Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meghalt a feleségem, ezután...

Meghalt a feleségem, ezután kiderült, hogy a lakás amiben együtt éltünk 3/4-részben a feleségem húgáé,1/4e a feleségem tulajdonát képezi, a feleségemnek van egy lánya. A kérdés az hogy jogosult vagyok e a feleségem 1/4 részéből bármilyen örökségre?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 24. 16:19
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Ehhez azt kell tudni, hogy mikor vette. Ha házasság előtt, vagy a házasság alatt, de örökségből, vagy korábbi lakása árából, akkor semmit sem kapsz.


Ha házasság után közösen vettétek (amit nem hiszem, hisz a húga nevén is van), akkor örökölnél.


De ha az csak az övé volt, akkor csak a feleséged lánya örökli, neked semmi sem jár. (ez a különvagyon)

2012. ápr. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
a feleséged lányára száll. ha a lánynak te lennél az apukája, talán kaphatnál haszonélvezeti jogot abban za esetben, ha a feleséged húga is hozzájárulna. így az a legvalószínűbb, h semmilyen módon nem leszel kedvezményezett, nem részesülsz az örökségből
2012. ápr. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Az özvegyi haszonélvezet szerintem téged illet,mivel házasok voltatok.De ezt majd közjegyző elmondja.Az én példámon keresztül nézve:apukám meghalt,mi örököltük az ő részét,ami az ingatlan fele,de a második feleségét illette az özvegyi haszonélvezet. Őszinte részvétem.
2012. ápr. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Mivel házasságunk előtt lett a lakás véve, és lányának nem én vagyok az apja, akkor tehát nem jár semmi csak a haszonélvezeti jog esetleg? vagy az sem, ugye?
2012. ápr. 25. 15:30
 5/8 A kérdező kommentje:
De ha a haszonélvezeti jog járna akkor továbbra is a lakásban lakhatnék? mert már árulja a húga, nekem pedig már a temetés után el kellett hagynom a lakást.
2012. ápr. 25. 15:32
 6/8 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszoló vagyok.Az özvegyi haszonélvezeti jog az jár neked,hiába házasság előtt került a feleséged tulajdonába a rész.Szerintem lakhatsz benne,bár nem tudom megéri e,gondolom a sógornőd nem fog békén hagyni.Mi úgy egyeztünk meg apám feleségével,hogy kifizettük neki az özvegyi haszonélvezet összegét.Ezt a közjegyző számolta ki,hogy mennyi is pontosan.Amúgy meg a sógornőd nem adhatja el csak úgy,mivel nem az övé az egész ház,és ezek szerint a hagyatéki tárgyalás sem volt még meg.
2012. ápr. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi törté t kérdező? Sztem nem szabadott volna kiköltöznöd huznod kellett volna az időt
2012. máj. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem volt más választásom, mivel lecserélte a zárat, így ki kellett költöznöm.

Még nem volt meg a hagyatéki tárgyalás majd hamarosan...

2012. máj. 21. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!