Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érzelmileg zsarol az apám?...

Érzelmileg zsarol az apám? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Édesapám 67 éves, egyszerűen nem képes feldolgozni a sok "csapást", ami egy életen át értem, és minden baját, nyűgét rám akarja terhelni, mintha én tehetnék róla. Érzelmileg zsarol, azt állítván, hogy nem szeretem, nem hallgatok rá, nem törődöm vele... Elégedetlen az élettel, az egész világgal. Mindenkiben és mindenben csak a rosszat látja. A folytonos bűntudat már rég megmérgezett, évek óta küzdök étkezési problémákkal (anorexia és bulimia nervosa).

Rengeteg dolgot tilt, például nem lehet barátom, nem járhatok szórakozóhelyekre, hamár a könyvtárba megyek rossz szemmel nézi, mondván "hova is megyek valójában..." Nem dohányzom, sosem ittam alkoholt, nem élek szexuális életet stb. úgy érzem nem érdemlem meg azt, a bánásmódot, amit kapok.

Érettségi óta dolgozom, elég jól keresem (180 körül) és a megspórolt pénzből szeretnék végre valami örömöt hozni az életembe: szeretnék venni egy autót kb. egy millió forintért. Fenn is tudnám tartani, nem lenne vele probléma. De nem lehet, mert nem engedi.

És amivel zsarol: ha elköltözöm, "elhagyom", ír egy papírt, hogy semmit se kapjak a "vagyonból" (3 lakás).

Nem látok értelmet az életemnek, hisz minden egyes napom abból áll, hogy elbuszozom a munkahelyre, haza jövök, kapok egy adag lelkiismeret furdalást, hozzá az étkezés körüli mindennapi feszültség, bűntudat.. nagyon nem vagyok kibékülve magammal sem testileg, sem lelkileg. Semmi örömöm nincs.


20/L


2012. máj. 1. 21:30
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Oké, mérlegelj, mi ér többet. Az örökség, amihez 20-25 év múlva hozzájutsz vagy a boldogságod. Egyébként, ha továbbra is, ne haragudj, hogy így fogalmazok, békés birkaként tűröd a rigolyáit, lehet, hogy te mész él hamarabb. A stressz, az anorexia nem játék!
2012. máj. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Jól keresel simán otthagyhatod, most nehogy az örökség miatt tedd tönkre a saját boldogságodat ezt úgy 10-20 év múlva úgy megfogod majd bánni hogy legszívesebben visszafordítanád ezt. 20 éves vagy nagyon jól keresel menj albérletbe tartsd fent magad légy boldog, járj el szórakozni, kikapcsolódni még 20 éves vagy fiatal vagy még itt vannak a lehetőségeid még nem vagy semmiről lemaradva hidd el jót fog tenni.
2012. máj. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
85%
Akárkire íratja a házait, a vagyonát, megtámadható a végrendelet, és a köteles rész akkor is jár. Jó nem az egész lesz a tied, de a nyugalmad ennyit megér nem?V Vagy, ha csak emiatt nem költözöl el, akkor tűrj, és ne panaszkodj. Ne játszd a mártír szerepét, hogy milyen rossz neked!
2012. máj. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
100%

előző előtto vagyok.Figyelj:

Miért nem kezdesz új életet:

1.nem lenne szerintem ez az evési panasz vagy mi.

2.birnál szórakozó helyekre járni meg minden,kocsi stb...

3.Enyi fizuból fent bírnál tartani egy lakást amit bérlesz.

4.Az örökléssel ne törödj szerintem lesz ami lesz amugyis ott van a havi 180k sokan örülnének ha 150 keresnének.

Szerintem hagyd az édesapád ha nem ért meg

Ennyi.


4.

2012. máj. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló cipőben járunk. Menj pszichológushoz mielött nagyobb lesz a baj (én pánikbeteg lettem tőle) és huzz el otthonrol, ha lehet a kapcsolatot is szakítsd meg vele mielött teljesen kikészülsz!!
2012. máj. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
24%
Amúgy mit dolgozol hogy ennyit keresel ? Elég jó:D
2012. máj. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
77%
Ha ragaszkodsz az örökséghez bírd ki pár évig,de lehet, hogy nem éred meg,mert az öreged túlél.kezdj saját életet ez nem normális dolog.Neked is egy életed van de ez így nem az.Költözz el tőle,ha kitagad akkor is jár a köteles rész.Neked ne legyen lelkiismeret furdalásod,vedd csak meg azt az autót,járj társaságba,nem a tulajdona vagy hanem hús-vér ember.Felháborító,ne haragudj de ez nem apa hanem zsarnok.És egyél rendesen ne tedd tönkre magad,jó azért,hogy így legalább kommunikálhatsz emberekkel,nem fordultál magadba teljesen.Mondd meg neki nem kell semmije, neked a magadfajta lányok hétköznapi élete kell.Sok sikert.
2012. máj. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
73%
Már felnőtt vagy ,nem mondhatja meg hogy mit csinájl ,te magad döntöd el
2012. máj. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
2012. máj. 2. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Némmá', megemelték a fizudat 160-ról 180-ra?


Ha még száz kérdést írsz ki, akkor se fog változni a helyzet. Elköltözni nem akarsz, apuci amit mond, azt teszed, új élet helyett kocsit akarsz venni, csak mert. Eddig se hallgattál senkire, most se fogsz.

2012. máj. 2. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!