Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akarja, hogy dolgozzak, de...

Akarja, hogy dolgozzak, de külföldre nem enged ki. Most akkor mégis mi a jó neki?

Figyelt kérdés
Fél éve megszűnt a munkám, egy kisboltban dolgoztam. Fiatal vagyok, 21 éves, kényszerből kellett dolgoznom, hogy a szüleimet támogassam anyagilag. De nem is ez a lényeg. A barátommal 1 éve élünk együtt, ő tart most el. Nem találok munkát, vagyis lenne, egy gyárban, 60 ezer ft-ért. És van egy lehetőségem. Lengyelországban dolgozik egy rokonom, pincérkedik egy szállodában. Tud nekem munkát, szobalány lennék, a fizetés kb havi 300 ezer lenne. De barátom nem enged ki. Pedig úgy terveztem, hogy kimegyek dolgozni, közben neki is keresnék munkát, mert minden vágya valami külföldi munka. Erre meg azt mondja, hogy csak ketten mehetünk ki, egyedül nem mehetek. Ez a lehetőségem nem lesz sokáig, mert nem tudja a rokonom évekig tartogatni nekem azt a helyet. Engem iszonyatosan zavar, hogy ő tart el, de ő halál nyugodt, és úgy van vele, amíg nem találunk olyan munkahelyet, ahova egyszerre mehetünk, addig melózzak egy gyárban. Amikor itt van ez a lehetőség. Azért nem mindegy, hogy 60ezer, vagy 300 ezer. Már komolyan azon agyalok, hogy elhagyom. Mit tennétek a helyemben?
2012. ápr. 24. 13:14
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

1 éves kapcsolat után a pasid "nem enged"...mi lesz, ha a felesége leszel?!

hidd el, tudom, miről beszélek, ez betegesen féltékeny és birtokolni akar. én is voltam ebben: a barátom úgy kezdte, hogy amikor mondtam neki, hogy elmegyek a barátnőm szalagavatójára, mert meghívtak, akkor megkérdezte tőlem, hogy ezt mégis hogy gondolom, moért nem kérek engedélyt tőle, hogy elmehetek-e....na itt kelllett volna kirúgnom a pcsába, de nem tettem.

ne legyél olyan buta, mint én.


31/N

2012. ápr. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Elég önző a párod. Ha szeret elenged, mert anyagilag jobb lenne és a te önbecsülésed is visszatérne. Biztos ő is tudna utánad menni csak kicsit várnia kéne. Egy kis időt meg bírjon ki nélküled te is ki fogod bírni.
2012. ápr. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Igazatok van, önző. De! Tegnap este megmutattam neki ezt a kérdést, és a válaszokat. Ha láttátok volna hogy elszégyellte magát. Azt hittem megsértődik majd, de pont az ellenkezője történt. Rájött, hogy nem viselkedhet így. Nem fog visszatartani, és kölcsönkér majd valakitől egy kisebb összeget, hogy tudjon utánam jönni és amíg én dolgozom, ő majd munkát keres. Nem tud azonnal velem jönni, mert vannak komoly elintéznivalói itthon, egy hónapot biztos külön leszünk. De én úgy vagyok vele, hogy ez nem fogja taccsra tenni a kapcsolatunkat. Ha meg emiatt az 1 hónap miatt lesz vége, akkor nem is volt az igazi. Úgyhogy NEKTEK köszönhetem, hogy végül kinyílt a szeme! NAGYON KÖSZÖNÖM!!!!! :)
2012. ápr. 25. 08:19
 24/25 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy minden jól alakult! :) Sok sikert nektek!
2012. ápr. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2012. ápr. 25. 08:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!