Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha lelkiismeret...

Mit csináljak, ha lelkiismeretfudalást akar kelteni?

Figyelt kérdés
Szóval hétfő délutánonként rajzra járok, és most gőzerővel készülünk a vizsgára. De a hugomat apa folyton megkér, hogy vigyem el a foglalkozására. Pont a rajz idejére esik. A tanárnő nem is nagyon szeret elengedni. 3 hete szt mondta, ez lesz az utolsó, hogy nekem kell vinnem, és majd valahoyg kárpótol. Hát a kárpótlás nem történt meg, viszont továbbra is nekem kell hordani a hugit. Ma felhívtam apát, hogy nem tudom elvinni, mert készülni kell, de azt mondta, hogy hát kösz, látom rád el lehet számítani. És megköszöni ezerszer. Amúgy ő kint van a háznál, amit építtet, és azétz én cipelem a hugit, mert őneki át kell öltöznie, lefürdenie, mert nem mehet koszosenn, izzadtan emberek közé.
2012. ápr. 23. 15:57
 1/3 A kérdező kommentje:
És nem szeretnék megbukni. Iskolába járni kell, de apa nem érti:/
2012. ápr. 23. 15:58
 2/3 anonim ***** válasza:

Nagyon jól látod, hogy bűntudatod akar benned kelteni, de ne hagyd! Gondold végig a történéseket és tudatosítsd magadban, hogy ilyenkor nem te, hanem apukád cselekszik rosszul. Ahogy én látom nem azért nincs ideje elvinni a húgodat, mert például kötelező máshol lennie, hanem mert nem tud időben elkezdeni készülődni(fürdeni, átöltözni)

A helyedben, ha jó a kapcsolatod apukámmal megmondanám neki:

"apa, a húgi a te gyereked, neked kell őt időben elvinni. A tanárok már nekem többször is szóltak, gondolom azt te sem szeretnéd, hogy ennek az iskolában rossz követekezménye legyen. Többet nem tudom Hugit elvinni."

2012. ápr. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Apád lerúgja magáról a felnőtt felelősségét és rád akarja ezt tenni, amit azért tesz, mert nem akarja, hogy te jó legyél rajzból, és sikeresen levizsgázz belőle.

Tudom, hogy elsőre durván hangzik, de ez az igazság. Szimpla irigység van mögötte, nem akarja, hogy jobb legyél valamiből, amiben neked tehetséged van, neki pedig (valószínűleg) nincsen.


Azt tedd, amit előttem elmondtak, és legyél határozott! A vizsga az első, ne hagyd magad apádtól érzelmileg zsarolni! A "látom, hogy rád nem lehet számítani" szövegért különösen keményen vissza kell tenni a felelőséget a vállára, hogy a hugi cipelése az Ő DOLGA, a SZÜLŐ felelőssége, nem a másik gyereké, mert az a mocsok mondat, nem csak hamis bűntudatot kelt (amit jól érzel), hanem azt sugallja, hogy te nem vagy megbízható ember, ez pedig az önértékelésed rombolja, konkrétan azt az oldalt, ami éppen a teljesítményt (a rajzot, a vizsgágat stb.) segíti.


Tudd: te megbízható, okos, felelősségteljes ember vagy - ő viszont egy bűntudatkeltő, önző és irigy és infantilis ember.


Ne tedd tönkre az életedet, állj a sarkadra és mondd meg neki, hogy mi a te dolgod és mi az övé.

2012. ápr. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!