Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyós gond! Levegőnek néz....

Anyós gond! Levegőnek néz. Hogy kell ezt a helyzetet kezelni? Minden nap találkozunk.

Figyelt kérdés

Az anyósommal (és a párommal is) egy helyen dolgozunk. Külön cég, csak egy épületben. Most már több, mint egy éve itt vagyok. A kapcsolatunk két hónapja tart. Egészen addig, amíg össze nem jöttünk, nagyon jóban voltam a párom anyjával. Minden nap beszéltünk, sokat segített is nekem, tegező viszonyban vagyunk stb.

Amióta együtt vagyunk, egyszerűen levegőnek néz... Maximum köszön, és kész.

Külföldön vagyok egyébként, és a párom helyi. Az anyja szerint csak azért vagyok vele, mert mindenképpen egy helyi "pénzes" pasit akartam fogni magamnak... Saját cégük van,családi vállalkozás, de lövésem sincsen, hogy állnak anyagilag, és őszintén szólva nem is érdekel. Nekem is saját vállalkozásom van, igaz még nem megy olyan jól, de megélek belőle. Tehát van életem, dolgozom, pénzt keresek, lakásom van... Nem szorulok senki pénzére. Ezt elvileg ő is tudja.

A másik része a dolognak, hogy a páromnak kb 2 héttel azelőtt ért véget egy öt éves kapcsolata, hogy mi összejöttünk. A szakításukban nem volt részem. Mint utóbb kiderült, mindössze annyi, hogy mivel rengeteget beszélgettünk, ő belém zúgott, és rájött arra, ilyen érzései nem lehetnének, ha otthon minden rendben lenne. Rádöbbent, hogy elmúlt a szerelem, és lépett. A bizonytalanra, mert sosem került szóba köztünk, hogy esetleg mi ketten együtt... Én tudtam, hogy komoly párkapcsolatban él, és soha nem adtam tudtára, hogy tetszik nekem. Nem lett volna fair. A szakításuk után derült ki, hogy a szimpátia régóta kölcsönös, csak nem beszéltünk róla addig. Azóta együtt vagyunk. Az anyja viszont a fejébe vette, hogy minden az én hibám (nagyon szerette az exet), ráadásul még a pénzük is kell.

A kérdésem lényege az, hogy hogyan kellene kezelnem ezt a helyzetet? Nagyon zavar. Most már nem bánt, sokkal inkább idegesít a hozá állása. És úgy érzem, hogy ezt sosem fogom tudni megbocsájtani neki. El fog jönni az az idő, amikor majd "megnyugszik", de én nagyon haragszom rá.

Egyébként még a legelején próbáltam vele leülni megbeszélni vele a helyzetet, mert ugye jóban voltunk, akkor azt mondta, a mi életünk, a mi döntésünk, nem szól bele. Ehhez képest tudomást sem vesz rólam.

A párom azt mondja, adjak időt az anyjának... Na de mire?! Ez nekem nagyon megalázó, sértő, bántó stb...


2012. ápr. 27. 12:07
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Külső szemmel valóban máshogy jön le az az egész, mint neked, aki benne vagy. Talán kicsit várni kellett volna, a 2 hét elég rövid idő, és joggal mertül fel az anyjában a kérdés, hogy te voltál oka a szakításuknak. De mostmár ezen nem lehet változtatni. szerintem is idő kell az anyjának pláne ha kedvelte a párod exét. Szerintem úgy különösebben semmit nem tudsz tenni. Várj. Örülj az új szerelemnek :)
2012. ápr. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
2 hét valóban rövid idő, ezt én is tudom. Az kimaradt, mert így is elég hosszú lett, hogy nem vállaltuk fel azonnal nyíltan a dolgot, tekintettel az exre is... Csak a családot avattuk be, itt sem tudta senki, hogy együtt vagyunk. A családot pedig azért, mert úgy gondoltuk, megérdemlik, hogy tudják. Ráadásul az anyja rá akarta beszélni minden áron, hogy menjen vissza az exhez. Ezért inkább elmondta neki, hogy nem akar, nem tud, és én itt vagyok. Csak most kb 1 hete nyilvános a dolog, már 3 hónap telt el a szakításuktól.
2012. ápr. 27. 12:23
 3/9 anonim ***** válasza:
63%
Ezt a titkos dolgot szerintem jól csináltátok, valószínű én is így csináltam volna. Szerintem tényleg nem tudsz mit csinálni, én a helyedben boldog volnék hogy a párommal vagyok, boldog vagyok vele, az anyós meg majd megbékél. Nem is tudod mennyire irigyellek, hogy a tiéd lett a szeretett pasi! Nekem ez sem jött összes sajnos :( Első voltam
2012. ápr. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
Gondold végig az egész történetet külső szemmel. Persze, hogy neki msképp jön le. Ő csak azt látta, hogy a fiának van egy hosszútávú jól működő kapcsolata egy lánnyal, akit ő is szeret, erre jön egy kis magyar fruska és elhappolja a fiát a párjától. Várj türelmesen, majd csak megenyhül.
2012. ápr. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Persze, ezt a részét még valahol meg is értem, de ez még nem ok arra, hogy mindenféle pénzéhes r*bancnak elhordjon. Ez a része jobban fáj...
2012. ápr. 27. 13:11
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Az csak a düh része, most hibát keres benned, hogy igazolhassa a saját érzéseit (kedveli az exet, őt is rosszul érte a szakítás). Ha nem lennének gazdagok, akkor is ezzel jönne, hogy arra a kevéske pénzükre is rá akarod tenni a kezed. Ha súlyfelesleg lenne rajtad, egy igénytelen disznó lennél. Hidd el, megbékél. Addig meg hallgathatod, hogy micsoda számító dög vagy, aki beférkőzött a bizalmába.
2012. ápr. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is voltam régen minden k.rva csak jó nem holott ő volt az első és remélem az utolsó is.

Nagyon átérzem a helyzetedet de próbáld meg túltenni magad rajta, egyszer eljön hogy már nem érdekel majd amit mond. És az lesz a baj hogy idővel megbékél de te ezt megbocsájtod de elfelejteni nem fogod tudni.

Képzeld el mi már 1,5 éve jártunk mikor kitört a balhé náluk. Érezték hogy a fiúk előtt utóbb elköltözik és nem lesz aki pénzelje őket. Nálunk akkor kezdődött. Most 7 évvel később sem tudom elfelejteni a dolgot, mikor már túltettem magam lelkileg akkor kibékültek velem. Azóta én vagyok a jó és nem volt igaz az akkori hónapokig tartó k.rvázás. Szóval csak azt mondhatom hogy próbáld feldolgozni mert csak magadat teszed tönkre.

2012. ápr. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Komolyan le pénzéhes rib*ncozott????Jesszusom....kerüld el te is az anyóst...2hét még nagyon rövid idő,adj időt magatoknak ki tudja, hogyan alakul a kapcsolatotok....Szerintem ne aggódj most semmin...
2012. ápr. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Az a mázli, hogy külön lakunk (egyelőre nem együtt), de mindketten egyedül, saját lakásban. Így nem kell az anyóshoz mennem.

Nem emésztem magam a dolog miatt, már túl vagyok a hülyeségén, mivel látom, hogy a páromra nem tud hatni. Inkább aggaszt, hogy ezek után bármit csinál, én nem tudnék jóban lenni vele. Én ismerem magam, ezt nem fogom tudni megbocsájtani.

2012. ápr. 27. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!