Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen lesz ez a házasság?...

Milyen lesz ez a házasság? Fent lehet így tartani éveken keresztül, vagy elhidegülés lesz a vége?

Figyelt kérdés

A férjem külföldre megy dolgozni, a pénz miatt. Előreláthatólag 3 évre, de ez idő alatt mindösszesen évi két alkalommal két-két hétre jöhet haza.

Úgy érzem, ezáltal egyedülálló anyává válok, ugyanis itt a másfél éves fiunk is, nem csak engem hagy itthon. Nem mehetünk vele, meglátogathatjuk, de ennyi.

A fizetés és az egyéb juttatások rendkívül kedvezőek, nyilván nem is menne, ha nem így lenne. Az itthoni fizetésének a 10-szeresét kapja majd, így az anyagi problémáink (amik bőven vannak) megoldódnának. De kérdés, hogy nem keletkeznek-e majd újabb gondok azáltal, hogy tulajdonképpen "elválunk"? Most sajnos a pénz miatt van sok problémánk, így ennek is előbb-utóbb komoly következményei lennének szerintem...

Tudom, hülyeség így sarkosítani, de még az elvált szülők is többet találkoznak egymással évi négy hétnél! Ráadásul a gyerek miatt szenvedek a legjobban... nem fog nagy törést okozni ez az életében? Lehet ezt bírni egyáltalán?


2012. máj. 3. 12:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%
3 év nem olyan sok. Ha ezalatt tényleg keres annyi pénzt, hogy utána nem lesz megélhetési gondotok, akkor megéri kibírni. Kénytelenek lesztek skypeon beszélgetni, távkapcsolatban lenni. A gyerek is hozzászokik majd. Még mindig jobb, kibírni 3 évet, mint hogy most az anyagi bajok miatt veszekedni végül elválni és soha többé nem élni rendes családként. 3 év után visszajön, és lesz majd nagy öröm, lehet minden jó.
2012. máj. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha emiatt szétmentek, akkor nem a 3 én különlét miatt lesz, hanem azért, mert gyenge a házasságotok.

Apám 19 évesen elvette anyámat, megszületett a tesóm, majd apám 27 hónapra bevonult katonának. (durván 40 éve volt.) Mégis együtt maradtak.

Hidd el, a férjednek ezerszer rosszabb, mert nemcsak tőled lesz távol, hanem a fiától is, és még keményen dolgoznia is kell.

Szóval szedd össze magad, nem ég a ház, sőt... helyre jöttök anyagilag.

2012. máj. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Igen, ez lebeg az én szemem előtt is, hogy egyszer csak letelik az a 3 év... de addig mi lesz, mert mint írtam, most is elég puskaporos néha a hangulat... nyilván nem áll túl stabil lábakon a kapcsolatunk jelenleg, és ezért félek, hogy nem fogjuk tudni áthidalni a szakadékot, ha még el is megy 5000km-re...
2012. máj. 3. 12:50
 4/20 Jubilee ***** válasza:
100%
Megkérdezhetem, hogy miért nem mehettek vele? Én személy szerint nem tudnám elképzelni, hogy a férjemet mindössze évi 4 hétre lássam, s a gyerekeim is tudom, hogy megsínylenék az édesapjuk hiányát. Persze, lehet tartani interneten és telefonon a kapcsolatot, de valljuk be, hogy az azért nem ugyanaz. Minden tiszteletem a tiétek, hogyha vállaljátok ezt az igen embert és házasságot próbáló "feladatot"!
2012. máj. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
78%
Én nem bírnám, nekem semmi pénz nem érne annyit hogy a gyermekem mellett ne legyen az apja ott az élete elején...és mellettem se...
2012. máj. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
A munka jellege miatt nem mehetünk vele... és mert ő teljes ellátást kap, minden szempontból "gondoskodnak" róla, de csak róla. Család már nem fér bele. Ez feltétel volt, tudtuk előre.
2012. máj. 3. 12:53
 7/20 A kérdező kommentje:
Ráadásul a hely sem egy nőnek és főleg nem egy kisgyereknek való...
2012. máj. 3. 12:54
 8/20 anonim ***** válasza:
64%
Ha nem stabil a házasságotok, akkor előbb-utóbb úgyis vége lesz... ebben az esetben ez a külföldi munka csak felgyorsítja a dolgokat.
2012. máj. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Jubilee ***** válasza:
100%
S arra sincsen lehetőségetek, hogy abba a városba menjél te is a kisgyerekkel? Ha tényleg tízszeresét keresi az itthoni pénzének, akkor feltételezem, hogy tudnátok neked és a gyerkőcnek bérelni egy lakást és fizetni az étkezéseteket. Akkor sem találkozhatnátok gyakrabban?
2012. máj. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
83%
... és ő nem tudna kint gondoskodni rólatok, mondjuk egy albérletben? Ha csak nem Szibériába megy, én mennék vele.
2012. máj. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!