Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen a kapcsolatunk?...

Miért ilyen a kapcsolatunk? Mit tehetnék? (Anya-lánya)

Figyelt kérdés

12 éves vagyok, és az anyám egyszerűen elviselhetetlen. Ezt nem tipikus "tiniként" mondom, 6 éve élünk így. Uralkodó típus, sosem fogadja el más véleményét. Ha észre veszi hogy neki nincs igaza, akkor máris kitalál valami kifogást. Magyarul- "csak azért is nekem van igazam!".. Mindenáron szidni akar, a napi feszültségét rajtam vezeti le. Ha valaki "kipakol" neki, az is az én hibám. Magának vesz sört, ruhákat, cipőket, kaját...stb., de ha nekem kell egy torna cipő, akkor elkezd ordibálni velem, hogy nekem minek, ott a régi (ami 3 mérettel kisebb a lábamnál) és úgy sincs rá pénz... Már sokan mondták, hogy ebből depresszió lesz. Az osztályfőnököm is próbált segíteni, de a helyzet még rosszabb lett. Már sokszor ütött is, volt amikor dagadt szájjal/szemmel kellett mennem suliba, és anyám azt mondta, hazudjam azt, hogy elestem. Amikor sírok, egyszerűen ott hagy, és levegőnek néz. Ha valami baj van, a válasz egyszerűen: Így jártál! Ez van! Már haza jönni sincs kedvem, mert tudom hogy belépek az ajtóm, és anyámnak az első dolga az hogy szidjon.. Már megpróbáltam beszélni vele, a tanáraim is, de a helyzet inkább romlott, mint javult volna. Egyedül a testvéremmel és az apukámmal (elváltak) tudom ezt megbeszélni, és ott tényleg vagyok valaki. Ők az egyetlen esélyeim.

Miért ilyen a kapcsolatunk anyával? És ha tudnék, mit tehetnék ez ellen, vagy ha nem, akkor valami "költözés", vagy nem tudom.. Kérem valaki segítsen!



2012. ápr. 19. 19:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj Édesapáddal, mivel már elmúltál 12 éves, Te döntheted el, hol akarsz élni. Így akár költözhetsz Apudhoz is, ha Vele jobb!


27/L

2012. ápr. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha apukádhoz tudsz költözni, akkor beszélj vele.
2012. ápr. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán miért neki ítéltek? Költözz az apádhoz.
2012. ápr. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
100%
Mindenképp menj apudhoz! Ha őt sem szeretnéd van az ilyesmi esetekre egy segélyvonal amit fel lehet hívni és befogadnak..
2012. ápr. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
12%
Kamu. Egy 12 éves gyerek nem tud ilyen összefogottan, lényegre törően fogalmazni. Unatkozol?
2012. ápr. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
79%
Próbálj segítséget kérni iskolapszichológustól. Vagy anyukáddal megpróbálhatod megbeszélni hogy menjetek családterápiára.
2012. ápr. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%

20:15!

Miért ne tudna így fogalmazni? Ne hidd már azt, hogy minden tini gyépés! Jézusom... -.-

2012. ápr. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%

20:15!


Már miért lenne kamu??? Nem minden 12 éves kamasz hebehurgya, szétszórt hülyegyerek. Én 12 éves koromban verseket, novellákat írtam, amelyekkel versenyeket is nyertem. Vannak még értelmes tinik a világban, még ha kevesen is, mint pl. a Kérdezőnk.


27/L

2012. ápr. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%

Menjetek el apuddal a gyámhatóságra, v bíróság és - ha neki is megfelel - kérvényezzétek, h apudékhoz kerülj.


Anyád szimplán idegbeteg, lelkiszakira lenne szüksége, mert valami bekattant nála. Sajnállak, tudom, mit érzel... nekem mostohám ilyen.

2012. ápr. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is szívesen elköltöznék, a tanáraim is ezt mondták, hogy megoldható lenne. De sajnos nem igazán tudom ezt kivel megbeszélni.. Vagy hogy egyáltalán hogyan is kéne.
2012. ápr. 20. 17:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!