Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ahol fiú-lány testvérpár van,...

Ahol fiú-lány testvérpár van, ott melyiket szeretik jobban a szülők-tapasztalat?

Figyelt kérdés

Most ez kicsit idétlenül néz ki, így leírva a kérdés.

De rájöttem lassan, hogy édesanyám sokkal jobban szereti az öcsémet. Sokkal türelmesebb vele, kevesebbet vár el tőle.

Példa: öcsémnek több durvább hülyesége is volt, vonatjegy kedvezményt hamisított, lopott, házfalakra firkált (nem graffiti), anyum mindig kihúzta a bajból, és pár enyhébb enyje-bejnyével, minimális leszidással elintézte-általában tesóm arrogánsan visszafeleselt neki,

ellenben én nemrégiben hazautaztam, elfelejtettem valami iratot hazavinni, üvöltve nekem esett, lehordott mindennek. durvábban, mint öcsémet bármelyik mocskos húzása után.


Öcsém otthon lakik amúgy is, 25 évesen nem akarja édesanyám elengedni, munka után főz-mos-takarít erre az elkényeztetett, nagyképű emberre.

Bezzeg, amikor én nem főztem a "testvérkémre", akkora balhé lett.

Amúgy kedves velem édesanyám, csak tényleg egyre jobban érzem ezt a dolgot, és nagyon bánt.

Nemrégiben felhoztam neki ezt, azóta kicsit "visszavett",

de még mindig érzem, hogy egyszerűen irritálom legbelül.

Ha öcsém kijön a zsobájából sokkal kitörőbb örömmel fogadja, ugrándozza körbe, mint amikor én betoppanok egy hónap után...


Bocs, a sebnyalogatásért:), csak kíváncsi vagyok másoknál hogy megy ez, hasonló felállású testvérpároknál?


Előre isk öszönöm a válaszokat!


2012. ápr. 25. 23:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%

Ez ökörség!

A szülők ugyan úgy szeretik a gyerekeiket függetlenül attól,hogy milyen neműek vagy mennyi idősek.

Itt arról van szó,h neked eddig nem voltak kihágásaid míg öcsédnek igen és hülyén reagálta le,hogy probléma volt veled is:O

Egyébként mindig az idősebb az úttörő. Neked kell kiharcolnod mindent majd a fiatalabb automatikusan megkapja de ez nem azért van mert kevésbé szeretnek.

20N

2012. ápr. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
Lehet benne valami. A barátom az egyetlen fiúgyerek, középső. Tehát kitaposni semmit nem kellett. Bármit csinál, az anyja beleköt, ímmel-ámmal van felköszöntve, a szülinapján a nővére seggét nyalják... Fekete bárányként kezelik. Ha napokig nem megy haza, akkor se hívják fel, nem is érdekli őket. Ő már beletörődött, hogy mellőzik, de engem nagyon bosszant. Kirívóan kivételezik az anyja a két lánnyal. A barátom például minden hónapban hazaad a kosztpénzbe, akkor is, ha épp nincs munkája. Az állandó kereső húga ellenben semmit, nagynéha egy ötezrest, de ő a szuper...
2012. ápr. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem meg éppen ez a gond,hogy majdnem mindenhol vannak kivételezések.Nem gond ,ha a szülőnek van kedvence,de ezt egyáltalán nem lenne szabad éreztetni a többi gyerekkel.

Nálunk a mamánál tapasztalni ezt...Bátyám a kedvenc,meglopta már őt,nem is kis összegekkel,a nyakán lógott hónapokig,mégis ő a minden.Bátyám után jön a bátyám lánya.Ha a kiscsajnak szülinapja van,akkor neki 2 torta és egy egész buli jár,míg a majdnem vele egyidős kisöcsémnek a negyede.Nagyon látszódik ez,velem szemben is.Bár állítólag engem már kiskorom óta nem szeret annyira,mivel nem fiú lettem...Sokszor idegesítő,de nem tudsz ellene tenni semmit,legalább annyit tanulhatunk belőle,hogy ezt mi ne kövessük el,a gyerekeinkkel,unokáinkkal szemben....

2012. ápr. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
A fiut
2012. ápr. 26. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
34%

Én kapásból 4 családot tudok mondani ahol mindig a lány az aki a kedvenc, mind a 4 családnál a kisebbik gyerek a lány, és elég nyilvánvalóan nem titkoltan megy a kivételezés.

Én nem tartozom egyik családhoz sem, kivülállóként látom ezt.

2012. ápr. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
38%
Talán az ellenkező neművel tényleg más a kapcsolat, azt jobban védjük, az azonos neműtől pedig elvárunk, azt, amit mi is teljesítettünk. Tudjuk miben muszáj helytállnia,próbáljuk kisajtolni belőle. Nálam így van. Anya vagyok,és alakítani, edzeni főleg a lányomat igyekszem, a fiú ilyen téren mintha az apa dolga volna.
2012. ápr. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
38%
Utolsó vagyok:ettől még a lányomat ugyanúgy szeretem, és ha a jövőre gondolok, azt tudom elképzelni, hogy majd ő jön az unokákkal.Egy fiúnál ez mindig bizonytalan.
2012. ápr. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%
Nekem csak fiam van, nem is lesz több gyerekem. De Te kedves utolsó, miért csak a lányoddal kapcsolatban van jövőképed? Unoka pl. A fiú miért bizonytalan?:-)
2012. ápr. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, történeteket! Érdekes volt olvasni.


Az első válaszolónak: kb. leírtad, amire gondoltam.


Mindenkinek ment a zöld kéz.

2012. ápr. 26. 13:49
 10/11 A kérdező kommentje:
Amúgy most "offolok", de nem értem ki pontozza le így a válaszokat, számomra mindegyik informatív volt.
2012. ápr. 26. 13:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!