Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Akik aránylag későn találtak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik aránylag későn találtak párra, gondoltatok valaha arra, hogy mi van, ha sosem lesz párotok?

Figyelt kérdés

Mostanában állandóan ezen kattogok. Fiatal vagyok még ahhoz, hogy ilyeneken aggódjak én is tudom, de valahogy mindig ide jutok gondolatban. Nem volt még párkapcsolatom. Valahogy mindig voltak fontosabb dolgok, a suli, a továbbtanulás, a munka stb. Most sem üres az életem, az egyetem és a munka leköt, vannak szüleim, 1-2 barátom akik kitöltik az összes időmet. De magányos vagyok legbelül. Szeretnék társra találni, de nem vágyom ilyen tengünk-lengünk együtt, hogy ne egyedül legyünk kapcsolatra. Csak azért nem akarok valakivel együtt lenni, hogy ne legyek egyedül. Társra vágyom, egy olyan férfira akivel a jövőmet is el tudnám képzelni. Persze nem azonnal, előbb befejezném a sulit, az még 2-3 év, de szeretnék férjhez menni és majd gyereket is. A házasságot akár rövid időn belül is el tudnám képzelni. Családra vágyom, saját családra, egy közös otthonra. Valakire akit szerethetek és aki szeret. Szeretnék valaki mellett elaludni esténként és felébredni reggelente, valakit aki miatt értelmet nyerne ez az egész, nemcsak munka és suli lenne, hanem valami ennél több. Persze, ahogy írtam szeretem a szüleimet, a barátaimat, a munkámat. De azt érzem, hogy ez kevés, szeretnék elköteleződni. De valahogy nem akar összejönni, pedig nem görcsölök rá, annak ellenére, hogy ezeket a dolgokat így megfogalmaztam, én nem hajszolom ezt az egészet. Valahogy nem találkoztam még olyan férfival 1-2 kivételével akikkel ezt el tudtam volna képzelni, vagy ha igen akkor nem jött össze a dolog. Néha eszembe jut, hogy mi van, ha azért nem jön össze, mert ez az egész egyszerűen nekem nem menne, vagy mert nem nekem való csak azt hiszem. Esetleg túl béna vagyok a kapcsolatok terén, igazából nincs is tapasztalatom. Félek, hogy soha nem találom meg a páromat. A szüleim relatíve elég későn akadtak össze, de valahogy nem tudom, hogy kérdezzem meg anyukámtól, hogy neki voltak-e anno ilyen félelmei. Egyáltalán normális dolog, hogy ilyesmiken rágódom, hogy ilyen félelmeim vannak? Más is szokott így érezni? Más is érezte így magát mielőtt megállapodott volna?

20/L



2012. ápr. 13. 22:16
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

21,5 éves voltam és lényegében nem volt sosem barátom (leszámítva egy pár napos kapcsolatot, amiben csók is volt, de csalódás volt az egész). Mivel nem is voltam/vagyok az a típus, akiről a férfiak álmodnak, mellette még visszahúzódó is voltam, elkönyveltem, hogy nem lesz senkim, aztán találtam rá a páromra.

Én nem bántam sosem, hogy nem volt sok kapcsolatom, tinikorom óta arról ábrándoztam, hogy majd jön az igazi, kalandokra, rövid tiniszerelmekre nem vágyam.

És a párom ugyanilyen, bár ő már 26 múlt, szintén csak rövid kapcsolatai voltak előttem, egyikkel sem jutott a szexig, egymásnak voltunk az elsők, tényleg meseszerűen alakult minden, sosem hittem volna.

Szóval, ha nekem sikerült, bárkinek sikerülhet, én azt vallom. Mert nálam jobban senki nem unta ezt a "majd neked is eljön a herceged" dumát. Biztos voltam benne, hogy ez mindenkire igaz, csak rám nem, én majd macskás öreg nénike leszek.

2012. ápr. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
En 24 vagyok mar, meg nem jott el az igazi, es igen, nekem vannak ilyen felelmeim, vagyis pontosan ugy erzek, mint Te. Keson ero tipusnak szamitok, az elso csokon is akkor voltam tul, amikor mar csaknem 18 eves voltam; rovidebb kapcsolataim voltak ugyan, de az a bizonyos meg nem jott ossze. En is tarsra vagyom, nem csak egy akarmilyen pasira, persze hianyzik a testi kapcsolat is- elvegre egeszseges ember volnek vagy mi-, de elsosorban lelkiekben szenvedek hianyt. Es mintha nem lenne eleg sz@r nekem igy is, nehany kedves csaladtagom ratesz egy lapattal egy- egy "sohasem lesz senkid", "itt maradsz a nyakunkon" kaliberu beszolassal...
2012. ápr. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Jó tudni, hogy vannak hozzám hasonlók. Ahogy írtad engem sem vonzottak a tiniszerelmek. De elég rossz egyedül lenni ezzel, a környezetemben a legtöbben nem osztják a véleményemet. Ők azt vallják egyszer élünk és ez nekik azt jelenti, hogy ha lehetőség van rá akkor összejönnek valakivel, akkor is ha tudják nem tarthat tovább pár hétnél 2-3 hónapnál. Több haverom szerint meg fogom bánni hogy nem élem ki magam és ha fiatalon lekötöm magam. De én úgy érzem akkor élnék végre igazán, ha olyasvalakivel élhetném az életem akit szeretek. Nem akkor, ha minél több tapasztalatot hajszolnék mindenáron.

Köszi a választ

2012. ápr. 13. 22:57
 4/8 A kérdező kommentje:
Kedves 2. válaszoló, az nem lehet könnyű. Engem hálistennek nem macerál a családom, sőt szerintük inkább én viszem ezt túlzásba, nem vagyok elkésve semmivel. Viszont, ahogy írtam a haverjaim a korombeliek a környezetemben nemigen értik a vágyaimat. Valahol megértem őket is, manapság nem éppen az elköteleződést és a fiatalon való családalapítást, megállapodást sulykolják belénk.
2012. ápr. 13. 23:01
 5/8 anonim ***** válasza:

Az eddigi legnagyobb szerelmem 16 évesen volt!Hiába nem működött és szenvedtem miatta majdnem 4évet(pár hónapig voltunk együtt csak!),a mai napig tudom, hogy olyan szerelmes sosem leszek már!Most 25 éves leszek....Van a hátam mögött egy 2 éves kapcsolat(nem a nagy Ő),pár egyéjszakás,néhány pár hónapos,néhány pár hetes és mindezek által megannyi idegörlő kapcsolat!Mégis úgyérzem én nem fogom megtalálni aki tényleg hozzámvaló lesz és mellette lehetnék kerek egész...:(

(ja és idősek a szüleim)

2012. ápr. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én 27 vagyok (N). Nincs párom. Olyan igazán komoly kapcsolatom sem volt még. Voltak kapcsolataim, de nem olyan hosszúak, komolyak. Képzeld el, hogy még szexuális életem sem volt soha, mert egyik pasival sem jutottam el odáig.


Hogy miért, annak nyilván megvan az oka, lelki problémák, de járok már vagy 3 éve pszichológushoz, és nagyon sokat segít. Csinos, dekoratív nő vagyok, kapok pozitív visszajelzéseket, így hát bízom benne, hogy idővel egymásra találunk azzal a férfival, akihez teljesen összeillünk. :)


Kérdező! Ezt azért mondtam el neked, mert láthatod, én azért idősebb vagyok, mégsem esek kétségbe. 20 éves vagy, az nagyon fiatal. Teljesen érthető, hogy társra vágysz, de az a lényeg, hogy nem görcsöltél rá. Az a legrosszabb. Én 23 évesen pl. nagyon görcsös voltam, és sz*r kapcsolatba mentem bele, hogy ne legyek egyedül. Te nagyon jól teszed, hogy nem mész bele bármibe.


Tanácsolni még annyit tudok, hogy próbálj meg alkalmat keresni az ismerkedésre. Mozdulj ki minél többet, minél gyakrabban... ja, és ne felejtsd el tunningolni az önbizalmad!!! Az nagyon sokat számít.


Mit gondolsz magadról? Milyen nőnek tartod magad? Most nem arra vagyok kíváncsi, hogy topmodell alkatod van-e, hanem hogy alapjában véve elégedett vagy-e magaddal. Az rengeteget számít.


Drukkolod Neked!


27/N

2012. ápr. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves zahh, mondanám, hogy most megnyugtattál, de nem igazán. Félre ne érts, nem szeretném "leszólni" az életedet. Pláne, hogy látszik az írásodon, hogy te jól kezeled ezt az egészet és nem vagy kétségbeesve. Viszont én 27 éves koromra már házasságot, saját családot és gyereket szeretnék, és rettegek attól, hogy esetleg nemhogy ez nem jön össze, de.... Szóval lehet, hogy ez most durván hangzik, de mikor olvastam a soraidat az jutott eszembe, hogy basszus ez a legrosszabb rémálmom. Nyilván a te életedben is megvannak a jó dolgok, biztos én is megtalálnám a szebbik oldalát, ha ilyen lenne az életem, de akkor sem erre vágyok.

Egyébként, hogy kérdésedre válaszoljak elégedett vagyok magammal, kimondottan szépnek nem látom magam, de jó alakom van, csinos vagyok, igyekszem előnyösen öltözni, kicsit sminkelek, és így összességében jól érzem magam a bőrömben. Kapok pozitív visszajelzéseket, csak valahogy nem találkoztam olyan férfival még, aki tetszett volna és ő is így lett volna velem. Valahogy a kettő nem találkozik, vagy én tetszem nekik, vagy ők nekem, de a kettő elmegy egymás mellett.

2012. ápr. 14. 10:36
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


kívánom, hogy alakuljon úgy, ahogy Te szeretnéd. Én csak azért mondtam el Neked mindezt, mert 20 évesen én is azt szerettem volna, ha mondjuk úgy 25 évesen férjhez megyek stb. És lám, nem így lett. 24 évesen lett vége az utolsó hosszabbnak mondható kapcsolatomnak, és akkor teljesen kétségbeestem, hogy én milyen öreg vagyok, lekéstem mindenről stb. Most meg sokkal fiatalabbnak érzem magam, mint annyi idősen, mert végre kezdek magamra találni mint nő.


Leírásod alapján Nálad érzek egy icipici görcsösséget, persze lehet, hogy tévedek, ezt nyilván Te tudod. Az jó, ha az ember tervez, hogy X éves korára hol szeretne tartani, csak ott követik el sokan a hibát, hogy ha valamiért mégsem jön össze, akkor kétségbeesnek (én is ilyen voltam). Ha ilyen céljaid vannak, akkor tegyél értük, és remélhetőleg úgy is alakul. Csupán azt szerettem volna mondani, hogy ne ess kétségbe, ha nem megy minden percre pontosan.


Tudom, nem megbántani akartál, de azért kicsit erősnek éreztem, hogy azt írtad, hogy a legrosszabb rémálmod ez az élet, amit én leírtam Neked. Bár nyilván így elsőre nem egy leányálom egy 27 éves szűz lány élete, hidd el, hogy így is jól érezheti magát az ember.


És a végére beláttam, hogy annyira éretlen voltam még úgy 3-4 éve is a házassághoz, nemhogy gyerekhez, hogy jobb is, hogy így alakult.


Ha úgy általában elégedett vagy magaddal, az jó, és szerintem akkor előbb-utóbb össze fog jönni a dolog. No para, ne görcsölj, ez a lényeg.

2012. ápr. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!