Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érzelmileg zsarol az apám?...

Érzelmileg zsarol az apám? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Édesapám 67 éves, egyszerűen nem képes feldolgozni a sok "csapást", ami egy életen át értem, és minden baját, nyűgét rám akarja terhelni, mintha én tehetnék róla. Érzelmileg zsarol, azt állítván, hogy nem szeretem, nem hallgatok rá, nem törődöm vele... Elégedetlen az élettel, az egész világgal. Mindenkiben és mindenben csak a rosszat látja. A folytonos bűntudat már rég megmérgezett, évek óta küzdök étkezési problémákkal (anorexia és bulimia nervosa).

Rengeteg dolgot tilt, például nem lehet barátom, nem járhatok szórakozóhelyekre, hamár a könyvtárba megyek rossz szemmel nézi, mondván "hova is megyek valójában..." Nem dohányzom, sosem ittam alkoholt, nem élek szexuális életet stb. úgy érzem nem érdemlem meg azt, a bánásmódot, amit kapok.

Érettségi óta dolgozom, elég jól keresem (180 körül) és a megspórolt pénzből szeretnék végre valami örömöt hozni az életembe: szeretnék venni egy autót kb. egy millió forintért. Fenn is tudnám tartani, nem lenne vele probléma. De nem lehet, mert nem engedi.

És amivel zsarol: ha elköltözöm, "elhagyom", ír egy papírt, hogy semmit se kapjak a "vagyonból" (3 lakás).

Nem látok értelmet az életemnek, hisz minden egyes napom abból áll, hogy elbuszozom a munkahelyre, haza jövök, kapok egy adag lelkiismeret furdalást, hozzá az étkezés körüli mindennapi feszültség, bűntudat.. nagyon nem vagyok kibékülve magammal sem testileg, sem lelkileg. Semmi örömöm nincs.


20/L


2012. máj. 1. 21:30
1 2 3
 1/21 Itachi Uchiha válasza:
100%
Bár én nem értek nagyon az ilyenekhez, de talán egy pszihológus segíthetne neki. :)
2012. máj. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi a büdös rossebnek laksz még otthon ha apáddal szar, ráadásul meg is tehetnéd, hogy elköltözz. Ha egyedül nem akarsz, akkor egy barátnő vagy valaki...de egy pici albit egyedül is fent tudnál tartani ennyi fizuból. Persze ki kell fogni, nővéremék egy két szobásért fizetnek 30at. Tűnj el otthonról mint a huzat. Nekem ilyet egy ilyen ember biztos nem mondhatna, hogy ezt meg azt NEM TEHETEK MEG. Főleg ha nagykorú vagyok...vicc az egész.
2012. máj. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, az öröklésből nem tud kizárni, csak abban az esetben, ha az életére törsz, vagy börtönben vagy, vagy megszégyeníted a nevét. Bár mit is tesz, a kötelező rész akkor is jár neked, úgy hogy nyugodtan költözz el, mert így, csak felőrlöd magad, és egy megkeseredett vénkisasszony lesz belőled. Még fiatal vagy, előtted az élet, és ha fent tudsz tartani egy kis albérletet, hajrá! Pasizz, szórakozz, éld a saját életedet!
2012. máj. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Mindenkiben és mindenben csak a rosszat látja.


A pszichológus ez alól nem kivétel, természetesen.

2012. máj. 1. 21:37
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Jelen pillanatban az ö játszmáját játszod, az ő szabályai szerint. Amíg tényleg fel nem nősz, addig így is marad. Az étkezési zavaraid is azt mutatják, hogy nem érzed jól magad így a bőrödben. Csak te tudsz kitörni. 18 éves kor után már a te felelősséged, hogy milyen életed le. Szerintem ülj le vele és beszéljétek meg. Mond meg kerek-perec: szereted, de nem hagyod magad tovább zsarolni. Mond el, hogy lassan teljesen rámegy az egészséged erre a gyerekes játszmára. Ha nem hajlandó változtatni, akkor hagyd ott. Nem élheted az életed az ő szabályai szerint.
2012. máj. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

De írhat egy végrendeletet, amiben kizár mindenből.


Anyukám saját apja megcsinálta vele 3 éve (kórházban volt és ott írta a végrendeletet, nem tudott ellene tenni..).

2012. máj. 1. 21:39
 7/21 anonim válasza:
100%

Szia!

Mond az apádnak ha nem képes megváltozni ott hagyod és hagyd az örökséget ha arról volt szó!Enyi fizuból lakást béreljél szerezz egy pasit aki szeret jobb lesz az élet apádat ha egy ilyen fa@ bocs a kifejezésért hagyd ott.Szerezz egy pasit béreljetek egy lakást ki jönne ennyi fizubol 70 ből meg lehet élni szóval hajrá

2012. máj. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha ennyi a jövedelmed, akkor költözz külön, és ne lakj tovább nála.

2. NE autót akarj venni, az önálló élet sokkal fontosabb.

3. Az örökségböl nem tud kizárni, a köteles rész (a vagyona fele) mindenképpen jár. Kitagadni csak akkor tudna, ha érdemtelennek bizonyulnál az örökségre, de ennek komoly feltételei vannak, pl. hogy megkisérelted megölni, köztörvényes bünözö vagy, vagy hasonló.

4. Az étkezési zavaraidat viszont ne fogd rá, ez a te külön ügyed, neked kell megoldani.

5. Ha külön élsz, akkor a fö probléma meg van oldva, csak akkor esetleg nincs, akit okolj, ha nem tetszik a helyzeted.

2012. máj. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Itachi Uchiha válasza:
73%

egyetértek a 2. kommentelővel.

menny el onnan és kész.

2012. máj. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Bennem is sajnos CSAK a rosszat látja.


A hátam mögött ilyeneket mond rólam, hogy ki akarom forgatni a vagyonából, ki akarom "semmizni" őt stb.

Pedig csak egy autóról van szó, ez minden amit szeretnék, ami neki semmibe nem kerülne..

2012. máj. 1. 21:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!