Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak az én anyám ilyen?

Csak az én anyám ilyen?

Figyelt kérdés

17 éves leszek. Azzal jött hozzám ma, hogy el kéne beszélgetnünk. Elmondta, hogy szerinte a szex korai, ´Äs hogy reméli, még nem feküdtem le a barátommal. Több, mint fél éve járunk, és lefeküdtünk, de persze neki nem mondhattam azt, hogy " de, anyu lefeküdtünk már " Inkább azt mondtam, még nem érdekel a téma. Félek megmondani neki az igazat, tőle még az is kitelik, hogy ezért megütne vagy ilyesmi. Nem találom korainak, ugyanis elég komoly vagyok, és a barátom is 19 éves. Vigyázunk, használunk gumióvszert, és nem az a csajozós tipus. Előttem csak 1 kapcsolata volt, az is 3 évig tartott. Én pedig szintén nem a pasizós életmódot kedvelem, inkább hosszútávra tervezek :)

Szerintem anyának pszichológusra lenni szüksége, nem tudja elviselni, hogy nem leszek örökre a kislánya? :/

Hogy mondjam el anyának hogy mi a szituáció? Valaki járt már így mit tett? Annyira el vagyok keseredve... :(

Köszönöm, ha válaszoltok.



2012. máj. 2. 20:47
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

De igen, te mindig is az ő kislánya leszel. :) Ezt akkor fogod megérteni, amikor anya leszel. Én is csak most értettem meg.

Szerintem próbálj meg vele őszintén elbeszélgetni. Ha valóban ilyen érett és felelősségtudó vagy, akkor nem lesz gond. Azt írod lehet, hogy megütne. Ha ez igaz, akkor elég rossz lehet a kapcsolatotok, ezt viszont sajnálom. Én mégis azt mondom, hogy próbáld megbeszélni vele, hogy bízzon benned, hiszen, ha ő jól nevelt téged idáig, akkor nem lehet gond.

2012. máj. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Igen te a kislánya leszel mindig is ő ebben van. DEEEEEE ő nem látja be azt hogy már gyakorlatilag nősz fel érett vagy már szinte és már érdekelnek jóval másabb dolgok is ő ezt nem fogja fel és még sokan mások sem. Én szüleim felfogták amikor a nővérem elkezdett pasizni és összeköltözött a sráccal 19 évesen, még támogatták is őket, szexuális életet is élhettek sőt anyám még óvszert is vett nekik, amit nekem is vett amikor első barátnőmet hoztam haza, állati kellemetlen volt de ezt is szerencsére nem a barátnőm előtt csinálta. Nekem ugyanúgy kis előadást tartott erről hogy nagyon vigyázzunk szex közbe lehetőleg ne vigyük túlzásba és mindig gondoljunk a védekezésre.
2012. máj. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

"Félek megmondani neki az igazat, tőle még az is kitelik, hogy ezért megütne vagy ilyesmi."


Hmm... tudod kik titkolóznak- hazudnak az anyjuk előtt, mert félnek a következményektől? A kisgyerekek. Szóval anyu kezeljen téged felnőttként, miközben te még messze nem nőtted ki a gyerekes viselkedést..

2012. máj. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Várom a magyarázatot, hogy mi olyan szörnyűt írtam amiért le kellett pontozni. (Első válasz)
2012. máj. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hm.. Én anyám teljesen rendben van, jó a viszonyunk, olykor intimebb dolgokról is lehet vele beszélni, ha úgy alakul. De mikor én 17 voltam, összejöttem egy sráccal és kivertem neki, anyu meg megtudta, kicsit meg volt ütközve. Az is elhangzott, hogy korai, de szerintem inkább csak új volt neki, mert azelőtt nem történt semmi ilyesmi. Később már attól volt kiborulva, hogy úristen, meddig leszek még szűz (23-ig az voltam), hát elüldözöm a pasikat! :)

Ennek ellenére én nem vagyok olyan optimista a te esetedben. Ha egy középkorú nő, aki gondolom kommunikál emberekkel, néz tv-t, olvas stb. de mindezidáig mégsem jutott a tudatáig, hogy a szexuális érdeklődés tizenéves korban megkezdődik, és 17-18 körül már normálisnak számít megkezdeni – azzal innentől kezdve nem tudom, mit lehet csinálni :(

De persze ettől még nem jó a titkolózás. Ha nem is most, de egy idő eltelte után talán elkezdhetnéd adagolni..

Visszatérve az én anyukámra – nem lehet, hogy nála is inkább csak arról van szó, hogy az első reakciói szélsőségesek, mikor valami számára váratlan történik, de később leülepednek a dolgok?

2012. máj. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%

Üzenném, hogy nem csak a kisgyerekek titkolóznak.

Hanem épeszű felnőtt ember sem mond el mindent az anyjának; ha ISMERI.

Az őszinteség önmagában szép dolog, de ha eleve nem vagyok valakivel olyan kapcsolatban, hogy tudom, hogy megüt, mert én másképp gondolom mint ő, vagy nem úgy, és akkor, és olyan sorrendben tettem, akkor tán a magánéletem is megtartom magamnak, mert nem vagyunk olyan bizalmi viszonyban. Ami szomorú, de ez van.

Egy felnőtt ember beállítódásán, aki történetesen anyuka,

nem lehet már egykönnyen változtatni, mert az nem hajlik, hanem törik. Hiába mondaná el ezt így el a kérdező, az ilyen anyák általában fanatikusak.

2012. júl. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!