Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nővérem és a családja...

A nővérem és a családja nevel, mert anyu kiment külföldre. Nagykorúsíthatom magam? Ők csak lehúznak engem

Figyelt kérdés

16 éves leszek,anya 1,5 évvel ezelőtt kiment külföldre hogy az adósságainkat kitudja fizetni. Mindig küld pénzt tesómnak h fizesse be itthon a dolgokat,meg mert náluk lakok,és kell ruha,stb... meg h adjon nekem is zsebpénzt.

De nővérem igaz befizeti amit kell,de a maradék pénzt csak a férjére,magára és a közös gyerekükre költi. Nekem általában ha kell ruha,úgy veszi meg a turiban,hogy én nem is látom. Csak oda adja h megvettem neked,drága volt ám. anya ritkán jön haza,évente 2-3szor csak. Ilyenkor mindig kérdezi h minden ok-e ,de soha nem akartam idegesíteni h nem igazán. A zsebpénzt amit anyu küld abból néha megkapok egy ezrest vagy max kettőt. Holott,anya nem ennyit szán rám.

Most húsvétkor telt be a pohár,tesóm és családja elmentek wellneselni,én meg mehettem az alkesz apámhoz. Le fogadom h abból a pénzből spórolták össze amit anya nekem küld zsebpénz gyanánt,meg h a tesóm normálisan ruházzon meg minden.

Pedig direkt azért kerültem hivatalosan hozzájuk amig anya kint dolgozik,hogy ne apámhoz kelljen mennem,mert ő minden pénzt elinna.


2012. ápr. 15. 10:22
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
5%
Szerintem légy hálás a tesódnak, és hallgass.
2012. ápr. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 A kérdező kommentje:
De nem vagyok hálás,mert anya nem azért küldi neki a pénzt h ők el wellnessezzék én meg turis ronda ruhákban járjak,ne vehessek magamnak semmit,ne menjek el moziba,mert nem adja oda azt a zsebpénzt amiből elmehetnék. 2 havonta ad egy ezrest vagy max 2őt h ennyi maradt ez az enyém. nem azért dolgozik anya h én így éljek
2012. ápr. 15. 10:26
 3/60 anonim ***** válasza:
97%

Bemész bankba és csinálsz egy ifjúsági bankszámlát és mondd meg anyudnak, hogy ezentúl oda küldje neked a pénzt, te meg beleadsz abból valamennyit a lakhatásodba. Ha kell felnőtt akkor anyud küldjön meghatalmazást.


Vagy elmehetsz még nagyszülőkhöz lakni. Nagykorúsítani úgyse tudod magad, önállósítani sem nagyon, max a fent említett módon.

2012. ápr. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
93%
Vagy ott van még a diák munka is. Én sem örülnék, ha a nekem küldött pénz másra fordítódna és nem részesednék belőle, mint pl wellness.
2012. ápr. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 A kérdező kommentje:

Nem élnek már a mamáim,csak az alkoholista apám van,és a pénzéhes tesóm.

Kell nagykorú hogy számlát csináltassak ezt már utánna érdeklődtem. A gyámügyön is be van jelentve h tesóm a gyámom,amig nem jön haza anyukám. De ellene hiába tennék bejelentést,mert végül is ellát(van kajám,ágyam,ruhám),vagy lehet intézetbe kerülnék.

Pedig el tudnám látni magam,én is be tudom fizetni a számlákat,meg amit kell. És még főzni is tudok.

2012. ápr. 15. 10:31
 6/60 anonim ***** válasza:
78%

Olyan nincs, hogy nagykorúsítás. Csak ha férjhez mész, akkor számítasz nagykorúnak.


De tegyük fel, hogy lenne, akkor mit kezdenél???? Erre adj választ.


Másrészt jó ötlet a saját bankszámla. Mondd meg anyukádnak, hogy a ruhára és zsebpénzre szánt pénzt oda küldje neked, a kaja+többi a tesódéknak.

2012. ápr. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
100%

Olyan, hogy "nagykorúsítás" így, ahogy írod, nem létezik. Házassággal lehet, 16 év felett teljes cselekvőképességet szerezni. Ehhez persze engedély kell.


Megoldás: bankszámlát nyitsz, és megkéred anyukádat, hogy oda utalja a pénzedet, ne a tesódéknak. Mondd, hogy vagy szedje ketté a pénzt, és legalább a zsebpénzedet neked utalja, vagy - még jobb lenne -, ha mindent neked adna, és te fizetnéd be a dolgaidat. Ehhez elég idős vagy már, nem kell, hogy bárki helyetted intézkedjen. És akkor megtanulhatod te beosztani a pénzt.

(Azt nem tudom, hogy a számlanyitáshoz nem kell-e, hogy ott legyen anyukád is, ha igen, akkor várd meg, míg hazajön, és együtt menjetek el vele.)

2012. ápr. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 A kérdező kommentje:
Szoktam menni diákmunkára,néha hívnak,ez kb 3-5000Ft havonta. De ez a pénz is a tesóm számlájára megy,mivel nem volt hajlandó eljönni velem a bankba kártyát csinálni nekem. Mostanában ha hívnak van h el se megyek,mert sokszor nővérem nem adja oda amit a diák szövetkezet küld pénzt
2012. ápr. 15. 10:33
 9/60 anonim ***** válasza:
80%

Beszéld meg anyáddal.

Nagykorúsítani? és akkor mit csinálsz? mész albiba külön? és még ennyi pénzed se lesz?

2012. ápr. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 A kérdező kommentje:
Ha nagykorúsítanának beköltöznék a házba amire fizetjük a hitelt,nincs kiadva senkinek üresen áll,de az általány gázt és villanyt fizetjük,meg a rezsit is. Amit anya küld pénzt be fizetném belőle amit kell,eljárnék suliba,főznék magamnak,néha elmennék moziba,vagy akárhova, lenne normális ruhám egyszóval élnék,mint bárki más.
2012. ápr. 15. 10:36
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!