Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit fogsz másként csinálni...

Mit fogsz másként csinálni mint a szüleid?

Figyelt kérdés

Lehet szó gyereknevelésről, háztartásvezetésről, vagy bármilyen ehhez kapcsolódó dologról.


Én például igyekszem jobban beosztani majd a pénzt, mert mostmár látom, hogy ezt ők rosszul tették eddig (sosem tettek félre, amikor volt fizetés akkor jól éltünk, hó végére pedig már alig volt mit enni). Másrészt pedig igyekszem majd rendezett lenni, ugyanis a családi házunkban minden szanaszét van, por és kosz minden.


2012. ápr. 25. 15:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk pont fordítva volt :-) Sosem vettünk semmi extrát, mert "majd".... most is ott van a bankba 7,5M, de ők mégis spórolnak a kaján is :-( Pedig mindketten dolgoznak. Én az arany középutat választom: hó elején megy a megtakarítás külön, ha utána elfogy a maradék nem baj.


Gyereknevelés: sok időt fogok tölteni a gyerekeinkkel, beszélgetni fogok velük. Ha lesz rá módom, elmegyek 4-6 órában dolgozni.

Amikor kamaszok lesznek, kicsit több szabadságot adok nekik, mint amit mi kaptunk.

2012. ápr. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Kevésbé fogom burokba tartani a sajátomat.

Jó szándékkal tették, de rengeteg szociális hiányosságom volt amiatt, hogy a túlféltés miatt nagyon védtek a "pofonoktól".

Ugyanúgy megkaptam őket, csak nem13-14 évesen, hanem 10 évvel később, amikor már nehezebben tudtam kezelni és feldolgozni.

2012. ápr. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%
Nem lesz gyerekem.
2012. ápr. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

1. Nem leszek alkoholista.

2. Nem fogok dohányozni.

3. Eljárok programokra a gyerekemmel.

4. Tudatosabban fogok táplálkozni.

5. Nem leszek olyan lusta.

6. Egy gyereket vállalok, hogy annak lehessen saját szobája.

7. Nem fogom túlfélteni, és tiltani mindentől, amiből sérülése lehet, de tanul is belőle.

8. Megtanítom, hogyan kezelje a kudarcot.

9. Idejekorán felhívom a figyelmét a szépítkezés fontosságára.

10. Megdicsérem akkor is, ha csak 4-est hoz haza.

11. Megtanítom rendet tenni maga körül, és el is fogom várni ezt tőle.

2012. ápr. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem lesz gyerekem.

2. Nem adom fel önmagamat, még akkor sem, ha szerelmes vagyok. Inkább leszek egyedül önmagam, magányosan, ha nem olyan életem szerelme, aki mellett kiteljesedhetek.

2012. ápr. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én anyukám hibájából tanulok, ő elhagyott engem, lepasszolt a nagyinak de természetesen tartotta velem a kapcsolatot, jött szinte mindennap, csak neki fontosabb volt egy dagadt cigány palival élni, terrorizálva, minthogy nevelje a lányát... na én biztos hogy nem fogom magára hagyni a gyerekemet!
2012. ápr. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem fogom túlfélteni és bezárni a szobájába,mint ahogy engem gyerekkoromban,én laza leszek.Amit itt valamelyik válaszoló írt,abban teljesen magamra ismertem,én is burokban nőttem fel,ráadásul egykeként.És még most is tapasztalom,hogy mennyi mindent nem tudok,ami másokba már beleivódott kisgyerek korában.És az én gyerekem nem lesz egyke,nem fog egyedül felnőni.Nem fogok vele ordítozni és olyan férjet választok,aki törődni fog velünk:)
2012. ápr. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretnék gyereket, mert úgy gondolom, hogy több rosszat látna, mint jót.
2012. ápr. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem fogom eltiltani a barátaitól/barátnőitől. Nem fogom megverni, ha rosszat csinál. Sokat fogok vele beszélgetni. És elfogadom a véleményét/akaratát.
2012. ápr. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!