Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mertek a szüleitek előtt...

Mertek a szüleitek előtt alkoholt inni?

Figyelt kérdés
Bőven elmúltam már 20 éves, szóval már régen nagykorú vagyok. Még a szüleimmel lakom, gyűjtök a saját életemre. Persze, a rezsihez és a közös kiadásokhoz hozzájárulok én is. A szüleim soha nem isznak semmilyen alkoholt sem, még szilveszterkor sem. Én meg nem merek előttük még egy sört sem meginni, vagy bármilyen alkoholos italt, mert mit fognak szólni. Pedig néha szívesen meginnék egy dobozzal. De nem merek.
2012. ápr. 22. 08:21
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Nem az, hogy nem merek...de valahogy nem akarok. Amúgy sem iszom csak nagyon ritkán, de előttük nem szeretnék.
2012. ápr. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Adtatok némi erőt. Úgyhogy a mai meccset nem a haverokkal fogom nézni a kocsmában, hanem itthon, egy doboz sörrel. Aztán meglátjuk mi sül ki belőle. Vagy balhé lesz, vagy egy gonddal kevesebb. Majd meglátjuk.

Amúgy még sosem rúgtam be, tudom hol van a határom.


Hogy a szüleim bírják-e az alkoholt azt nem tudom. De az igaz, hogy bárhová megyünk, bárkivel, alkoholtartamú italt sem láttam még a kezükben. Én viszont néha szívesen meginnék valamit úgy, hogy ne kelljen azért elmennem itthonról.

2012. ápr. 22. 08:57
 13/24 A kérdező kommentje:
Szűkebb családomban nincs alkoholista. De lehet, hogy ennek ellenére ők nem bírják az alkoholt.
2012. ápr. 22. 09:03
 14/24 A kérdező kommentje:
11-nek. Ezek szerint téged is az zavar, hogy látják a szüleid. Én is így vagyok vele.
2012. ápr. 22. 09:04
 15/24 anonim ***** válasza:
Engem olyan 16 éves korom körül kínáltak először otthon sörrel, azóta ha vendégek vannak vagy hasonló ezt rendszeresen megteszik. Illetve nyári melegben vagy ha valami munka van a ház körül gyakran kínálnak meg sörrel. Nyilván nem részegedek le előttük, de van, hogy elfogadom.
2012. ápr. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Persze. Bár én gyakorlatilag 2havonta 1x iszom 1-1 pohárkával.


23L

2012. ápr. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Nagy gyerek vagy. :) Én mondjuk nem szeretem az alkoholt, igen ritkán kóstolok bele, főleg az erősebbeket nem bírom meginni, de ha otthon járok, nekem is szoktak tölteni, ha olyan alkalom van. Pedig az én szüleim is igen ritkán isznak, anyu pl. sosem.

23L

2012. ápr. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
17. Igazad van, néha tényleg úgy érzem magam, mint egy nagy gyerek. :-)
2012. ápr. 22. 09:38
 19/24 anonim ***** válasza:

simán:)

31/N

2012. ápr. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Merek, de csak ha a másik szobában vannak.

78/F

2012. ápr. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!