Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nem vagyok megkeresztelve,...

Ha nem vagyok megkeresztelve, de a fiam szeretném ha meg lenne, ahhoz nekem is meg kell keresztelkednem? Nekem is kell keresztszülőket választanom?

Figyelt kérdés
2012. máj. 2. 19:01
 1/2 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem neked nem kell megkeresztelkedni, de ha mégis megkeresztelkednél akkor nyilván neked is kell keresztszülő. A kersztszülő feladata (régebben) az volt, hogy a vallásos életet megtanítsa a gyereknek, feleljen a hittanért, illetve templomba járjon a gyerekkel. Ma már ez annyira nem jelentős szokás, inkább csak olyan "névleges" dolog. Egyébként a keresztnév szavunk is abból az időből ered, amikor a keresztelés során a keresztszülő a gyereknek azt a nevet adta, amit "az Isten előtt viselt", illetve a gyülekezet számára ismeretes volt. Ma már, csak annyiban őrződött meg, hogy esetleg a második keresztnevet a keresztszülő adja (nekem is a második nevem a keresztanyámé).
2012. máj. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem felekezet függő. Úgy tudom evangélikusoknál, reformátusoknál rugalmasabbak és itt nem kell megkeresztelkedned. Katolikusoknál kőbe van vésve minden, ha jó, ha rossz.
2012. máj. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!