni. Én elmondanám a szomszédoknak, milyen. Aztán döntsenek, kinek hisznek. Vagy átmennék szombatonként a szomszédba délelőtt, hogy -elnézést, segíthetek? Anyu megint nem enged semmit... Idővel észrevenné magát.
2012. ápr. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Csereljek az anyukaddal? En pl. orulnek, ha ilyen lanyom lenne, tehat en azt tanacsolom, hogy ha nincs otthon, akkor meglepetes szeruen, vagy pedig ez a hobbid, ezt kerd, hogy engedje meg. EGyebkent nem kellene engedelyt kerned egy salata elkeszitesehez, hiszen sajat fogyasztasra keszited pl. HAsonloan a tobbi etellel, hiszen onmagadat kiszolgalod, tehat ne kerdezd meg, menj es keszisd el, amit szeretnel!
2012. ápr. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Elképzeltem a szomszéd fejét, ha beállítanék így hozzá... :)

2012. ápr. 21. 17:48
 6/8 A kérdező kommentje:

De a baj az, hogy nem merem, mert tudom, hogy utána leszid és eléggé a lelkemre tudom venni.


Amúgy nővéremnek engedte régen, hogy azt csináljon amit akar, nekem akkor nem értem, hogy most miért nem.

Áhh..pedig de éhes vagyok gofrira... :)

2012. ápr. 21. 17:50
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Menj, és csináld meg. Én megengedem, és örülök, hogy 16 évesen akarod csinálni!!! Ha anyud mondd valamit, csak mosolyogj egyet, majd meglepődik. Ne szólj vissza semmit, csak csináld tovább. Én egyszer akkor taroltam, mikor anyu hülyeségeit hallgatva azt mondtam: bocsáss meg, igazad van... pedig nagyon nem volt igaza, de látni kellett volna az arcát, hogy megrökönyödött :D

Mondd meg neki, hogy -jaj, bocsi, tényleg hülyeség, de ha már elkezdtem, befejezem...

2012. ápr. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem kérdezted még tőle, hogy miért mond ilyeneket? Én először megkérdezném, aztán ha utána rendeződik a dolog, akkor tök jó, ha nem, akkor pedig amíg egyszer egy kevés szabadidőm van, gyorsan összeállítanám az alaptésztát mondjuk palacsintához, megvárnám amíg észreveszi, aztán ha rákezd, hogy ez milyen hülyeség meg stb. akkor megkérdezem tőle, hogy "csak nem akarod, hogy elpazaroljam és kidobjam ugye?" (a tojás pl. elég drága lett mostanában, biztos nem fogja azt mondani, hogy dobd ki az ételt) és utána kisütöd. Legközelebb pedig egy szó nélkül csináld meg, amikor mondjuk nincs otthon, ha dolgozik vagy hosszabb ideig távol van. Vagy menj át a barátnődhöz, süssetek ott, vigyél haza egy tál muffint és ha megkérdezi honnan van, mondd azt, hogy "a x-nél voltam, mert tudod az ő anyukája megengedi, hogy sütit süssünk, tök aranyos volt" ezt mondd így mosolyogva, nyugodtan:) egy csomó ötletet be lehet venni, legyél kreatív és ne hagyd magad, mert teljesen le fog építeni!!
2012. máj. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!