Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van már a féltékenykedé...

Elegem van már a féltékenykedésből, irigységből, mit foglalkoznak velem ennyit?

Figyelt kérdés

Rosszindulatú pletykákat hallok vissza magamról, és eléggé rosszul esnek ezek a vélemények, sajnos mindig is érdekelt hogy ki mit gondol rólam, jó benyomást akartam kelteni mindig is, de már látom hogy senkinek nem lehet megfelelni. Még a saját szüleimnek sem. Néha páromnak sem tudok megfelelni. Az anyósoméknak sem. A környékbeli embereknek sem, és saját magamnak sem. Össze vagyok zavarodva, és olyan rossz hogy mindenki meg akarja mondani hogy mit csináljak. Általában anyámékra meg páromra hallgatok, de anyámnak is soha nem jó semmi. Amikor diákmunkát vállaltam az volt a baja, hogy nem menjek már ilyen sokat (heti 5 napot) mert hogy elég lesz már (sajnálta amúgy hogy keresek, mert ő meg nem talál munkát már évek óta), aztán az is baj volt, hogy 1 teljes hónapig a szakdogámat írtam, persze utána eldicsekedett minden szomszédnak hogy én milyen ügyes vagyok. Anyósom is folyton az én pénztárcámban turkál, megjegyzéseket tesz, hogy már megint új a ruhád? (neten adok veszek folyton ruhákat, havi szinten max 5 ezret költök el, mert mindig csak akkor veszek ruhát ha sikerül eladnom valamit, de szerencsére mindig sikerül) Szoliba nem járok, nincs műkörmöm sem és semmi extra, mégis olyanokat mond, hogy én egy VAGYONT költök magamra. Kozmetikum újabb 2 ezer ft. Havi 7 e ft saját magamról és jól nézek ki ez miért bánt mindenkit? Barátom meg örül, hogy jól csinálom, mert ő is tudja hogy más hasonló lányok, nem állnak meg havi 30-40 ezernél sem. Ugyanúgy márkás ruhákban járok, annyi hogy nem boltban veszek meg egy pulcsi 12 e ft -ért, mert h*lye volnék, hanem neten veszem meg max 3-4 ezer ft-ért, és évek óta igy vásárolok, ennyiért még el is tudom adni.

Ennyire fáj az embereknek ez?? Akkor csinálja ő is ezt. A párom nővére is, irigykedik rám, pedig még meg is mutattam neki hogy hogy tud ő is magának ilyen ruhákat venni, aztán hallottam ahogy az anyjának rólam hazudgált. Nem hiszem el, hogy egy 27 éves nő miért irigykedik egy 23 csajra. Egyedül már csak a barátnőim társaságában (jah és a barátommal) érzem jól magam, nekik nem kell megfelelni, ők nem szólnak be, csak sajnos kb havi 1x látom őket, mert felmentek pestre tőlem 300km-re vannak :(

Mit csináljak hogy leszálljanak rólam az emberek?

A környéken élők is azt mondják, hogy biztos a pasimtól kunyerálom ki a pénzt, hogy megvehessem magamnak ami kell.



2012. ápr. 28. 11:07
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni, hogy a munkámra is féltékenyek voltak, hogy nekem sikerült, másoknak meg nem.
2012. ápr. 28. 11:09
 2/9 anonim ***** válasza:
igen tudom hogy az emberek nagyon irigyek, az öreganyám is mindig azzal piszkál, hogy van egy darab puma cipőm ami kb már 2 éves, nekem mennyi pénzem van! Nem tudok mást mondani, rólam az ilyenek leperegnek, mert sajna tudom, hogy nincs ám sok lóvém. Mindig elejtek egy két ilyen kijelentést, hogy erre se költök, meg arra se költök, nincs is nekem pénzem. Csak azt tudom mondani, hogy ne foglalkozz velük, én is ezt teszem, mert az ilyen emberek nem nagyon változnak! A véleményük szent és sérthetetlen! Nagyon kicsi falu lehetsz, ahol élsz. Ott foglalkoznak ennyit azzal kinek honnan van pénze.
2012. ápr. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ja és még annyit, hogy talán te sokat emlegeted nekik a jól menő munkahelyedet, vagy a ruháidat nem tudom ... Nem kéne egyáltalán felhoznod, mert csak az irigység támad fel bennük. Lehet annyi minden másról is beszélgetni... Időjárás, politika ilyesmi...
2012. ápr. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem szoktam emlegetni semmit magamtól, folyton kérdezősködnek és akkor is meggondolom mire mit válaszoljak, mert muszály. Hát elég kicsi, 2000 fős.
2012. ápr. 28. 11:20
 5/9 anonim ***** válasza:

én ezt úgy szoktam megoldani hogy még direkt heccel :D láttad volna az elkerekedett szemeket amikor: "mért kellett neked dokihoz menni?" erre én: mert lehet hogy terhes vagyok :oooooooooo voltam vagy 16 ekkor, "mért kellett te most cipőre költs?" erre én: mert én megtehetem (flegma vigyort csatolva hozzá) .n nagyon jókat tudok ezeken mosolyogni, de a válaszaim miatt egyre kevesebben pofáznak....

még egy dolog: örülj hogy irigykedniük kell nem pedig sajnálniuk téged, légy pozitiv

2012. ápr. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
heccelem*
2012. ápr. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Aki ismer, elfogad és szeret.

Aki meg nem is ismer, azzal nem kell foglalkoznod.

Legjobb, ha magadnak megfelelsz.


Hiszem, hogy úgy szabadulhatunk meg legjobban a múlttól, hogy fejbe lőjük, eltemetjük mélyre, és leöntjük lúggal.



28/n

2012. ápr. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Törekedni kell arra, hogy elhúzzatok a pároddal messze a rossz családi körülményekből...
2012. ápr. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Első gondolatom:

Te biztos faluban élsz :D


Igazam is lett. Én is így vagyok vele. Minél vidékebben vagy, annál nagyobb a szegénység és köztük gáz ha tanult vagy és jól megy az életed, mert a saját sikertelenségüket látják benned.

Én minél jobban álltam anyagilag( pedig csak alkalmi munkákból éldegélek), többet tanultam, versenyeket nyertem iskolában is stb. annál többen kezdtek el negatívan hozzám állni. Én is rosszul éreztem magam, de rájöttem hogy inkább kerülöm az ilyen embereket és kezdem érteni hogy egyesek miért nem mennek a "nép" közé. Minél többre viszed annál többen fognak szidni.

Ne törődj velük.

22/F

2012. ápr. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!