Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim nem engedik, hogy...

A szüleim nem engedik, hogy költözzek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok,egyetemista.Hétfőtől péntekig Szegeden vagyok,mert 120 km van az egyetem és az otthonom között.

Ha itt vagyok,akkor anya nővérénél lakom.Szeretek itt,meg minden,de önállóságra vágyom.


Ha megemlítem a szüleimnek,hogy egy saját lakásba szeretnék költözni,akkor anya elkezd hisztizni,hogy milyen bajok történhetnek velem,nem tudok fent tartani egy lakást(ami nem igaz),stb.Apa szerintem még bele is menne a dologba,de gondolom nem akar veszekedni anyával.


Tudom,hogy elmúltam már 18 és hogy egyedül is dönthetek...De nem akarok konfliktust a szüleimmel,nem akarom,hogy anya idegeskedjen.


Hogy próbáljam megértetni anyával,hogy a saját lakás jó ötlet?



2012. ápr. 26. 18:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbálkozhatsz egy ideig, de lehet, hogy sosem fogod tudni meggyőzni. Ha fenn tudod tartani a lakást, költözz. De az igaz, hogy a nagynénédnél való lakás valószínűleg olcsóbb megoldás.
2012. ápr. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy tudnád fent tartani, hogy ők fizetik, akkor nincs sok választás. Ha költözöl, nem fogsz kapni több zsebpénzt.


Ha magadnak tudnád fizetni, akkor költözz. Még sok ideig nem fognak beleegyezni, mindenképpen vita lesz belőle. Inkább legyetek túl rajta minél előbb :-(

2012. ápr. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Fent tudnék tartani egy lakást simán magamtól,a szüleim segítsége nélkül.
2012. ápr. 26. 19:01
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor költözz. Ez van, anyukádnak el kell fogadni, hogy felnőtt nő/férfi vagy és bizony önállóságra szükséged van...illetve hát már épp itt lenne az ideje. Aztán hidd el, majd belenyugszik a dologba. Majd mesélj neki, hogy milyen jó ez, milyen jó az..lássa, hogy nincsen semmi bajod és akkor majd beletörődik. Egyszerűen csak látja, hogy egyre inkább kirepülsz és ha saját lakásban leszel, vagy albérletben, szülői segítség nélkül, akkor bizony ez azt jelenti, hogy már megállsz a lábadon nélkülük is. Neki pedig nehéz ezt elfogadnia.
2012. ápr. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is költözz.

Esetleg ha ő is "korán" kirepült, akkor utalhatnál neki erre is.


2. válaszoló voltam

2012. ápr. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Dolgozol az egyetem mellett?

Mennyi a beveteled? Egy lakas sok penzzel jar foleg ha nem sajat hanem alberlet. Alberlet koltsege, rezsi, kaja, egyebek.

2012. ápr. 27. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja, ez bennem is felmerült: egyetemistaként tényleg van annyi jövedelmed, amiből egy lakást fenn tudsz tartani? Ugye tudod, hogy az több tízezer forint havonta?
2012. ápr. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha fenn tudsz tartani egy lakást a szüleid (anyagi) segítsége nélkül, akkor nem értem, mi tart vissza.
2012. ápr. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is költöznék! Csak valahogy úgy csináld nehogy annyira magadra haragítsd Őket, hogyha esetleg kevesebb lenne a jövedelmed egy ideig akkor ne fogadjanak vissza! Ezt is tartsd szem előtt! Hajrá!
2012. ápr. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!