Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi barátok? Mit tegyek,...

Családi barátok? Mit tegyek, menjek vagy ne?

Figyelt kérdés

Kicsit kusza sztori, de a lényeg: nagyszüleimnek vannak külföldön élő barátai, akik minden évben ellátogatnak hozzánk. Legutóbb épp egy tüntetésről mentem, amikor találkoztam velük. Ez nagyon érdekelte őket, sokat meséltem róla. Kérdezték, megjelentethetik-e, mondtam hogy persze, hisz minden igaz volt, amit elmondtam. Megadtam a címem is, hogy elküldjék rá az újságot, és megígértem, hogy továbbítom a höknek.

Egy ismerősük jelentette meg a cikket, és azóta rendszeresen elküldi az újságot nekem. No de itt a bökkenő: én azt hittem, hogy ez egy oktatással kapcsolatos újság. Ezért is tettem az ígéretet.

De nem!

Politikai, ráadásul olyan irányt képvisel nagyon erősen, amivel én nem értek egyet. A cikk is érdekesen jelent meg, tulajdonképpen az volt benne, amit elmondtam, csak nem úgy. Én az oktatásról, az egyetemi autonómiáról beszéltem, amit leközöltek, annak viszont erős politikai felhangja volt. Ami megjelent, azt én soha, soha nem mondtam volna.

És a csavar: aki az újságot megjelenteti, meghívott magához látogatóba. A szomszéd országban lakik, mint a barátok, de azt írta, őket is meglátogatnánk. Nem csak engem hívott, hanem még valakit, akit nem ismerek. Állná az összes költségünket.


Szerintem ő nyilvánvalóan azt hiszi, hogy én egyetértek azzal, amit ők képviselnek (azóta kiderült, hogy a barátok is, csak sosem szoktunk politizálni, ezért nem tudtam erről), segítettem terjeszteni az általa küldött anyagokat. Máskülönben miért hívna, és miért állná a költségeim, hisz még sosem látott.

De ha most ezt visszamondom, valószínűleg megbántom a barátokat is. Főleg hogy esélyes, hogy az ő meghívásuk is vissza kell mondjam, mert nem nagyon lesz rá pénzem.


Attól félek, hogy ezzel az egésszel megbántom a barátokat, ők azt hiszik, hogy én egyetértek a céljaikkal, és nyilván azt szeretnék, ha képviselném őket itthon. De ezt biztosan nem akarom.

De tönkretenni sem akarok egy harmadik generációs barátságot.


Mit tegyek ebben a helyzetben?


2012. máj. 2. 22:55
 1/3 A kérdező kommentje:
Elnézést az idétlen mondatszerkesztésért, kicsit álmos vagyok :D
2012. máj. 2. 22:59
 2/3 anonim ***** válasza:
Írj köszönő levelet melyben kitérsz arra,hogy politikai nézeteitek nem egyeznek .
2012. máj. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, a "barátod" is elég erősen evvel átcseszték a fejed, én beszélnék velük, hogy ugyann mégis hogy gondolták ez a politikai felhangot, mikor a tüntetésnek és az ő nézeteiknek köze nincs egymáshoz, te sem ezt az elvet vallod és neked ez marha kínosan jött ki, mivel úgy érzed, kiforgatták a szavaid.

HA jó barátok, akkor megértik és belátják, hogy nem kellett volna, ha emg nem, akkor nem kár értük. Udvarisasan visszautasítanám a meghívást, hozzátéve, hogy félreértettétek egymást és te nem azokat a nézeteket vallod, mint ők hiszik.

2012. máj. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!