Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akarja, hogy dolgozzak, de...

Akarja, hogy dolgozzak, de külföldre nem enged ki. Most akkor mégis mi a jó neki?

Figyelt kérdés
Fél éve megszűnt a munkám, egy kisboltban dolgoztam. Fiatal vagyok, 21 éves, kényszerből kellett dolgoznom, hogy a szüleimet támogassam anyagilag. De nem is ez a lényeg. A barátommal 1 éve élünk együtt, ő tart most el. Nem találok munkát, vagyis lenne, egy gyárban, 60 ezer ft-ért. És van egy lehetőségem. Lengyelországban dolgozik egy rokonom, pincérkedik egy szállodában. Tud nekem munkát, szobalány lennék, a fizetés kb havi 300 ezer lenne. De barátom nem enged ki. Pedig úgy terveztem, hogy kimegyek dolgozni, közben neki is keresnék munkát, mert minden vágya valami külföldi munka. Erre meg azt mondja, hogy csak ketten mehetünk ki, egyedül nem mehetek. Ez a lehetőségem nem lesz sokáig, mert nem tudja a rokonom évekig tartogatni nekem azt a helyet. Engem iszonyatosan zavar, hogy ő tart el, de ő halál nyugodt, és úgy van vele, amíg nem találunk olyan munkahelyet, ahova egyszerre mehetünk, addig melózzak egy gyárban. Amikor itt van ez a lehetőség. Azért nem mindegy, hogy 60ezer, vagy 300 ezer. Már komolyan azon agyalok, hogy elhagyom. Mit tennétek a helyemben?
2012. ápr. 24. 13:14
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha azon agyalsz, hogy elhagyod, szerintem egyértelmű amúgy - bár így tényleg nem olyan durva a srác, mint elsőnek tűnt -, de ebből kiindulva nem túl stabil a kapcsolatotok. Én a külföldi munkát választanám. A többi meg alakul magától..
2012. ápr. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Én mondjuk, ha szeretem a párom, nélküle nem mennék semerre sem. Miért nem szerzel neki is rögtön munkát és mindjárt mehetnétek együtt!
2012. ápr. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Higgyétek el, nagyon szeretem őt. És ez a dolog nem pár napja kezdődött, hanem lassan fél éve. És már nagyon sürget a rokonom(jogosan), hogy döntsem el, mit akarok, mert neki lesz baja ebből. Kértem már a barátomat ezerszer, szépen és keményen. Nem attól tart, hogy ő hagy el, hanem nem bízik bennem. Attól fél, hogy megcsalom. Ezt be is vallotta.
2012. ápr. 24. 13:35
 14/25 A kérdező kommentje:
Ha tudtam volna neki munkát, arról már tudna!
2012. ápr. 24. 13:36
 15/25 anonim ***** válasza:
Azért óvatosan azzal a 300e huf/hónapos szobalány állással. Lengyelország azért nem Ibiza.
2012. ápr. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Attól fél, hogy megcsalnád? Előbb-utóbb mégiscsak fel fog benne erősödni a birtoklási vágy, mert nem bízik benned, ezt csak azzal tudja palástolni, ha bekorlátoz.

Nem jósolok sok jövőt a kapcsolatnak, ha te nem vagy az a típus, akinek ez imponál.

2012. ápr. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Keresztanyám dolgozik ott 5 éve, tudom hova mennék ki...
2012. ápr. 24. 13:42
 18/25 A kérdező kommentje:
Már voltam is kint nála tavaly nyáron.
2012. ápr. 24. 13:43
 19/25 A kérdező kommentje:
Nem igazán imponál, ezért is vagyok a szakítás szélén. Sajnos.
2012. ápr. 24. 13:43
 20/25 anonim ***** válasza:
Én a helyedben kimennék, s ha szeret, vagy megvár, vagy leül veled megbeszélni, hogy ő is kimegy utánad,amint tud.
2012. ápr. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!