Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párod ismeri a munkatársaida...

A párod ismeri a munkatársaidat? Vagy nem fontos?

Figyelt kérdés
(már kiírtam máshová is a kérdést, de választ még nem kaptam, pedig érdekelne) Lassan 5 éve vagyunk együtt a barátommal. A mostani (1 éves) munkahelyén kb. hasonló korú fiatalokkal van körülvéve, nagyon jó a hangulat, bírják egymást és mostanában sokszor járnak együtt bulizni. Nyáron egy egész bulihétvégét szerveznek egy másik, távoli városban. Egyébként fiúk-lányok vegyesen vannak. Csak, hogy nekem ez tök furcsa...úgy értem, persze nagy mázli, hogy jól érzi magát ott ahol napi 12 órát dolgozik, de miért nem fontos neki, hogy a barátnője is megismerje a munkatársait? Általában csak bejelenti, hogy szívem ma este a munkatársaimmal találkozom....és..ennyi. Eszébe sem jut engem elhívni. Volt mikor rákérdeztem, hogy én nem mehetnék-e esetleg...erre az volt a válasz, hogy nem vagyok munkatárs. Ami igaz is, de nem egy zártkörű céges parti bent a munkahelyen, hanem egy városi szórakozóhely. Amikor én mentem szórakozni a csop.társaimmal hívtam őt is, az egy dolog, hogy ő nem jött, de hívtam. Vagy csak én reagálom túl? Ti hogy vagytok ezzel? Köszi a válaszokat.
2012. ápr. 22. 18:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%

féltékeny rád

és nem akarja, hogy a munkatársai megismerjenek, kedveljenek...

te a magánügye vagy előttük.

2012. ápr. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
26%

Vagy egészséges lelki világa van, nincs veled összenőve, és el tud menni nélküled is.


Egyébként utálom, amikor valaki elhozza a párját a baráti térsaságba. Olyan, mintha egy szülőt beültetnének közénk.

2012. ápr. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
nem szokás a feleséget/barátnőt és férjet/barátot elvinni céges bulira. Én nem ismerem a férjem munkatársait (csak egyet aki személyes barátja) is és ő se az enyémet. amióta van mobil,már nem isbeszélünka munkatársakkal,hiszen nem hívjuk egy mást a vonalason.
2012. ápr. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%

Munkatársak is vagyunk,is közösek a munkatársaink :)

El is járunk velük,igazából sok éve majdnemhogy napi 24 órában együtt vagyunk,de nm unjuk.


Viszont furcsa amit irsz,mi is megyünk bulizni,túrázni,ide-oda munkatársakkal,jó kis csapat,de evidens hogy jönnek a feleségek,férjek,barátnő,barát,kinek mi van.

(ha épp valamelyikőjük egyedül jön,húzzák is a srácok,hogy ma akkor kirughat a hámból,nincs itt az asszony)


én a te helyedben rosszul érezném mgam

2012. ápr. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

Én megértem, hogy nem akar magával vinni, én se vittem soha egyik pasimat se, hozzátenném, hogy én se mentem volna velük a világ minden kincséért se.

Egyébként valószínűleg nem éreznéd jól magad, nem értenéd a poénokat, hogy miről beszélgetnek. Van egy kolléga, akinek a felesége mindig megjelenik a céges partikon, látszik, hogy nem érzi jól magát, de félti a "tulajdonát". Szerintem próbáld elfogadni, és szervezz te is magadnak azokra az estékre programot a barátnőiddel/munkatársaiddal.

24N

2012. ápr. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én ismerem a férjem munkatársait szinte az első perctől. Elég kis cégnél dolgoznak (10-en vannak) és többször volt már, hogy munka után dolgunk volt és előbb odaértem, felmentem. Hozzáteszem egy férfi kollégája van és 8 nő. Nem vagyok abszolút féltékeny rájuk, nagyon szimpatikusak. DE, nem járnak el együtt sehova. Sőt tulajdonképpen a férjem sem nagyon jár el sehova (nem az a bulizós típus), időnként a haverokkal megy el sörözni (kb. egy évben 2-3 alkalommal). Nekem furcsa lenne ez a helyzet, amiben benne vagy.
2012. ápr. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Reagálva egy hozzászólóra: igen, rosszul is esik. De nem az van, hogy bedurcizok, csak furcsa, furcsa érzés. Mintha lenne egy másik élete...és nekem ezzel kapcsolatban kellemetlen érzéseim vannak..., hogy van egy ember, aki nekem mindennél fontosabb és ilyen alap dolgok, minthogy megismerjük a másik barátait nem következnek be... Elvagyok én a saját barátaimmal is, nem lógok rajta, de azért furcsa helyzet lesz ha mondjuk esküvőre kerül sor, ahová ő nyilván szeretné elhívni a barátait akik viszont számomra idegen emberek... Meg az is bánt, hogy az én barátaimat sem akarja megismerni:( Szóval furcsa nekem ez az egész...no de hát mindegy. Köszi, hogy válaszoltatok.
2012. ápr. 22. 19:13
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell ismerni egymás munkatársait.

A munka az munka, a magánélet az magánélet. Gondolom, a kollégái sem kíváncsiak rád, és ha lennének gyerekek, az se tartozna rájuk igazából.

Ha kollegális viszony van, nem kell bemutatni. A barátoknak 5 év után illene.

Nem tudom, hogy milyen barátaid vannak, de én pl. nem várom el, hogy a férjem jóban legyen az "idétlen" barátnőimmel (azért tettem idézőjelbe, mert én is idétlen vagyok, főleg velük), és azt sem, hogy elviselje őket. Nem kell mindennek közösnek lenni, nem baj, ha van magánéleted, nem baj, ha vannak más barátaitok. Amikor bulizni megy, találkozz a barátnőiddel. Az az egy elvárható viszont, hogy időben szóljon, hogy velük megy valahova, hogy te is tudj magadnak programot szervezni.

2012. ápr. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egy picit a másik oldalról szeretnék írni. A régi munkahelyemen nagyon jó társaság volt, és sokszor szerveztünk külön programokat, és nagyon kevés olyan alkalom volt, hogy párok is jöttek, és azt is mindig előre megbeszélte a csapat. Ilyen alkalmakkor akaratlanul is szóba került sokszor a munka, ami nálunk annyira specifikus volt, hogy aki úgymond kívülálló volt, csak pislogott, mint hal a szatyorban. Így kicsit olyan, hogy ott is vannak meg nem is, kicsit kirekesztve. Meg olyankor nem volt olyan oldott a hangulat egyszerűen.

Más kérdés, ha a párod egyben a kollegád is... De alapvetően én sem vinném magammal az enyémet a mai napig sem, hacsak nem direkt úgy szervezzük. Ja és nő létemre vagyok így ezzel.

2012. ápr. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Plusz még annyit akartam hozzátenni, hogy az emberemnek egy-két kollegája az évek alatt barát is lett, és ha átmegyünk egymáshoz engem bizony halálra untat, ha elkezdenek "dolgozni". Nem azért, mert nem érdekel, de kimerítő részletességgel azért nem biztos, hogy tudnom kell és érteni is fogom, meg olyan emberek kerülnek szóba akiket nem ismerek... Kell ez neked? :)
2012. ápr. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!