Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogy kezelnétek az efféle...

Ti hogy kezelnétek az efféle családtagokat?

Figyelt kérdés

Apámról és a húgomról van szó. Borzasztóan agresszívak, csúnyán beszélnek, egyszerre üvöltöznek anyámmal és velem, nyomdafestéket nem tűrő szavakkal illetnek minket. Apám egyébként vállalkozó, illetve polgármester- magyarán duplán "főnök" -(korábban vele kapcsolatban írtam már ki kérdést), a húgom pedig 17 éves gimnazista. Már-már ott tartunk, hogy nem bírjuk őket elviselni és mindketten teljesen kivagyunk anyámmal.

A kérdésemet a mai nap történtek ihlették (ami egyébként szinte mindennapos). Elmentünk a közeli városba vásárolni anyámmal és a húgommal, azalatt a 2-3 óra alatt apám vitte a vállalkozást. Másfél óra után felhívtam apámat, hogy kell-e neki valami haza, teljesen kedves, normális hangon. Erre elkezdett a telefonba torka szakadtából üvöltözni velem, hogy az idióta anyám nagyon jól tudja, mi kell neki és ajánlja, hogy érjünk haza délre, különben ez meg az lesz. Mikor szóltam, hogy velem ne üvöltsön, csak folytatta... utána mondtam megint nyugodt hangon, hogy ne üvöltözzön, különben lecsapom a telefont, majd lecsillapodott és letettük. Hozzáteszem, az egész szituációban én semmi rosszat nem tettem, sőt anyám sem. Később a kocsiban mondtam anyámnak, hogy milyen tarthatatlan stílusa van apámnak, és hogy én ezt nem fogom eltűrni, ha már nem leszek köteles erre, mivel egyszerűen embertelen módon kezel minket és nem értem, anyám miért tűri el ezt. Erre anyám visszamondta neki az egészet, amire apám elmondott engem mindenféle mocskos k*rvának, és bosszút akar állni, meg akar szívatni azért, mert ezt mondtam rá. Mindezt természetesen teljesen kikelve magából, egy megvadult bika hozzá képest olyankor semmi. Aztán anyámat is elkezdte cseszegetni, azóta ő is teljesen kikészült, ahogyan én. Lek*rvázza a saját lányát? Sőt a saját feleségével is úgy beszél, mint a kutyával?

De a húgom sem jobb. Egész úton anyámmal veszekedett. Én már szólni sem merek neki, mert volt, hogy egy őszinte kijelentésemért hasbarúgott vagy fellökött a házban (sajnos sokkal nagyobb darab, mint én). Anyámat is elmondja mindenféle idióta, hülye nőszemélynek, néha még le is k*rvázza, de volt, hogy meg is ütötte. Érdekes mód a két agresszív egymás s*ggét majd kinyalja, rosszat egymásra nem szólnak (ahhoz képest, hogy apám sosem nevelt minket, sosem érdekeltük, anyámnak köszönhetünk mindent, meg ahhoz képest, hogy a húgom egy alkoholista drogos, az iskolában is bukdácsol). De apám a húgomat mindig védi, bármit tesz.

Szerintetek hogy kezeljük az ilyen családtagokat? Kerülöm mindkettőt, ahogy lehet, és csak akkor kommunikálok velük, ha nagyon muszáj, mégis ez is sok. Miattuk évek óta nyaralni sem járunk, pedig jók az anyagi körülményeink. Tavaly egyszer mentünk el fürdeni, már út közben ment az üvöltözés, a húgom részéről még a hiszti is, a végén pedig mindenki egyedül strandolt, külön egymástól. A húgommal nem is megyek már sehova, mert mindig hisztizik, hogy velem nem buli, én unalmas vagyok, mert velem nem lehet vihogni, részegedni, mindenféle illegális és megbotránkoztató dolgot csinálni (én 20 vagyok). Mellesleg újabban folyton azzal jön, milyen jól megy az x-nek meg az y-nak, mert ide megy nyaralni meg ilyen márkás ruhái vannak, meg olyanok, mikor az én "márkás" ruháimat eladta a csöves barátnőinek, a saját ruháit pedig kiégeti meg elszabja 1-2 hét alatt. Folyton csak irigykedik mindenkire, de hogy tenne azért, hogy márkás cuccai legyenek vagy jól élhessen később?! Semmit! Tanulni és dolgozni is lusta, itthon sem segít sosem, bukdácsol, mocskos szája van, és akkor még követelőzik.

Mit gondoltok az alábbiakról? Szerintetek hogy kellene az ilyen embereket kezelni?

És bocsánat, hogy hosszú lett.


2012. ápr. 30. 12:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%
Költözz el!
2012. ápr. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ha anyád olyan hülye,hogy tűri ha így bánnak vele,azaz ődolga.Mondjuk azt mnár nem kéne hagynia, hogy a gyerekével is ezt tegyék. De már ez is mindegy, gondolom elmúltál 18, költözz el.
2012. ápr. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Ahogy már más kérdésnél is írták, ez nem csak úgy megy, hogy fogom magam és elköltözöm. 20 éves vagyok, de mindenki ismeri a mai 20 évesek anyagi lehetőségeit (magyarán szinte nulla, a korombeliek 99%-a teljesen kiszolgáltatott a hosszú képzések és a pályakezdők helyzete miatt). A diákmunkát meg hiába csinálom, anyagilag semmit sem ér, még a kiadásaimat sem fedezi, az ösztöndíjak mellett sem.
2012. ápr. 30. 12:28
 4/19 anonim ***** válasza:
72%
nincs igazad. számtalan diák van az egyetemen, aki semmiféle támogatást nem kapő otthonról, mégis elvégzi az egyetemet. tehát megy ez, ha akarod. Ha nem,akkor hallgasd otthon a "családi életet"
2012. ápr. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Apád és a húgod egymással is veszekszenek?
2012. ápr. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

43-an vagyunk a csoportban, közülük én vagyok a legfiatalabb (18 évesen már mentem egyetemre). De a 43 emberből mindenkit, még a 25 éveseket is a szüleik tartják el.

Havi 35-40ezer Ft-ból (ennyi együtt az ösztöndíjam (szoctámmal) meg a fizetésem) nem lehet albérletet, rezsit fizetni meg még enni is.

2012. ápr. 30. 12:33
 7/19 A kérdező kommentje:
Néha veszekednek, persze akkor a közös stílusban, hordanak akkor kígyót-békát egymásra, zeng a fél falu, az eredmény pedig az, hogy napokig nem beszélnek egymással, majd újra szent a béke.
2012. ápr. 30. 12:34
 8/19 A kérdező kommentje:
Egyébként mindig ők kezdik a veszekedést, bármi van, mindig azt hiszik, hogy ők a legokosabbak és legjobbak a földön, és olyan stílusban osztanak minket (holott a húgom egy kis senki, meg apám sem agyoniskolázott, az tény), hogy néha már nem lehet válasz nélkül bírni. Mikor olyanokat mondanak, hogy "nem érted meg, te igen hülye?" meg "fogd már fel azzal az idióta fejeddel". Vagy pl apámmal nem lehet úgy elmenni a nagyvárosba, hogy ne közölné velem, hogy nem azért ment, hogy enge cipeljen (ha pl be kell vinni az egyetemre), hanem csakis a saját dolgaiért, úgyhogy ahhoz tartsam magam. Mindezt kanász, lekezelő stílusban. Én a macskámmal különbül beszélek.
2012. ápr. 30. 12:39
 9/19 anonim ***** válasza:
58%
De kolib mehetnél
2012. ápr. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
96%
én anyudon akadtam ki legjobban. egy szemmel se jobb a többieknél, csak épp nem ordít. kiadott még téged is, csak hogy apád szemében nőjön kicsit. persze ő is le lett ordítva utána. fúúúúúj. menekülj, most komolyan. nagymama, nincs mondjuk? mennyi van még hátra a suliból? max nyelsz egy nagyot, és még összeszorított foggal kibírod azt az 1-2 évet. más út nem nagyon van
2012. ápr. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!