Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha anyukám mindenb...

Mit tegyek, ha anyukám mindenbe beleszól?

Figyelt kérdés

Úgy kezel, mint egy gyereket, pedig 18 éves vagyok. Nem csinálhatok szinte semmit, nem segíthetek neki pl. főzni, vasalni, mert szerinte úgyis elrontanám. Nem intézhetem egyedül az ügyeim, mert szerinte úgyse tudnám... De mindig azt hallom tőle, hogy önállósodjak, és amikor próbálok, nem engedi. Már elegem van belőle...

18/L


2012. ápr. 24. 18:30
 1/3 anonim ***** válasza:
95%
Nehéz ügy. Jól elrontott anyukád. Az viszont jó, hogy benned megvan az igény az önállóságra. Ha tudsz, költözz külön. Ha nem tudsz, akkor próbálkozz otthon. Például lepd meg a családot vacsorával, amikor anyukád nincs otthon.
2012. ápr. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sajnos van ilyen az anyukáknál. Tuképpen egy védekezés, azt akarja, (lehet, hogy tudat alatt) hogy szükséged legyen rá, hogy ne tudjál önálló lenni, mert akkor ő már fölöslegessé válik. Ha ezt átérzed, akkor együttérzéssel godnolsz rá, nem haraggal. Viszont ez nem változtat azon, hogy neked meg kell tanulni az életet, és meg kell a sajátodat teremteni. Esetleg keress olyan továbbtanulást, vagy munkát, ami másik városban van, és akkor kénytelen leszel elmenni...

Ha nem tudsz elmenni, akkor beszéljétek át, alkudozzál, és mint előző írta, keress alkalmakat egy-egy ablakmosásra, bármire. Valószínű, hogy megkritizálja a munkádat, de ha így lesz, akkor csak mosolyogj magadban elnézőleg, hiszen ez is beletartozik a "nem tudsz meglenni nélkülem" állapot fenntartásába.

2012. ápr. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én megértem őt, hogy nehéz belegondolni abba, hogy felnőttem... Csak az ilyenekkel tényleg az én dolgom nehezíti meg, sajnos nem lehet mindig mellettem majd. Másik városban fogok tovább tanulni, ha minden jól megy.:) Biztos nehéz lesz majd, de nélküle is meg kell tanulnom élni..:/ Köszi a válaszokat.:)
2012. ápr. 24. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!