Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ahol fiú-lány testvérpár van,...

Ahol fiú-lány testvérpár van, ott melyiket szeretik jobban a szülők-tapasztalat?

Figyelt kérdés

Most ez kicsit idétlenül néz ki, így leírva a kérdés.

De rájöttem lassan, hogy édesanyám sokkal jobban szereti az öcsémet. Sokkal türelmesebb vele, kevesebbet vár el tőle.

Példa: öcsémnek több durvább hülyesége is volt, vonatjegy kedvezményt hamisított, lopott, házfalakra firkált (nem graffiti), anyum mindig kihúzta a bajból, és pár enyhébb enyje-bejnyével, minimális leszidással elintézte-általában tesóm arrogánsan visszafeleselt neki,

ellenben én nemrégiben hazautaztam, elfelejtettem valami iratot hazavinni, üvöltve nekem esett, lehordott mindennek. durvábban, mint öcsémet bármelyik mocskos húzása után.


Öcsém otthon lakik amúgy is, 25 évesen nem akarja édesanyám elengedni, munka után főz-mos-takarít erre az elkényeztetett, nagyképű emberre.

Bezzeg, amikor én nem főztem a "testvérkémre", akkora balhé lett.

Amúgy kedves velem édesanyám, csak tényleg egyre jobban érzem ezt a dolgot, és nagyon bánt.

Nemrégiben felhoztam neki ezt, azóta kicsit "visszavett",

de még mindig érzem, hogy egyszerűen irritálom legbelül.

Ha öcsém kijön a zsobájából sokkal kitörőbb örömmel fogadja, ugrándozza körbe, mint amikor én betoppanok egy hónap után...


Bocs, a sebnyalogatásért:), csak kíváncsi vagyok másoknál hogy megy ez, hasonló felállású testvérpároknál?


Előre isk öszönöm a válaszokat!


2012. ápr. 25. 23:20
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

04-26 13:36-nak válaszolnék először:

Tudom, nem így kéne hozzáállni, de szerintem azért írta, mert sok a válás, a gyerekek többnyire az anyáknál vannak elhelyezve, így az apai nagyszülő nyilván kevesebbet láthatja.

Na meg tömegprobléma a nem túl jó anyós-meny kapcsolat...


Kérdésre:

Hasonló a helyzet, van egy 18 éves iskolázatlan, nem dolgozó, számító, élősködő, agresszív, elmebeteg öcsém, akihez anyám foggal-körömmel ragaszkodik, "mert a gyereke".

Ellenben velem kapcsolatban semmi nem érdekli (az unokáján, vagyis a lányomon kívűl), nem tudja elfogadni, hogy teljesen más lettem, mint ő... De már kezd nem érdekelni.

2012. jún. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!