Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan enyhítsük meg anyukám...

Hogyan enyhítsük meg anyukám szívét?

Figyelt kérdés

Az egyik bátyám börtönben volt garázdaság miatt, anyukám nem engedte, hogy bemenjek hozzá és ő se ment. Nekem jó vele a kapcsolatom, úgyhogy amikor kijött titokban találkoztunk és elmondtam, hogy mik történtek ameddig ő bent volt. Tudta, hogy anya ki lesz rá akadva de azt nem, hogy ennyire. Szoktam beszélni a bátyámmal és sokszor mondja, hogy mennyire megbánta, és hogy mennyire hiányzik neki anyu, viszont ő egy szót sem akar hallani a fiáról, pedig vannak olyan dolgok a szabadulása óta amikre büszke lehetne. Meg névnapjára, szülinapjára és anyáknapjára is szokott neki virágokat küldeni, a kedvenceit. Már próbált vele beszélni de anyám csak pár mondat erejéig hallgatta, aztán elküldte, azóta ha szóba hozom mindig azt mondja, hogy ne beszéljek a bátyámról. Tudom, hogy hiányzik neki, mert a múltkor láttam, hogy a kiskori fényképeit nézegeti és egyszer amikor róla beszéltem elsírta magát. Egyszer megkérdeztem tőle, hogy miért nem ad neki még egy esélyt és azt válaszolta, hogy aki egyszer megtette, az másodszor is megfogja és nem akar benne megint csalódni, meg nem tudna nyugodtan élni ha egy börtönviselt ember élne a házában, ekkor is sírt. De a bátyám tényleg megbánta az egészet, ha anyám eltöltene vele 1 kis időt akkor észrevenné, hogy nem olyan mint régen. Igaz, hogy a stílusa egy kicsit fura lett, de hát annyi baj legyen. Annyira rossz látni, hogy mindketten szenvednek.

18/L

A tesóm 24 éves, 2 éve engedték ki.


2012. ápr. 30. 17:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom a megoldást de anyukád nagyon szereti öt csak tényleg fél a csalodástol.ugyanaz mint a szerelem.nem biztos hogy kitartasz egy zürös ember mellett, akkor sem ha tiszta szivböl szereted. mert az eszedre kell hallgatni.

de amugy egy esélyt én is adnék neki.ha mégegyszer csinál valamit akkor már lehet hogy végleg lemondanék rola. egy esélyt mindenki megérdemel ugy gondolom.meg attol függ mit csinált garázdaság alatt értve.

tudom hogy a gyilkosság nem garázdaság de mondjuk én egy gyilkosnak tuti nem adnék még egy esélyt de ha összetört pár rendörautot meg megvert egy kettöt mittomén az annyira nem durva.d enem tom mit csinált tesod igy nem tok megfelelöen itélni XD

2012. ápr. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hu ez eleg szomoru dolog.Szerintem nem kell neheztelni senkire, vannak erre vonatkozo Paragrafusok es bekezdesek nos ezek szerint kellene hozzaalni a dolgokhoz ....

Ameliket kimeretette a batyatok....

Semmi gond egy olyan szemelyel lakni ki serelmet nem kovettett el ti irantatok , megha koznyugalom elen vettett is...

ugyerzed te tudnal valtolztatni Anyugad fellepesen a dologgal kapcsolatba?

2012. ápr. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg anyukádat: Anya, a XY kérdi, hogy a te büntetésed meddig tart?

Ő leült két évet, ezalatt ezerszer megbánta amit tett. Leülte, megbűnhődött a tettéért. Ki álljon mellette, ha nem a családja?

2012. máj. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha már két éve kiengedték, akkor volt lehetősége bizonyítani, hogy ezentúl tisztességesen szeretne élni. Bizonyított? Anyukád tud arról, hogy azóta hogyan él? Dolgozik? Van alapja annak, hogy Anyukád azt hiszi, újra bűncselekményt fog elkövetni? Milyen társaságban van, stb. ezeket tudni kéne a válaszhoz.


"nem tudna nyugodtan élni ha egy börtönviselt ember élne a házában"

A bátyád tartja a kapcsolatot a börtönben szerzett "haverjaival"? Ha maga mögött hagyott mindent, akkor ez a része talán könnyebb, bár szerintem nem kéne már otthon laknia, csak a gyerek-szülő kapcsolatot helyreállítani.

2012. máj. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Anyám nem sok mindent tud róla, mert nem kíváncsi rá (vagyis ezt mondja...) de néha azért pár jó dolgot kiejtek a számon hátha meggondolja magát. Van munkája, tisztességesen dolgozik, van hol laknia, tehát normálisan él. Sportban elég tehetséges, én a helyében felkeresnék valami komolyabb csapatot mert lenne esélye. A kutyáját pedig nagyon okosan betanította, akkor vette magához amikor kijött. És nem akar ő visszaköltözni, csak szeretné ha normális kapcsolata lenne a családjával. A régebbi haverjai megvannak akik kiálltak mellette, a többivel (szerencsére a rosszabbakkal) nem foglalkozik. Talán azért fél, hogy újra csinál valamit mert már kiskorában is balhés gyerek volt, sokszor nem tudta, hogy hol a határ vagy éppen hülyéskedések miatt kerültek bajba. Azóta komolyodott, bár még mindig van benne egy kis darab a régi önmagából és mint mondtam, fura stílust szedett össze de meg lehet szokni. Mióta kijött nem csinált semmi rosszat, sőt inkább segítőkész lett és talán kedvesebb, szerethetőbb is. Régen nagyon gonosz tudott lenni.

Összeszedett 2 olyan havert bent akivel még mindig tartja a kapcsolatot, de valószínűleg fogja is. Az egyiket ismerem aki nagyon jó haverja lett, önvédelem volt amit a bíróság másként látott, egyébként az a srác a légynek sem ártana de ezt az ő családja tudja. A másikat nem ismerem. A többit pedig örökre elfelejtette.

Egy biztos: nem fog megint börtönbe kerülni. Mellesleg eltelt 2 év, ha eddig nem került vissza, akkor gondolom ezek után se nagyon fog.

2012. máj. 2. 16:38
 6/10 A kérdező kommentje:
Ma is kapott virágot...
2012. máj. 6. 17:45
 7/10 anonim ***** válasza:
Na van valami változás?
2012. máj. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nincs.
2012. máj. 15. 23:03
 9/10 anonim ***** válasza:

Pedig a bátyád letöltötte, amit kiszabtak rá, ezzel nem törli el a múltat, de sok éve már lezárult az az időszak... Ráadásul nem is embert ölt, ahogy leírod...


Ha valamivel, ezzel a hajthatatlansággal, a megbocsátás hiányával Anyukád szépen visszalökheti a bátyád egy olyan kétségbeesett helyzetbe, hogy tényleg újra a bűnözés vagy drogok felé fordul. Hiszen ha ígyse-úgyse bocsát meg neki és nem fogadja vissza, akkor minek strapálja magát...? Nem?


Ráadásul amikor a bátyád elkövethette a bűncselekményt, még nagyon fiatal volt. 22 évesen szabadult, ha mondjuk 1 vagy 2 évet töltött bent, akkor alig múlt húsz. Nem védem a bűnözőket, de ha valaki ennyire fiatalon elkövet valami marhaságot, és aztán becsülettel kiállja érte a büntetést, akkor igenis kell neki még egy esélyt adni.

2012. máj. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

:(

Anyukád megenyhül majd, de ezek szerint még kell neki egy kis idő. Biztos szereti a fiát, de fél a csalódástól.

2012. jún. 2. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!