Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet elkerülni a volt...

Hogyan lehet elkerülni a volt család miatti állandó szégyenkezést? Vagy mit lehet ezzel csinálni?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, konkrétan a legjobb barátnőm.

A testvére alávaló gazember, a szülei szintén. Mintha nem is abból a családból való volna, olyan hatalmas különbség van köztük. Most egy ideje nagyon fél, hogy miután végre megszabadult tőlük, elindult az élete, a karrierje (grafikus), bármikor megjelenhetnek a mútból és bemocskolhatják az életét. Kati (nem ez a neve, de azt nem akarom leírni) kiváló tehetség, tiszta ember, igaz ember, aki nagyon sokat szenvedett a családja miatt, de mivel nagyon tehetséges, valószínűleg nagyon sokra is fogja vinni.


Egy ideje folyton attól fél, hogy megalázzák, hogy bemocskolják, hogy mindenféle szemét lapban megszellőztetik a múltját - ami nem az ő bűne, ő a múltban is tiszta ember volt, hanem a szemét szüleié -, és ezzel tönkretehetik. Mérhetetlenül szégyelli a családját.

Szerintetek mit lehet ilynekor tenni? A családdal már nem tart semmiféle kapcsolatot, de várható, hogy zaklatni fogják, mert a múltban is ezt tették. Az én szavaimra már nemigen hallgat, úgy el van keseredve. Mit csináljak, amivel segíthetnék neki?



#család #szégyen #megbélyegzettség
2012. ápr. 17. 09:36
 1/10 anonim ***** válasza:

Őszinteséggel. Ha letagadja őket, ő lesz a rossz. Ne féljen megnyílni azok felé, akik az élete szerves részében jelen vannak!

Ha mindenki tudja, nincs hírértéke.

2012. ápr. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha ezt megteszik, perelje be őket rágalmazásért, jó hír megsértéséért.Ne adja meg a telefonszámát, ha keresi őt a családja, tagadtassa le magát. Ne regisztráljon társasági oldalakra, ahol megtalálhatják.
2012. ápr. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Ez jó ötlet.


Ilyenkor elég annyi, hogy "igen, valóban rossz csalálodom volt, de én már eljöttem onnan régen" válasznak? Vagy hogyan lehet végleg lerázni a paparazzikat, ocsmány firkászokat?

2012. ápr. 17. 09:46
 4/10 A kérdező kommentje:
Még valaki? Más ötlet?
2012. ápr. 17. 09:54
 5/10 anonim válasza:

Én a helyében amennyire lehet kerülném a témát. Ha kérdezik, meg lehet mondani hogy nem szeretne a családjáról bezélni.

Ha meg valaki tudja hogy kik a családja és direktbe(!!) rákérdez hogy ők-e a családja akkor valóban az igazat kell mondani de minél rövidebben.

Hisz a multját nem tudja megváltoztatni, a felelősséget a saját tetteiért vállalni kell de a családja tetteiért nem felel! És ugye a családját az ember nem tudja megváltoztatni.


Az egyik ismerősöm egy neves család leszármazottja akik annó a politikai életben nem éppen pozitívan szerepeltek. Ha nála rákérdeztek akkor ő megmondta hogy elítéli amit tett az a rokona. De nem kezd magyarázkodni túlságosan hisz nem ő tette. Ha meg valaki elítéli az őse tettéért azzal kár is barátkoznia!


Szerintem nincs félnivalója a barátodnak de valóban ha teheti akkor telefonszámcsere, albérletváltás, emailcím váltás stb. Szóval mindent amivel utolérhetik, változtasson meg. Ha olyan a szituáció, akkor a hajszínét, hosszát stb is.

Meg ma már ugye a facebook, iwiw profilt is kell maximálisan elrejteni és olyan képet kirakni ami mondjuk távoli és így nem felismerhető rajta, hogy ha ott találnak rá, akkor se ismerjék fel és semmiylen adatot ne tudjanak meg róla.

Így hirtelen ennyi.

2012. ápr. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Ja és ha tényleg teljesen váltani akar akkor a nevét is megváltoztathatja. Csak jó indokot kell mondania(amit írtál az elég lehet) és persze a hivatalos papírokból újat csináltatni ami költség meg szaladgálás de utána már meg nem találja senki!
2012. ápr. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Talán kreol bütéses? Onnét nehéz elszakadni, mert... sok indokot írhatnék!
2012. ápr. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha nem akkora "sztár" azért nem fognak lapok cikkezni róla, általában ők keresik a lapokat, hogy megjelenjen róluk valami. Ha mégis, nem kell reagálni és el lesz felejtve. Magamból kiindulva a felét nem hiszem el.
2012. ápr. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem cigány származású, hanem magyar, de tudvalevő, hogy a maygarok között is vannak ritka állat szülők. Nem csak a XII. kerülteben, hanem tetves kis eldugott falvakban is. Csakhogy ott is szüöletnek kimagasló tehetségek.


És elhiheted, én jól ismerem őt is, és a borzualmas családját is. Aggódom érte, azért tettem fel a kérdést.

2012. ápr. 18. 08:21
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. ápr. 18. 08:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!